Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

RE: TRIANGLE HOUSE - dom na planie trapezu. Trójkątne formy w roli głównej

Mat. prasowe/red. WG

Początkowo miał być to dom w stylu toskańskim. Ostatecznie powstała dynamiczna, niebanalna bryła. Zobaczcie RE:TRIANGLE HOUSE w województwie zachodniopomorskim.

RE: TRIANGLE HOUSE. Proj. REFORM Architekt
RE: TRIANGLE HOUSE. Proj. REFORM Architekt
Mat. pracowni

Mocna bryła i trójkątne formy elewacji to cechy charakterystyczne kolejnej realizacji architekta Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt. RE: TRIANGLE HOUSE, nowoczesny i bardzo oryginalny dom, powstał w niepozornej okolicy domów jednorodzinnych. Dwukondygnacyjny budynek ma 280 m² powierzchni. Dom przypomina rzeźbę, a trójkątne formy odgrywają tu główną rolę. Początkowo obiekt ten miał wyglądać zupełnie inaczej.

Klient zadzwonił z prośbą o przebudowę budynku, który już wtedy był w fazie budowy. Był to projekt w stylu toskańskim. Zaproponowałem nową bryłę i tak w połowie zrealizowany projekt został wyburzony i postawiony na nowo

zdradza architekt Marcin Tomaszewski.

Dom umieszczono w północno-wschodniej części działki. Każda elewacja jest trójkątna, zaś dach zaprojektowano w kształcie pochylonego trapezu.

„Jest to dom z jednospadowym dachem. A wszystko jest wynikową geometrii. Sam kształt bryły to także zasługa nierównej działki”– dodaje architekt.

Wspomniane trójkąty podkreślone zostały za pomocą kolorów na elewacji. Biel i czerń odgrywają główne skrzypce, które wzajemnie się kontrastują. Ten zabieg dodatkowo wyeksponował budynek, potęgując wrażenie, że ma się do czynienia z niezwykłą rzeźbą, nie zaś domem mieszkalnym. Na fasadę bryły składają się czarne fasady, biały tynk oraz beton. Zastosowano tradycyjną technologię oraz wypełnienie porothermem.

Projekt obejmował także wnętrze budynku, które utrzymano w szarości i bieli. Zastosowana kolorystyka została przełamana drewnem w odcieniu orzecha amerykańskiego. Architektowi zależało na utrzymaniu stylu nawiązującego do zewnętrznej bryły, stąd ukośne sufity i lampy. Całość aranżacji dopełniają meble od marki Flexform.

RE: TRIANGLE HOUSE został zrealizowany w 2019 roku. Projekt domu został nagrodzony w konkursie European Property Awards Architecture 2018-2019, w kategorii ARCHITECTURE SINGLE RESIDENCE POLAND.

Skomentuj:

RE: TRIANGLE HOUSE - dom na planie trapezu. Trójkątne formy w roli głównej