Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konkurs Building of the Year 2021 – Concordia Design Wrocław i przystań kajakowa Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Tychach w finale

WG

Zaprojektowany przez MVRDV budynek Concordia Design Wrocław i przystań kajakowa Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Tychach autorstwa Roberta Skitka z pracowni RS+, znalazły się w finale konkursu Building od the Year 2021, organizowanego przez serwis ArchDaily. Głosowanie potrwa do 18 lutego!

Concordia Design Wrocław. Proj. MVRDV
Concordia Design Wrocław. Proj. MVRDV
Fot. Juliusz Sokołowski

Konkurs Building of the Year 2021, organizowany przez ArchDaily (największą na świecie platformę internetową poświęconą architekturze) wszedł w kolejny etap. Poznaliśmy po 5 nominowanych obiektów w każdej z 15 kategorii.  

Chociaż nadzieje były duże (zobacz, jakie budynki z Polski były nominowane>>), tylko dwa obiekty z naszego kraju znalazły się na „krótkiej liście”. Budynek Concordia Design Wrocław, zaprojektowany przez pracownię MVRDV wybrano jednym z pięciu najlepszych na świecie w kategorii „biura”.  Przystań kajakowa Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego nad jeziorem Paprocańskim w Tychach, autorstwa Roberta Skitka z pracowni RS+, znalazła się w finałowej piątce w kategorii "architektura sportowa".

Zobacz także: Dom z prześwitem w Mikołowie. Architekt zaprojektował go dla siebie>>

Concordia Design Wrocław. Proj. MVRDV
Concordia Design Wrocław. Proj. MVRDV
Fot. Juliusz Sokołowski

To ogromny sukces oraz duże wyróżnienie. Nasz budynek znalazł się pierwszej piątce swojej kategorii i tym samym wśród 75 topowych projektów globalnie. W ten sposób skutecznie promujemy nie tylko Concordię, ale też Wrocław i całą Polskę

mówi Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design Wrocław

Z kim konkuruje Concordia Design Wrocław? Oprócz budynku z Polski, w finałowej piątce w kategorii „biura” znalazły się”:

  • Summers Office Building w Buenos Aires
  • Kampus koncernu Axel Springer w Berlinie
  • Neri&Hu and Design Republic's New Home w Szanghaju
  • Główna siedziba grupy Le Monde w Paryżu

Zaprojektowana przez MVRDVConcordia Design Wrocław została otwarta w lipcu 2020 roku. Inwestycja łączy w sobie przestrzeń odrestaurowanej  XIX-wiecznej kamienicy i nowoczesną część przystosowaną do nowych funkcjonalności. Stworzono tu przeszkloną przestrzeń gastronomiczną, biura i coworking, a także kompleksowe centrum eventowe.

Przeczytaj więcej o budynku Concordia Design Wrocław>>

Przystań kajakowa Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego nad jeziorem Paprocańskim w Tychach, zaprojektowana została przez zespół architektów z pracowni RS+ Robert Skitek. Obiekt MOSM składa się z dwóch części - szkoleniowej i magazynowej.Powstały także pomosty, przestrzeń do wodowania oraz trybuny dla kibiców. Oryginalna, atrakcyjna, wtopiona w zieleń bryła jest naturalnym elementem promenady. Dach budynku miejscem do spacerowania i leżakowania.

Zobacz także: Planty w Jaworznie na nowo>>

Konkurentami obiektu z Polski, o tytuł Budynku Roku 2021 w kategorii "architektura sportowa" są:

  • Athletic Center w Nosarze (Kostaryka)
  • Centrum Sportów Olimpijskich w Hangzhou (Chiny)
  • The Ariake Gymnastics Centre w Kōtō, Tokio
  • Centrum Strzeleckie w Linfen (Chiny)

Głosowanie potrwa do 18 lutego. Trzymamy kciuki za Concordia Design Wrocław i przystań kajakową MOSM w Tychach!  Swój głos możecie oddać tu>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Konkurs Building of the Year 2021 – Concordia Design Wrocław i przystań kajakowa Miejskiego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Tychach w finale