Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

RED7 w Moskwie od MVRDV. Apartamentowiec ma być symboliczną bramą do miasta

WG

Trwa budowa kompleksu mieszkaniowo-usługowego RED7 w Moskwie, autorstwa holenderskiej pracowni MVRDV. Inwestycja ma być gotowa w 2022 r. Będzie symboliczną bramą do centrum miasta.

RED7 w Moskwie. Proj. MVRDV
RED7 w Moskwie. Proj. MVRDV
Wiz. MVRDV

Kompleks RED7 powstaje w centrum stolicy Rosji, na narożnej działce u zbiegu ulicy Sadovaya Spasskaya i alei akademickiej Sacharowa. Będzie miał 78 m wysokości (19 pięter) i 52 tys. m. kw. powierzchni. RED7 pomieści 289 luksusowych apartamentów o powierzchni od 27 do 253 m. kw., a także biura, dwupiętrowe centrum fitness z basenem, sale konferencyjne, kino, pokój zabaw dla dzieci, zewnętrzny taras widokowy, centrum handlowe i dwa podziemne parkingi na 284 samochody. Apartamenty zajmą najwyższe piętra. Największe mieszkania znajdą się w rogach budynku i będą miały panoramiczne widoki na Moskwę. 

Projekt RED7 powstał w holenderskiej pracowni MVRDV, znanej w Polsce m.in. z realizacji biurowca Bałtyk w Poznaniu czy Concordia Design Wrocław. Kompleks jest pierwszą realizacją tej firmy w Rosji. Inwestorem jest GK Osnova. Wszystkie pomieszczenia ogólnodostępne zostały stworzone przez holenderską projektantkę Sabine Marcelis oraz rosyjskie biuro Olega Klodta (Klodt jest zaliczany do dziesięciu najlepszych architektów wnętrz w Rosji). 

 

Bryła RED7 została zainspirowana sąsiednimi konstruktywistycznymi budynkami, m.in. z Centrosojuzem wzniesionym w 1930 r. na podstawie projektu Le Corbusiera i Pierre Jeannereta. Fasada wyłożona czerwoną ceramiczną cegłą ma podkreślić również ciepłą i przyjazną naturę projektu. 

Budynek powstaje w systemie modułowym. Pozwala to urozmaicić kształt całości i typologię wnętrz. RED7 przypomina gigantyczną rzeźbę stojącą w plenerze, z każdej strony wygląda inaczej. Ma nieregularny kształt - na trzykondygnacyjnej szerokiej podstawie stoi właściwy budynek rozszerzający się ku górze, z zagłębieniami w kilku miejscach. Jedna jego część pokryta zostanie falistym dachem, na drugiej na sześciu górnych kondygnacjach zaplanowano duże, schodzące tarasy. Fasada też nie jest jednolita – część pomieszczeń z dużymi oknami wychodzi poza lico bryły, dodając jej wyrazu.  Dzięki takim rozwiązaniom budynek wewnątrz jest doskonale doświetlony. 

Budowa ruszyła w listopadzie 2018 r., zakończenie jest planowane na 2022 r. 

----

Wizualizacje: Antonio Luca Coco, Davide Calabro, Pavlos Ventouris i Tomaso Maschietti

    Więcej o:

Skomentuj:

RED7 w Moskwie od MVRDV. Apartamentowiec ma być symboliczną bramą do miasta