Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niezwykły przystanek w Łodzi - kwiaty zatopione w żywicy

Redakcja Pressland/WG

Przystanek przy Teatrze Wielkim w Łodzi zamienił się w prawdziwe dzieło sztuki. Dominika Cebula, studentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, umieściła na nim kwiaty i elementy roślin zatopione w bezbarwnej żywicy.

Nostalgia - instalacja artystyczna w Łodzi. Przystanek pełen kwiatowych kompozycji. Proj. Dominika Cebula
Nostalgia - instalacja artystyczna w Łodzi. Przystanek pełen kwiatowych kompozycji. Proj. Dominika Cebula
Fot. DŁ

Przystanek "plac Dąbrowskiego"przy skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Sterlinga w Łodzi, okrzyknięty został przez internautów najpiękniejszym przystankiem w Polsce. To instalacja artystyczna Dominiki Cebuli - studentki łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Instalacja "Nostalgia" zorganizowana przez Łódzkie Centrum Wydarzeń pojawiła się w okolicach Teatru Wielkiego pod koniec sierpnia. Wybór miejsca jest nieprzypadkowy - na pobliskich straganach można "od zawsze" kupić świeże kwiaty niemal przez całą dobę.

Zamiast tradycyjnej, nudnej wiaty przystankowej mamy tu 36 gablot wypełnionych kolorowymi kwiatowymi kompozycjami. Dominika Cebula wykorzystała m.in. niezapominajki, róże, chabry, bratki, goździki, szafirki i stokrotki. Czekając na autobus lub tramwaj możemy z bliska oglądać precyzyjnie ułożone, zatopione w żywicy rośliny. Jak zaznacza autorka ważny był dla niej kontrast kolorowych kwiatów i szarego, betonowego miasta.

Instalację "Nostalgia" będzie można oglądać w tym miejscu do końca października. Wszystko wskazuje jednak na to, że zostanie później przeniesiona na inny przystanek. A może w Łodzi pojawi się więcej podobnych instalacji? Trzymamy kciuki!

Skomentuj:

Niezwykły przystanek w Łodzi - kwiaty zatopione w żywicy