Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Poznań: Budynek D kompleksu Nowy Rynek osiągnął docelową wysokość [WIEŚCI Z BUDOWY]

Mat. prasowe/red. WG

Budynek D poznańskiego kompleksu biurowego Nowy Rynek osiągnął docelową wysokość. 55 metrów nad placem budowy, na 13 piętrze biurowca, zawisła symboliczna wiecha.

Wiecha na budynku D inwestycji Nowy Rynek w Poznaniu
Wiecha na budynku D inwestycji Nowy Rynek w Poznaniu
Fot. mat. Skanska

Nowy Rynek w Poznaniu

Nowy Rynek - inwestycja firmy Skanska, to wielofazowy projekt tworzący zupełnie nowy kwartał Poznania. Inwestycja powstająca między ulicami Stanisława Matyi, Wierzbięcice, Ks. Jakuba Wujka i Przemysłową, oddalona jest zaledwie kilka kroków od Starego Browaru i kilka minut spacerem od Targów.Złoży się na nią pięć budynków o różnej funkcjonalności – od biurowej, przez hotelową, po mieszkaniową a jego całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie 100 tys. mkw. Autorami projektu architektonicznego są architekci z pracowni Medusa Group.

Wyróżnikiem projektu będzie rynek zlokalizowany wewnątrz kompleksu. Docelowo będzie to nie tylko miejsce pracy, ale również przestrzeń sprzyjająca relaksowi i rozrywce. Powstaną tu również zielone wyspy, mała architektura oraz roślinność, uprzyjemniające spotkania i rekreację.

Budynek D, który dostarczy ok. 39 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, osiągnął właśnie swoją docelową wysokość, co oznacza, że prace konstrukcyjne przy tym etapie Nowego Rynku zakończyły się. Tradycyjna wiecha zawisła 55 metrów nad ziemią, na 13. piętrze biurowca. To koniec i jednocześnie początek kolejnego etapu prac.

Zobacz także: Jak mieszka Przemo Łukasik? Mieszkanie architekta z Medusa Group na warszawskiej Pradze>>

Antysmogowy chodnik

W ramach inwestycji Skanska powstanie również chodnik z zielonego betonu oczyszczającego powietrze. Pomiary pokazały, że teren, na którym zainstalowano taki beton, wykazuje średnio o 30% mniejsze stężenie dwutlenku azotu w stosunku do zwykłego odcinka nawierzchni. Pierwszy poznański antysmogowy chodnik będzie miał prawie 4000 mkw. W ciągu roku zneutralizuje równowartość zanieczyszczeń wyemitowanych przez samochody z silnikiem diesla, które przejechały ponad 70 tys. kilometrów.

Nowy Rynek w Poznaniu
Nowy Rynek w Poznaniu
Wiz. Skanska

Baner na budynku D

Od niedawna Poznaniacy mogą podziwiać niezwykły baner, który zawisł na budynku D kompleksu Nowy Rynek. Pokazuje on, w jaki sposób hasło „bezpieczeństwo” rozumieją dzieci pracowników Skanska. Baner będzie widniał na budynku do zakończenia budowy, a następnie zostanie ekologicznie zutylizowany lub upcyklingowany – to znaczy, że zostanie przerobiony na przedmioty użytkowe, takie jak torby plażowe czy worki.

Budynek D ma zostać oddany do użytku w drugim kwartale 2021 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Poznań: Budynek D kompleksu Nowy Rynek osiągnął docelową wysokość [WIEŚCI Z BUDOWY]