Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tiny Domek od Mariusza Kuźniaka. Powstał na bazie kontenera morskiego

Mat. prasowe/red. WG

Tiny Domek może być pełnym rozrywki rodzinnym domkiem rekreacyjnym, cichym biurem, azylem lub samotnią. Wykonany na bazie kontenera morskiego domek, o wymiarach 2,5 na 6 m. daje poczucie solidności i bezpieczeństwa.

Tiny Domek. Proj. Mariusz Kuźniak / DesignOFF
Tiny Domek. Proj. Mariusz Kuźniak / DesignOFF
Mat. architekta

Tiny Domek

Tiny Domek to projekt mgr inż. arch. Mariusza Kuźniaka, właściciela Pracowni DesignOFF. Jak sam twierdzi "misją architekta powinno być tworzenie budynków pięknych, użytecznych i uniwersalnych". Tak też jest w przypadku Tiny Domku - tylko wyobraźnia użytkownika ogranicza możliwości. Przestrzeń ta może być domem na działce, biurem w ogrodzie czy samotnią na końcu świata.

Domek ma wymiary 2,5 na 6 m. Może być transportowany po drogach Polski i Europy na przyczepie, jako domek mobilny. Przy użyciu HDS łatwo go postawić na każdej niemal działce (waga około 900kg). Niewielkie gabaryty pozwalają również na bardziej nietypowe zastosowanie dla tej małej budowli - posadowiony na pływakach Tiny Domek może z powodzeniem stać się wygodnym domem na wodzie.

Zobacz także: Baseny w kontenerach morskich. To pomysł polskiej firmy>>

W wersji zaproponowanej przez Pracownię DesignOFF, budynek ma charakter domku rekreacyjnego, który - ze względu na wewnętrzną izolację – może być użytkowany zarówno latem jak i zimą.

Istotnym elementem konstrukcji jest jej wielofunkcyjność, uzyskana poprzez mobilne ściany. Architekt zaproponował miejsce na toaletę oraz aneks kuchenny, oddzielone od pozostałej przestrzeni i od siebie wzajemnie przesuwnymi panelami. W centralnej części znajduje się pokój dzienny, który w każdej chwili może zostać powiększony o przestrzeń znajdującą się przed domkiem, poprzez możliwość całkowitego otwarcia dużych szklanych drzwi. W nocy pokój ten w łatwy sposób może stać się wygodną sypialnią. Rodziny z dziećmi, w przypadku możliwości postawienia domku w bliskiej odległości od zewnętrznych toalet, mogą zrezygnować z nich we wnętrzu, wykorzystując miejsce na małą alkowę dla swoich pociech. Znalazło się tu również miejsce na huśtawkę i plenerowe kino.

Zobacz także: Biodomek z prefabrykatów. Jest mobilny i postawisz go bez pozwolenia na budowę>>

Mariusz Kuźniak postawił na loftowy charakter. Dominuje tu czerń - pojawia się na różnych strukturach i materiałach, od blachy i płyty falistej, po ciężką stal oraz przemysłową podłogę. Czarne elementy mają prążki, fale, pasy i chropowatą strukturę. Wewnętrzna strona drzwi jest bazą dla dziecięcych rysunków lub zmyślnych grafik. Po drugiej - zachwycają solidnymi detalami okuć i zamknięć.

Tiny Domek - bezpieczeństwo

Konstrukcja domku oparta jest na mocnej stalowej ramie, obłożonej blachą aluminiową, z drzwiami z kontenera morskiego. Ważnym walorem Tiny Domku jest jego solidne, przemysłowe zamknięcie, będące gwarantem bezpieczeństwa. Właściciel może spać spokojnie, nie martwiąc się o przedmioty pozostawione w budynku. Jest to istotne m.in. w przypadku posadowienia domku na odludziu lub tylko sporadycznego użytkowania. Bezpieczne zamknięcie i grube ściany docenią również osoby, które wykorzystają Tiny Domek jako miejsce do pracy, pozostawiając w nim wartościowe narzędzia i sprzęt.

Jak Wam się podoba Tiny Domek? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii!

Zobacz także: Modulo House - mały, tani i energooszczędny dom bez pozwolenia na budowę>>

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Tiny Domek od Mariusza Kuźniaka. Powstał na bazie kontenera morskiego