Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Modulo House - mały, tani i energooszczędny dom bez pozwolenia na budowę

Redakcja Pressland/WG/mat. architektów

Potrzeba matką wynalazków. I to właśnie z potrzeby zrodził się projekt Modulo House. Jacek Krupa zaprojektował mały, tani w budowie i eksploatacji dom, który można postawić niemal wszędzie.

Modulo House
Modulo House
Mat. modulohouse.pl

Modulo House to prosta, skromna, uniwersalna bryła o przemyślanej konstrukcji i funkcjonalnym wnętrzu. Konstrukcja jest bardzo prosta - oparta na technologi szkieletowej i wykonana z drewna. Składa się ze ścian konstrukcyjnych wypełnionych materiałem izolacyjnym i usztywnionych płytą osb. Najważniejsza jest tu jednak modułowość - dom został zaprojektowany tak, by łatwo można go było z czasem rozbudować o kolejny moduł.

Modulo House
Modulo House
Mat. modulohouse.pl

Projekt domu Modulo jest rozwiązaniem mojego własnego problemu. Szukałem sposobu na zbudowanie niewielkiego, energooszczędnego domu jak najmniejszym kosztem. Rozwiązanie to powinno być na tyle przemyślane i elastyczne aby mogło ewoluować, mówiąc wprost dom powinien dać się rozbudować w przyszłości. Szukałem takiego rozwiązania w projektach gotowych ale żaden z nich nie przypadł mi do gustu. Dlatego sam postanowiłem zaprojektować dom dla siebie.
Tak zrodził się projekt domu Modulo House, domu taniego w budowie i eksploatacji, który daje możliwość rozbudowy. Projekt powstał bardzo szybko a wszystkie decyzje projektowe wynikają z wytycznych, które sam sobie narzuciłem. Im mniejszy dom tym tańszy w budowie, im mniej skomplikowana bryła budynku i dachu tym koszty budowy są mniejsze. Budowa na zgłoszenie to kolejne udogodnienie.

mówi Jacek Krupa, projektant Modulo House.

Przy małym domu o tej powierzchni i dobrej izolacji zapotrzebowanie energetyczne nie jest duże. W tak niewielkim domu opłaca się więc korzystać z energii elektrycznej zarówno do ogrzewania domu jak i wody użytkowej. Zaletą elektrycznej instalacji jest niska cena montażu, w przypadku pompy ciepła cena będzie większa. Koszty energii elektrycznej można zmniejszyć instalując na dachu panele fotowoltaiczne, które produkują energię przez cały rok.

Dane techniczne podstawowego modułu Modulo House

Powierzchnia użytkowa: parter 29,5 m2 z antresolą 42,8 m2
Powierzchnia zabudowy: 35 m2
Minimalne wymiary działki: 13,1 x 13 m (170,3 m2)
Wymiary budynku: 7,1 x 4,9 m
Wysokość budynku: 7,5 m
Kąt nachylenia dachu: 40°
Powierzchnia dachu: 46,1 m

Wizualizacje projektu wykonało studio Meedo

Skomentuj:

Modulo House - mały, tani i energooszczędny dom bez pozwolenia na budowę