Małe jest piękne! Domek dla singla lub pary [PROJEKT]

Architekci z pracowni 90 Stopni przekonują, że małe jest piękne. Mają rację!

Projekt niewielkiego domku przygotowali szczecińscy architekci: Grażyna Nowakowska oraz Arkadiusz Nowakowski z pracowni 90 STOPNI. Budynek ma stanąć w miejscowości Siadło Dolne w pobliżu Szczecina.

Powierzchnia użytkowa tego uroczego mikrusa to 40 m kw. Budynek ma pełnić funkcję domku letniskowego lub domu mieszkalnego dla singla lub pary. Parter domku zajmuje 30 m kw. powierzchni. Architekci zaprojektowali tam kuchnię z salonem oraz łazienkę. Nagłemu wychłodzeniu pomieszczeń zapobiegać ma wiatrołap.

Na piętro prowadzą drabino-schody. Jego powierzchnia to 10 m kw. Znalazła się tam niewielka sypialnia z wyjściem na taras. By maksymalnie wykorzystać powierzchnię wnętrza architekci zdecydowali, że ważnym elementem wyposażenia będą zabudowane szafy. Znalazły się one w wiatrołapie, kuchni oraz sypialni.

Budynek zaprojektowano w konstrukcji drewnianej, szkieletowej. Dach i ściany pokryte będą gontem drewnianym. To chyba wymarzony domek na weekend!

ZOBACZ RZUTY i WIZUALIZACJE>>


Więcej o:
Komentarze (6)
Małe jest piękne! Domek dla singla lub pary [PROJEKT]
Zaloguj się
 • Gość: Gosh

  Oceniono 11 razy 3

  Swietny pomysl, z pewnoscia frajda dla architekta jak i dla samego mieszkanca, na pewno trzebabyc milosnikiem takiego odwaznego stylu ale czemu nie? Kreatywnosc w tym przypadku dziala cuda:)

 • Gość: lynx

  Oceniono 32 razy 2

  Projektanci chyba sami nie wierzą w swoją wizję. W tym się nie da mieszkać. A koszty budowy ...??

 • Marek Wiśniewski

  Oceniono 1 raz 1

  Rewelacyjny - gratuluje odwagi. Dworkowcom gul skacze, a mnie z radości ze ktoś jest bez kompleksów rozpiera. Powodzenia, fajnie byłoby poznać orientacyjne koszty budowy 150 -200 tys.?

 • Gość: h2o

  Oceniono 4 razy 0

  szkaradny wyjątkowo, a cena za 1m2? coś mi się zdaje że też nie ma się czym chwalić...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX