Szkoła dla tysiąca dzieci gotowa. Zobaczcie jak wygląda!

O tym, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz chce zbudować szkołę dla tysiąca dzieci informowaliśmy już rok temu. Okazało się, że nie były to puste zapowiedzi. Słoneczna Szkoła stanęła na warszawskim Bemowie i czeka na oficjalne otwarcie

Obiekt powstał szybko. Pomogła temu procedura przetargowa, która ogłoszona została w systemie "projektuj i buduj". Inwestycję zrealizowała firma Dorbud SA z Kielc.

Pierwszych uczniów nowa placówka przyjmie 1 września. Będą oni mieli do dyspozycji 60 sal dydaktycznych, trzy sale gimnastyczne, bibliotekę, boiska sportowe i plac zabaw dla sześciolatków. Ci ostatni rozpoczną zajęcia trochę później, ponieważ okazało się, że część pomieszczeń trzeba przebudować, by te były zgodne z przepisami bezpieczeństwa i mogły przyjąć najmłodszych.

Słoneczna Szkoła ma być obiektem ekologicznym, którego utrzymanie ma być o 40% tańsze w porównaniu do podobnej wielkości budynków edukacyjnych. Oszczędności mają przynieść umieszczone na dachu kolektory słoneczne, które pomogą podgrzewać wodę. Ta z kolei będzie częściowo odzyskiwana z deszczówki.

Przed budynkiem szkoły powstał parking dla nauczycieli i rodziców, który może pomieścić 250 aut.

Słoneczna Szkoła z Warszawyźródło: Urząd Dzielnicy Bemowo

Pokazana przed rokiem wizualizacja wzbudziła wśród naszych czytelników mieszane uczucia. Jak oceniacie niemal gotowy już budynek?

Więcej o:
Komentarze (32)
Szkoła dla tysiąca dzieci gotowa. Zobaczcie jak wygląda!
Zaloguj się
 • Gość: Kazik

  Oceniono 111 razy 93

  Rozumiem, że koszta itd., ale czemu w Polsce nie można wybudować czegoś ładnego? Przecież ten budynek, mimo, że jest nowy wygląda jak osiedlowa podstawówka z lat 80 po termomodernizacji!

 • Gość: jerzanka

  Oceniono 56 razy 48

  Ależ kloc. Na dodatek niespójny. Dobrze, że przynajmniej nie jest w majtkowy róż, ale jak widać estetyka termomodernizacyjna i architektoniczna z lat '90 ma się jak najlepiej i inspiruje mieszkańców i polityków przez kolejne lata. Cóż, lubimy to, co znamy. Podobno.

 • Gość: M

  Oceniono 52 razy 46

  Jest średnio. Słoneczna szkoła -Bemowo przypomina wytwórnię pasztetu.

 • Gość: Adam

  Oceniono 48 razy 40

  Okropny, miasto powinno zorganizować konkurs architektoniczny lub zlecić projekt jakiejś uznanej pracowni. A tak mamy kolejnego potworka powstałego za publiczne (czyli nasze) pieniądze.

 • Gość: Dawid

  Oceniono 32 razy 28

  okropne. PRL. jak już ktoś pisał budynek jest z zeszłej epoki ozdobiony pstrokacizną.

 • Gość: a

  Oceniono 25 razy 25

  uwiódł mnie ten bulaj :}
  pure 90s.

 • Gość: gl

  Oceniono 27 razy 23

  czy tylko mi wydaje się, że płytki w łazience są krzywe lub krzywo położone? ten budynek to estetyczna, jakościowa i architektoniczna tragedia.

 • Gość: m.

  Oceniono 22 razy 16

  I tak lepiej wyszlo niz na wizualizacjach...

 • Gość: a

  Oceniono 16 razy 14

  myślę, że większym problemem niż estetyka budynku jest pomysł budowy takich wielkich kombinatów do nauki dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX