Przebudowa Rynku w Katowicach tak wygląda Plac Kwiatowy

Pojawiło się na nim kilkadziesiąt drzew i ławek

Nie zwalnia tempo realizacja inwestycji w Katowicach. Obok wielkich gmachów otwartych ostatnio w centrum miasta do listy gotowych już obiektów można dopisać Plac Kwiatowy, który stanowi najważniejszą część powstającego, nowego rynku.

Prace budowlane w tym miejscu rozpoczęły się w 2012 r. Najpierw zlikwidowano stare torowisko oraz asfalt. Z czasem na placu pojawiły się nowe pawilony drobnego handlu i nowa nawierzchnia. Plac wyłożono granitem i zbudowano fontannę z marmuru.

Projekt przebudowy przygotowała pracownia Redan ze Szczecina. Na placu posadzono też 20 drzew, obok których znalazły się ławki, kosze i stojaki rowerowe. Drewniane miejsca do siedzenia pojawiły się też na schodach i obramowaniach klombów.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

1.04.2015 Katowice . Rynek po remoncie . Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta  GRZEGORZ CELEJEWSKI

W powstałych pawilonach mają działać kwiaciarnie i kawiarnia. Ta ostatnia latem będzie mogła otworzyć letni ogródek.

Miasto przygotowuje już przetargi na ustalenie najemców tych powierzchni, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w maju najemcy wprowadzą się do środka - zapowiedział urząd miasta.

Na tym prace budowlane się nie kończą. Ciągle trwa budowa strefy rekreacyjnej ze sztucznym korytem Rawy w północnej części Rynku oraz ulicy Śródmiejskiej, która powstaje przy Superjednostce. Całkowity koszt prac to prawie 170 mln zł.

 

czytaj więcej: katowice.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (32)
Przebudowa Rynku w Katowicach tak wygląda Plac Kwiatowy
Zaloguj się
 • Gość: Dariusz

  Oceniono 44 razy 26

  Przesadzacie... jak zakwitnie i się zazieleni będzie OK. Myślę, że to będzie dobre miejsce do siedzenia. Choć może nie do oglądania...

 • Gość: userXXX

  Oceniono 26 razy 14

  Wiecie, czego brakuje w nowo remontowanych placach? Trawy. Sadza się jakieś drzewka- patyczaki w donicach, daje kupę bruku- a o kawałeczku trawnika nikt nie pomyśli.

 • Gość: Kwachu

  Oceniono 14 razy 10

  Widzę że ławki wpisują się w "modny" ostatnio trend żeby odpędzać bezdomnych - nie da się na nich położyć. Gdzieś w GW był ostatnio nawet artykuł na ten temat. Skończy się tak że będziemy musieli w przyszłości zamykać rynki na noc.
  Ja sobie nie wyobrażam z dziewczyną siedzieć na takiej ławce jak między nami jest metalowy pręt "pseudoporęczy" albo różnica poziomów.
  Chociaż z drugiej strony nie wyobrażam sobie również siedzenia jak na tej ławce śpi ktoś podchmielony.
  Co sądzicie o ławkach?

 • drzejms-buond

  Oceniono 7 razy 7

  Szanowni państwo krytycy ! Byliście kiedyś w Katowicach?
  Jeśli nie ,uwierzcie mi -WSZYSTKO jest lepsze do tego co było wcześniej !
  ...jest O.K. !

 • Gość: e

  Oceniono 19 razy 7

  Za dużo ławek, za mało zieleni. Nie dostosowane do klimatu. W wakacje gorąco - słońce, beton, tramwaje i brak powietrza. Jak deszcze to na co komu mokre ławki? Zimą zimno. I wygląda średnio i bez szału.

 • Gość: Kuba

  Oceniono 26 razy 6

  Jedna z najlepszych polskich przestrzeni publicznych jakie widzialem, swiatowy poziom! Dla Katowic takie realizacje to duży krok!

 • Gość: F.

  Oceniono 24 razy 6

  Ależ przekombinowane...

 • Gość: tomaszek82

  Oceniono 5 razy 3

  Beton, trawertyn, drewno, drzewo, kwiatki, drzewa, stal, LED... czego tu k.... nie ma?

 • 123jna

  Oceniono 4 razy 2

  Lawki ladniejsze i wygodniejsze niz na Placu Grzybowskim w Warszawie, ladniejszy niz Plac Powstancow, ktos w katowicach ma lepszy gust.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX