Fotogaleria dnia: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

Nową siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach otwarto w październiku 2014 roku. Jej projekt powstał w pracowni Konior Studio. W swoim obiektywie budynek uchwycił fotograf architektury Bartosz Makowski (www.makowski.co)

Budynek zlokalizowany został w centrum miasta, na terenie po dawnym placu drzewnym kopalni "Katowice". Nieopodal znalazło się Muzeum Śląskie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz znany Spodek.

Gmach wyróżnia się elewacją, którą wykonano z cegły klinkierowej. Ma ona nawiązywać do tradycyjnej, śląskiej architektury. Architekci chcieli to osiągnąć dzięki czerwonemu wykończeniu nisz okiennych, które przywodzi na myśl domy na robotniczym osiedlu Nikiszowiec.

Siedziba NOSPR jest niczym budynek w budynku. W środku znalazła się imponująca sala koncertowa. Została ona zaprojektowana w kształcie winnicy, czyli z podium otoczonym przez widownię. Sala może pomieścić nawet 1800 słuchaczy.

ZOBACZ DUŻE ZDJĘCIA>>

Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicachfot. Bartosz Makowski - www.makowski.co

Budynek NOSPR posiada niezbędne dla tego typu obiektów pomieszczenia techniczne, garderoby i sale prób. Wokół sali koncertowej zbudowano liczący pięć kondygnacji budynek z foyer umieszczonym w atrium. W podziemiach znalazł się parking, który może pomieścić 112 samochodów. Prócz foyer w obiekcie znajdują się: biblioteka, sala konferencyjna, restauracja i pomieszczenia biurowe. Więcej fotografii architektury na stronie fotografa www.makowski.co

Więcej o:
Komentarze (14)
Fotogaleria dnia: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Zaloguj się
 • Gość: klaps

  Oceniono 39 razy 35

  Ładny budynek a jeszcze łądniejsze otoczenie. Podchodzi się do Spodka i wciąga Cię zielona dolina przez którą przechodzisz i już widzisz ten elegancki budynek w parku a idąc przez park naturalnie przechodzisz w park pełen szkalnych kubików który kryje muzeum śląskie. Człowiek jest już oszołomiony a tu za kładką widzi najlepszy budynek roku: proste i ażurowe centrum informacji naukowej uniwersytetu. Katowice zbudowały cały kwartał wybitnej współczesnej architektury.

 • Gość: mati

  Oceniono 35 razy 25

  Naprawde Piekny budynek ,mowi za siebie prostota i wykonczeniem .Jak nie lubie drewna w dozej ilosci tam wyglada pieknie . Gratuluje wykonczenia budynku bo widac ze wiele ciezkiej pracy bylo tam wsadzone

 • Gość: Dariusz

  Oceniono 28 razy 22

  Niesamowicie zmieniają się te Katowice. Ostatni raz byłem tam z 10 lat temu, ale przez ten czas powstało tam kilka świetnych projektów.

 • cudaarchitektury

  Oceniono 15 razy 11

  Niezwykły obiekt. Wart zobaczenia z zewnątrz i wewnątrz.

 • krajidiotow

  Oceniono 11 razy 9

  Piękny

 • Gość: arctic

  Oceniono 4 razy 4

  mają rozmach sk^&^&#$%ny :D piękne wnętrza

 • Justyn Bronowski

  0

  Ponieważ każdy kocha poprawy, rozpaczliwie potrzebują, aby uzyskać atrakcyjne metody nauczania w jakichkolwiek przedmiotów, takich jak niemiecki. Dołącz Preply tutaj Lekcje polskiego Katowice

 • serfwe erwr

  Oceniono 42 razy -32

  MAUZOLEUM KIM IR SENA, w otoczeniu parkingi kpina totalna! łącznik kładka kicz który ma niby coś ala zahę udawać z tandetną poręczą, fiolety w fontannie. OGÓLNIE DOOPA ZBITA, PATRZCIE NA SZCZECIN- DA SIĘ, DA SIĘ! zajebista filharmonia i zajebisty plac- minimalizm z zajebistym detalem, a nie KATOWICKI KICZ!

 • Gość: matodo

  Oceniono 46 razy -36

  zgadzam sie z tomaszek82-smutny gniot z cegly. A jeszcze gorszy to to centrum kongresowe czy cos takiego. Porabalo was w tych Katowicach.....a juz myslalem ze wroce na stare lata do Katowic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX