Najpiękniejsze wille na świecie 2017 roku. Finaliści World Architecture Festival

13.07.2017 14:26
Wille w finale World Architecture Festival

Wille w finale World Architecture Festival mat. prasowe

O tytuł najlepiej zaprojektowanej rezydencji w 2017 roku walczy projekt 'Domu po drodze' autorstwa Roberta Koniecznego i KWK PROMES. Przedstawiamy konkurentów - wille nominowane do nagrody przyznawanej przez jury największego festiwalu architektury na świecie - World Architecture Festival. Zwycięzcę w tej kategorii poznamy na festiwalu w Berlinie w połowie listopada 2017 roku.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (23)
Najpiękniejsze wille na świecie 2017 roku. Finaliści World Architecture Festival
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  guyritchie

  Oceniono 38 razy 34

  @metaxo @mkkjhgf
  Czy uważasz, że w tych domach nie da się mieszkać? Myślę, że są funkcjonalne, jasne i otwarte na otoczenie. Dla mnie bardzo istotne jest to, aby dom nie był zamkiem, a właśnie otwierał się na ogród, na panoramę, na otoczenie. Lubię modernizm i smucą mnie pseudodworki, kolumny, które niczego nie podtrzymują, spadziste daszki, które powodują, że wewnątrz powstają ogromne powierzchnie nienadające się do wykorzystania, a które wykończane być muszą, generując puste koszty.
  Widziałem zbyt dużo domów, które postawione na pięknych działkach całkowicie ignorowały otoczenie.
  Mój przyjaciel postawił dom na działce, z której można było podziwiać panoramę Beskidów, ale siedząc przy stole w jadalni, albo ciesząc się kominkiem w salonie zupełnie tego nie dało się doświadczyć. Panoramę zasłonił wolnostojący garaż i boksy dla psów. Architekt całkowicie zignorował zalety działki. Jego dom do konkursu się nie nadaje, do mieszkania pewnie tak, ale wszystko co mogło być przy nim zrobione dobrze, zrobiono źle.
  Te domy są zupełnie z innej bajki niż nasze rodzime "gotowce" z katalogów, które stawiane są wszędzie, bezrefleksyjnie i stadnie.

 • avatar
 • avatar

  roy_cohn

  Oceniono 18 razy 4

  Robert Konieczny często mówi o ścieżkach projektowych KWK PROMES. Dom po Drodze znajduje się na tzw. ścieżce topograficznej. Sposób zintegrowania drogi, bryły domu i krajobrazu nadwiślańskiego widać najlepiej z lotu ptaka.

  ---------------------------------------------------------------------
  Czyli w sytuacji której nikt nigdy go nie ujrzy
  Bosz... co za bełkot ....

 • avatar

  Gość: o.opozda

  0

  Szukasz ciekawej lektury na jesienne wieczory. Interesujesz się architekturą, a może jesteś z nią związany zawodowo? Czasopismo Copper Architecture Forum dostępne on-line. Wejdź na copperconcept.org/pl/copper-forum i zapoznaj się z międzynarodowymi trendami.

 • avatar

  Gość: lo95

  Oceniono 1 raz -1

  ja bym to umeblował inaczej - www.neorenesans.republika.pl
  taki tam "minimalizm"

 • avatar

  lech2011

  Oceniono 2 razy -2

  to jest konkurencja najładniejszy dom, czy najdroższy ?

 • avatar

  menazka

  Oceniono 3 razy -3

  czy tradycja już nikogo nie obchodzi? wszędzie ma być to samo?

 • avatar

  Gość: Małgorzata

  Oceniono 10 razy -4

  B.słabe te "najpiękniejsze wille świata" i nie dlatego ,że są w miarę nowoczesne, tylko dlatego,że po prostu nie są piękne, ani nawet ładne. Domy kompletnie bez pomysłu na siebie.

 • avatar

  Gość: Leo

  Oceniono 20 razy -14

  Większość tych budynków wygląda jak szopy na drewno i narzędzia ogrodowe, niektóre bardziej zaawansowane- jak depozytowe magazyny na starocie/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły