Wokół projektowania

 • Elegancki dom w Latchorzewie
 • Dom Biały projektu Z3Z ARCHITEKCI
 • Plac Pięciu Rogów w Warszawie

  Plac Pięciu Rogów w Warszawie

  Mieszkańcy Warszawy od blisko miesiąca mogą cieszyć się nową przestrzenią publiczną w centrum miasta, uporządkowaną i spójną architektonicznie, sprzyjającą spotkaniom i wypoczynkowi. Otwarty zadrzewiony plac Pięciu Rogów – powstały w miejscu rozległego ruchliwego skrzyżowania ulic Chmielnej, Brackiej, Kruczej, Zgoda i Szpitalnej – zaprojektowali architekci z pracowni WXCA.

 • Dom Obustronny w Mikołowie
 • DOM OGRÓD - projekt domu w Warszawie
 • Osada w Kościelisku projektu Karpiel Steindel Architektura

  Osada w Kościelisku projektu Karpiel Steindel Architektura

  Projektując luksusowe szałasy u podnóża Giewontu, architekci z pracowni Karpiel Steindel Architektura zaproponowali współczesną, przestrzenną i funkcjonalną osadę rezydencyjną. Zaoferowali jednocześnie architekturę głęboko zakorzenioną w Podhalu, wysoko ceniącą szacunek do miejsca i jego tradycji.

 • Łódzki biurowiec projektu REFORM Architekt

  Łódzki biurowiec projektu REFORM Architekt

  Ten 6-kondygnacyjny budynek przy ulicy Dowborczyków 30/34 w Łodzi doczekał się drugiego życia. Pierwsze firmy wprowadziły się już do nowej przestrzeni, w tym pracownia architekta Marcina Tomaszewskiego. Nie jest to przypadek, ponieważ za projekt renowacji odpowiada właśnie REFORM ARCHITEKT. Odnowiony budynek prezentuje się elegancko i stylowo.

 • Dom po drugiej stronie lustra - projekt pracowni 81.waw.pl

  Dom po drugiej stronie lustra - projekt pracowni 81.waw.pl

  To kolejny projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.waw.pl. Został zlokalizowany na działce leśnej, a głównym założeniem inwestora była chęć oddzielenia budynku od ulicy i maksymalne otwarcie na działkę od strony głównego ogrodu. Dzięki zastosowaniu lustrzanej elewacji parteru otrzymano złudzenie lewitującego betonowego „obrazu” w przestrzeni leśnej.

 • Osiedle Urzeka - oaza spokoju nad Potokiem Oruńskim

  Osiedle Urzeka - oaza spokoju nad Potokiem Oruńskim

  Dwustumetrowa aleja nad Potokiem Oruńskim zakończona punktem widokowym, a także pokaźnych rozmiarów naturalny plac zabaw powstaną w ramach nowej inwestycji – Urzeka. Za jej realizację odpowiedzialny jest gdański deweloper Domesta.

 • „Sweet 90” - w hołdzie dla Solpolu

  „Sweet 90” - w hołdzie dla Solpolu

  Lata 90. przyniosły w Polsce powiew wielkich zmian, nadziei, wolności i odreagowania siermiężnego PRL-u. Przemiany te objawiały się we wszystkich dziedzinach życia, ale najbardziej spektakularnie w sztuce, szczególnie w dziedzinie projektowej. Projektanci z hanczarstudio postanowili uczcić zdobycie przez krzesło Honza ich autorstwa tytułu must have 2022. Stworzyli specjalną wersji mebla, odwołującą się do estetyki tamtej dekady i jej słynnego reprezentanta - wrocławskiego Solpolu.

 • Nowoczesna Sielskość: dom jednorodzinny projektu BRIC Architekci
 • Polski Hak według projektu pracowni Medusa Group

  Polski Hak według projektu pracowni Medusa Group

  Projekt zagospodarował działkę na półwyspie otoczonym wodami Motławy i Martwej Wisły, w ważnym historycznie regionie Gdańska. Architekci z Medusa Group skonfrontowali nowe potrzeby mieszkańców miasta z genem przemysłowym okolicy i zaproponowali współczesną architekturę mieszkaniową, kreśląc obiekt wielorodzinny o wysokim standardzie z dodatkową przestrzenią usługową.

 • Kompleks mieszkaniowy Rezydencja Ogród Saski w Lublinie
 • Brama Miasta w systemach ALUPROF

  Nowoczesna stolarka w strategii renowacji budynków

  Rewitalizacja istniejącego budynku to zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiązanie niż budowa nowego obiektu. Taka idea przyświecała twórcom krajowej Długoterminowej Strategii Renowacji Budynków (DSRB). Plan zakłada poprawę efektywności energetycznej budynków, a co za tym idzie – jakości powietrza, komfortu użytkowników oraz spadku emisji CO2. Innowacyjna ślusarka aluminiowa Aluprof doskonale wpisuje się w ten trend.

 • Centrum dentystyczne niczym modna kawiarnia

  Centrum dentystyczne niczym modna kawiarnia

  W Warszawie przybywa centrów dentystycznych, które klimatem przypominają… kawiarnie. Czwarta tego typu lokalizacja w stolicy, po m.in. Placu Konstytucji i biurowcu Spark, została otwarta na Bemowie. Za inwestycją stoi marka Medicover Stomatologia.

 • Monolit - osiedle domów z kamienia pod Gdańskiem

  Monolit - osiedle domów z kamienia pod Gdańskiem

  W Straszynie powstaje osiedle, a właściwie wyjątkowa kolekcja domów, których bryły zostały wykończone kamieniem. To dzieło pracowni Paweł Lis Architekci.

 • Projekt domu jednorodzinnego pod Łodzią

  Projekt domu jednorodzinnego pod Łodzią

  O projekcie opowiadają jego twórcy, architekci z pracowni A-88.

 • Kompleks aparthotelowy Minimaxy

  Kompleks aparthotelowy Minimaxy

  Mini format, maksimum zadowolenia – tak właśnie najkrócej można opisać kompleks aparthotelowy Minimaxy znajdujący się w zachodniej części Wrocławia. Mikroapartamenty wyróżnia doskonała lokalizacja, a także ergonomia lokali. Budynek skrywa nie tylko piękne wnętrze, ale także zachwyca geometryczną fasadą. Jej kompozycję doceniło jury konkursu Fasada Roku 2021, przyznając bryle nagrodę główną w kategorii „Budynek niemieszkalny nowy”.

 • Poznaliśmy zwycięzców konkursu Paradyż Designers!

  Poznaliśmy zwycięzców konkursu Paradyż Designers!

  Prestiżowy konkurs Ceramiki Paradyż dedykowany dla architektów i projektantów wnętrz właśnie dobiegł końca. Oryginalność i kreatywność nadesłanych projektów oceniło Jury pod przewodnictwem światowej klasy projektantki mody Gosi Baczyńskiej. Wszystkie z nagrodzonych prac zaskakują ogromną wrażliwością i nieszablonowym podejściem do urządzania wnętrz.

 • Crowne Plaza Budapest - kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend

  Crowne Plaza Budapest - kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend

  Położony nieopodal zabytkowego dworca kolejowego Nyugati i centrum handlowego Westend City Center, hotel Crowne Plaza Budapest jest połączeniem niepowtarzalnej atmosfery podróży, tętniącego życiem miasta i klimatu węgierskich kafejek. Architekci warszawskiej pracowni Tremend projektując wnętrza hotelu znakomicie oddali w nich klimat Budapesztu i otaczających go terenów. Okazała węgierska Opera znajduje się zaledwie kilometr od obiektu.

 • ARCH_IT - realizacja BRANIBORSKA 44

  ARCH_IT - realizacja BRANIBORSKA 44 we Wrocławiu

  Zespół kwartałowej zabudowy mieszkalnej wielorodzinnej Braniborska 44 zlokalizowany jest w obszarze poprzemysłowym, w pobliżu centrum Wrocławia. Budynek zaprojektowano w formie zamkniętego układu, z wewnętrznym, wyniesionym dziedzińcem.

 • Pawia 18 - budynek wielorodzinny o ciekawej elewacji

  Pawia 18 we Wrocławiu - budynek wielorodzinny o ciekawej elewacji

  Nie przypomina typowego budynku wielorodzinnego, raczej przywołuje na myśl jednorodzinną zabudowę szeregową. Pawia 18, autorstwa Wytwórni Pracowni Projektowej, to znakomity przykład na to, jak z dużej skali można zrobić małą i nadać inwestycji bardziej kameralnego charakteru. Nieszablonowe podejście do projektu deweloperskiego doceniło jury ogólnopolskiego konkursu Fasada Roku 2021, przyznając wrocławskiej realizacji nagrodę główną w kategorii „Budynek wielorodzinny nowy”.

 • Dom typu kostka po liftingu

  Dom typu kostka po liftingu

  Wydawać by się mogło, że domy – kostki, tak popularne w latach 70., nigdy już nie staną się modne. Tymczasem powracają w nowej odsłonie. Przebudowane, wyposażone w duże przeszklenia tarasowe, często bogate w rozwiązania charakterystyczne dla idei smart home, dostają drugie życie i triumfalnie podbijają rynek nieruchomości. Są odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów, którzy chcą mieszkać w domach funkcjonalnych i minimalistycznych, liczą jednak nie tylko koszty spektakularnych metamorfoz, ale także eksploatacji odnowionych budynków.

 • V&A Dundee

  Na fali dobrego designu. V&A Dundee z systemami Geberit

  V&A Dundee to muzeum designu, mieszczące się w szkockim Dundee, niecałe półtorej godziny drogi na północ od Edynburga. To tam japoński architekt, Kengo Kuma, stworzył swój pierwszy projekt na brytyjskiej ziemi. Położone blisko szkockiej części Morza Północnego muzeum, ze swoją wyróżniającą się, betonową fasadą, z pewnością wywoła fale na powierzchni współczesnej architektury.

 • Dworzec autobusowy Lublin

  Kubaturowe oblicze pracowni Tremend

  Wizytówką pracowni Tremend są niewątpliwie projekty wnętrz obiektów użyteczności publicznej. Współpraca z najbardziej prestiżowymi markami hoteli, zdobyte międzynarodowe nagrody i wyróżnienia plasują ją w gronie najbardziej kreatywnych i rozpoznawalnych pracowni projektowych. Aranżacja wnętrz to jedynie połowa działalności Tremend, druga - równie spektakularna, jest związana z projektowaniem kubaturowym budynków. Ze względu na umowy z inwestorami nie zawsze można się nimi chwalić przed zakończeniem realizacji, dlatego często zostają w tajemnicy przed mediami.

 • Browary Warszawskie

  Przywracanie przestrzeni mieszkańcom – rewitalizacja miast

  We współczesnej – tej mądrej i odpowiedzialnej architekturze – nie chodzi już o odnawianie pojedynczych obiektów. Ważna jest idea, według której urbanizacja korzysta z dziedzictwa architektury w odniesieniu do potrzeb mieszkańców, troski o ich zdrowie i kondycję planety. Aluprof przedstawia przegląd udanych „rehabilitacji” dawnych przestrzeni publicznych.

 • Realizacja projektu wnętrz biurowych dla Huuuge Games

  Realizacja projektu wnętrz biurowych dla Huuuge Games

  W warszawskim biurowcu The Hub zlokalizowanym przy Rondzie Daszyńskiego mieści się nowe biuro firmy Huuuge Games. Na powierzchni 4500 metrów kwadratowych pracownicy mają do dyspozycji sale konferencyjne, pokoje do pracy zespołowej, kuchnię z miejscem do wypoczynku, a także strefę fitness. Projekt aranżacji wnętrz został przygotowany przez BIT CREATIVE. Co na jego temat mówią sami autorzy?

 • Czarna Perła w Lanckoronie – poszanowanie tradycji na styku z nowoczesnością

  Czarna Perła w Lanckoronie – poszanowanie tradycji na styku z nowoczesnością

  Projekt domu jednorodzinnego autorstwa pracowni FAAR architekci z Wadowic to budynek, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjnej, drewnianej architektury w miejscowości Lanckorona. Powstał z głębokiej refleksji nad otoczeniem i stał się współczesną odpowiedzią na pytanie, jak można zaprojektować nową przestrzeń do życia w od lat określonym krajobrazie małopolskiej wsi.

 • Przełomowa technologia w projekcie Willa Wesoła
 • Dworzec Wolsztyn

  Dworzec Wolsztyn w nowej odsłonie

  Budynek otrzymał GRAND PRIX oraz nagrodę w kategorii "Budynek Użyteczności Publicznej" w konkursie Nagroda Architektoniczna Województwa Wielkopolskiego organizowanym przez SARP Poznań. Wcześniej budynek ten otrzymał nominację (jako jeden z trzech obiektów) w konkursie Nagroda Roku SARP 2021 w kategorii „Architektura w przestrzeni dziedzictwa”.