Wokół projektowania

  • Dom pół-atrialny we Wrocławiu
  • Jak wyciszyć dom jednorodzinny?

    Jak wyciszyć dom jednorodzinny?

    Dom jednorodzinny też może być profesjonalnie wyciszony.

  • DWIE STODOŁY: nowoczesne wydanie mazowieckiej stodoły

    DWIE STODOŁY: dom na przedmieściach Warszawy

    Projekt ten zdobył w tym roku Golden A' Design Award (Architecture, Building and Structure Design Category) w międzynarodowym prestiżowym konkursie A' Design Award & Competition.

  • Stara Drukarnia  - Tremend  przywraca dawny blask zabytkowej kamienicy w Szczecinie

    Stara Drukarnia - Tremend przywraca dawny blask zabytkowej kamienicy w Szczecinie

    U zbiegu ulic Dworcowej i św. Ducha w Szczecinie stoi budynek powstały w 1900 roku. Jego 120-letnia historia pełna jest wzlotów i upadków. Początkowo w kamienicy o pięknej fasadzie znajdował się dom towarowy, po latach jego miejsce zajęła drukarnia, natomiast od 1997 roku budynek stał opustoszały, a po dawnym blasku pozostały tylko wspomnienia i fotografie. Nowy właściciel obiektu planuje stworzyć w nim centrum konferencyjno-weselne z pokojami dla gości, a rewitalizację kamienicy powierzył pracowni Tremend.

  • Plac Zbawiciela w Warszawie

    Plac Zbawiciela w Warszawie

    Stolica Polski, Warszawa, to miasto, które ma wiele do zaoferowania zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym je turystom. Miejscem niezwykle popularnym wśród Warszawiaków jest Plac Zbawiciela. Jeśli odwiedzasz Warszawę, to Plac Zbawiciela jest miejscem, w którym możesz poczuć jej wielkomiejski charakter.  Zarówno na placu, jak i w jego najbliższej okolicy mieści się mnóstwo klimatycznych kawiarni, pubów i restauracji. Plac Zbawiciela w Warszawie to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić.

  • Orientarium: ZOO w Łodzi

    Orientarium: ZOO w Łodzi

    Ogrody zoologiczne należą do miejsc bardzo licznie odwiedzanych przez osoby w różnym wieku. Wizyta w zoo to dla wielu z nich jedyna okazja do zobaczenia egzotycznych gatunków zwierząt. W Polsce działa wiele ogrodów zoologicznych, jeden z nich znajduje się w Łodzi. Jedną z jego największych atrakcji jest Orientarium. W tym hodowlano-wystawienniczym pawilonie można podziwiać faunę zamieszkującą obszar Azji południowo-wschodniej.

  • Biurowiec PRISMISTIC Office projektu Reform Architekt

    Biurowiec PRISMISTIC Office projektu Reform Architekt

    Budynek ten będzie się mieścił w Łodzi przy ulicy Przybyszewskiego. Projekt zachęca do eksploracji wnętrza - i nie tylko - ze wszystkich stron. Prosta forma z pryzmatycznymi przeszkleniami uformowała charakter tego biurowca.

  • Lodowato - projekt pracowni Paradox

    Lodowato - projekt pracowni Paradox

    Niewielka narożna działka w otoczeniu istniejącej zabudowy mieszkaniowej stanowiła dla nas nie lada wyzwanie. W kontekście prowadzonej działalności, jej ogromną zaletą jest dobra ekspozycja na otoczenie, oraz bliskie sąsiedztwo bardzo popularnego ośrodka wypoczynkowego, jaki znajduje się przy jeziorze Paprocany w Tychach.

  • Park Moczydło w Warszawie

    Park Moczydło w Warszawie

    Stolicą Polski jest Warszawa – miasto, które ma wiele do zaoferowania zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym je turystom. Latem ogromną popularnością nie tylko wśród Warszawiaków cieszą się miejskie baseny i kąpieliska. Do tych, które odwiedzane są naprawdę licznie, zalicza się bez wątpienia park wodny Moczydło. Na miłośników wodnych zabaw zarówno tych najmłodszych, jak i trochę starszych czeka w nim moc atrakcji, nic więc dziwnego, że latem cieszy się on ogromnym zainteresowaniem.

  • Projekt Budynku Nadleśnictwa Człuchów

    Projekt Budynku Nadleśnictwa Człuchów

    Prezentujemy projekt konkursowy na koncepcję budynku biurowego Nadleśnictwa Człuchów. Głównym celem projektu było stworzenie funkcjonalnego budynku biurowego, przy jednoczesnym wpisaniu go w zastany leśny krajobraz w sposób uwydatniający walory lokalizacji i przyrodnicze działki. Architekci chcieli stworzyć budynek przenikający się z otoczeniem, z łatwym dostępem i czytelnym układem komunikacyjnym.

  • Dom Futurystów

    Dom Futurystów

    Koncepcja Dom Futurystów powstała na potrzeby promocji marki powtarzalnych projektów premium domów SUPERVILLA.

  • Domesta buduje Nowe Południe Gdańska

    Domesta buduje Nowe Południe Gdańska

    Orunia Górna – Gdańsk Południe to jedna z 35. dzielnic Gdańska. Została ona wyodrębniona w 2018 roku i jest najmłodszą dzielnicą Gdańska. Graniczy z następującymi strefami: Chełm, Orunia-Św.Wojciech-Lipce oraz Ujeścisko-Łostowice. To właśnie na jej terenie gdański deweloper Domesta rozpoczął swoją najnowszą inwestycję nawiązującą nazwą do lokalizacji – osiedle Nowe Południe.

  • Dom jak schronisko - projekt pracowni Karpiel Steindel Architektura

    Dom jak schronisko - projekt pracowni Karpiel Steindel Architektura

    Ten projekt pracowni Karpiel Steindel Architektura jest współczesnym odwołaniem do architektury górskich schronisk wznoszonych w Tatrach.

  • Rubra- osiedle domów z klinkieru w Straszynie obok Gdańska
  • II etap osiedla

    Mieszkaj w Mieście w Krakowie - nagradzane osiedle od Medusa Group

    Zgodnie z koncepcją pracowni Medusa Group, osiedle Mieszkaj w Mieście w Krakowie miało być samowystarczalną, żywą przestrzenią z usługami, miejscami pracy i mieszkaniami.

  • Krk House - nowoczesny dom w Krakowie

    Krk House - nowoczesny dom w Krakowie

    Krk House charakteryzuje się prostą formą, która powstała z przesuniętych względem siebie brył, pełnych i otwartych, tworzących wewnątrz przestrzeń mieszkalną, a na zewnątrz miejsca odpoczynku.

  • Osiedle Białe Domy na Wawrze

    Osiedle Białe Domy na Wawrze

    Na warszawskim Wawrze powstało osiedle domów jednorodzinnych, które na tle okolicznej zabudowy wyróżnia się jasnymi bryłami budynków i ciekawą, asymetryczną formą. Projekt jest dziełem pracowni 77Studio architektury.

  • Od Vauxhall do Foksal. Historyczne inspiracje w projektowaniu

    Od Vauxhall do Foksal. Historyczne inspiracje w projektowaniu

    Na uczestników Konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023” czeka nie lada wyzwanie. W tym roku studenci kierunków architektonicznych i młodzi architekci zaprojektują mobilną toaletę, która stanie przy ul. Foksal w Warszawie, w ogrodzie Pałacu Zamoyskich, nieopodal pawilonu wystawowo-konferencyjnego SARP.

  • Łodzie na Podhalu - projekt Jana Karpiela-Bułecki

    Łodzie na Podhalu - projekt Jana Karpiela-Bułecki

    Architekt połączył nowoczesność z szacunkiem do tradycji. Zaprojektowane przez niego „łodzie” spływają po zboczu Kościeliska. W ten sposób Jan Karpiel-Bułecka zaznaczył obecność nowego mieszkańca Podhala, który - choć pochodzi z Gdyni - pokochał góry. Olimpia Ajakaiye z programu „Show Room” po raz pierwszy pokazała, jak wygląda ten nietuzinkowy projekt od środka.

  • Parki wodne w Polsce

    Parki wodne w Polsce

    Po atrakcjach przyrodniczych i muzeach turyści cenią sobie przede wszystkim aktywny wypoczynek. Idealnym miejsce do wypoczynku jednakowo zimą, jak wiosną czy latem, są baseny rekreacyjne. Oto ranking najlepszych parków wodnych w Polsce.

  • Hala sportowa przypominająca lampion

    Hala sportowa przypominająca lampion

    Światło odgrywa ogromną rolę we współczesnej architekturze. Ale czy samo w sobie może być ono inspiracją? Okazuje się, że tak. Wystarczy udać się na Śląsk, by się o tym przekonać. To właśnie tam, w Rogoźniku – niewielkiej miejscowości w powiecie będzińskim, w gminie Bobrowniki – znajduje się przypominająca lampion hala widowiskowo-sportowa projektu Tomasza Borkowskiego i Grzegorza Tkacza z pracowni PROJEKT PLUS ARCHITEKCI.

  • Living Places Copenhagen – czyli jak budować zdrowe domy o rekordowo niskiej emisyjności

    Living Places Copenhagen – czyli jak budować zdrowe domy o rekordowo niskiej emisyjności

    W Kopenhadze powstały prototypy domów o emisji CO2 na poziomie 3,8 kg/CO2/m2/rok. Budynki są elementem przełomowego projektu Living Places Copenhagen, opracowanego i przygotowanego przez Grupę VELUX i partnerów, którzy udowadniają, że nie musimy czekać na futurystyczne technologie, aby budować w sposób bardziej zrównoważony. Ekspozycja będzie otwarta dla zwiedzających od 22 kwietnia, w Dniu Ziemi.

  • Made in Poland - dom dla architekta projektu BXB studio
  • Cyrhla Villas

    Zakolovers: z miłości do Podhala. Jak przekuć własną pasję w biznes?

    Pomysły na biznes przychodzą w najmniej oczekiwanym momencie. Potwierdza to historia Adama Michańków i Jacka Wielopolskiego, którzy po obejrzeniu urokliwej, ale zapomnianej działki leśnej w najwyżej położonej części Zakopanego - Toporowej Cyrhli - postanowili połączyć siły i jako koncept Zakolovers wybudować luksusową, rodzinną osadę w duchu podhalańskiej kultury z domieszką nowoczesnych rozwiązań eco-thinking.

  • Dom U-kierunkowany - projekt pracowni Z3Z ARCHITEKCI

    Dom U-kierunkowany - projekt pracowni Z3Z ARCHITEKCI

    Dom U-kierunkowany znajduje się pod Warszawą, na wyjątkowej działce graniczącej z Puszczą Kampinoską. Jego powierzchnia to 280 metrów kwadratowych.

  • SKYFALL - projekt pracowni REFORM Architekt

    SKYFALL - projekt pracowni REFORM Architekt

    Nowoczesna technologia łączy się tu ze sztuką, architekturą i naturą. SKYFALL to opowieść, a jej autor zaprasza nas do jej samodzielnej interpretacji.

  • termy w Polsce

    Termy w Polsce

    Baseny termalne różnią się od zwykłych basenów czy zbiorników wodnych. Woda w nich pochodzi z głębi ziemi i zwykle ma siarkowy zapach oraz wyższą temperaturę, a jej główną zaletą są właściwości lecznicze.

  • Park kieszonkowy

    Park kieszonkowy

    Parki kieszonkowe (z angielskiego pocket park) to niewielki teren zielony o powierzchni do 0,4 ha, który nie wymaga wydzielenia odrębnego terenu i może być zorganizowany w wolnym, niewykorzystanym miejscu lub „kieszonce”: między dwoma domami. Z reguły taki pływający park kieszonkowy ma swój wyróżnik, cechę w postaci niezwykłego wykorzystania otaczającego krajobrazu, co czyni miejsce wyjątkowym. Popularność takich kameralnych terenów zielonych rośnie dziś na całym świecie.

  • Najgłębszy basen w Polsce

    Najgłębszy basen w Polsce

    Najgłębszy basen znajduje się w mieście Mszczonów. Jego maksymalna głębokość wynosi ponad 45 metrów. Na dnie basenu znajdują się stylizowane ruiny świątyni Majów, wewnątrz których można pływać.

  • Hospicjum w Olsztynie - Fasada Roku 2022 w kategorii „Budynek zabytkowy po renowacji”

    Hospicjum w Olsztynie - Fasada Roku 2022 w kategorii „Budynek zabytkowy po renowacji”

    Renowacja daje niemal magiczny efekt, który nie tylko odświeża wygląd budynku, ale również przywraca mu drugie życie. Tak właśnie było w przypadku Hospicjum dla dzieci Caritas w Olsztynie, które od 2021 roku odzyskiwało wyjątkowy wygląd. W budynku tętni wielkie serce, ale i zewnętrzna strona została doceniona, ponieważ placówka otrzymała nagrodę Fasada Roku 2022 w kategorii "Budynek zabytkowy po renowacji".