newsletter

 • RAPORT O SZCZECINIE 22.02.2012 SZCZECIN , TRAMWAJ PESA SWING NA BRAMIE PORTOWEJ . FOT. CEZARY ASZKIELOWICZ / AGENCJA GAZETA DLOSZ strony lokalne GW - Szczecin SLOWA KLUCZOWE: MIASTO BRAMA PORTOWA ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOSZ strony lokalne GW - Szczecin

  Odgadniesz, które to miasto na podstawie wyglądu tramwaju? [QUIZ]

  Pojazdy komunikacji miejskiej w polskich miastach mają swoje specyficzne malowanie. Czy pamiętasz gdzie można zobaczyć biało-niebieskie tramwaje, a po ulicach jakiego miasta jeżdżą te w żółto-zielonych barwach?

 • Makabryła 2012

  Wytypuj MAKABRYŁĘ ROKU 2012

  To już szósta edycja plebiscytu na najbrzydszy polski budynek ostatniego roku. Liczymy, że pomożecie nam znaleźć archi-potworki. Wasze nominacje będą bezcenne!

 • BRYŁA ROKU 2011: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach, proj HS99

  POLSKA BRYŁA z HS99. Przyjdźcie na wykład architektów!

  Gośćmi serwisu BRYŁA i Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej będą twórcy najlepszego budynku minionego roku. Na spotkanie z Dariuszem Hermanem i Piotrem Śmierzewskim, założycielami HS99, zapraszamy w czwartek 25 października. Wstęp wolny

 • Bryluj z Bryłą

  Bryluj z Bryłą!

  Masz głowę pełną pomysłów, śledzisz najnowsze trendy architektoniczne, lubisz pisać? Zostań redaktorem Bryły!

 • Platinium Business Park proj. JEMS

  Konferencja "Biurowce w Polsce"

  28 października w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się spotkanie specjalistów branży nieruchomości biurowych, które dotyczyć będzie obecnej sytuacji na rynku.

 • mobius, architektura, przemek olczyk

  Wywiad BRYŁY: Mobius

  - Nie robimy architektury typowej. Wywiad z Przemkiem Olczykiem, założycielem krakowskiej pracowni Mobius Architekci.

 • katowice, architektura polska, śląsk, adaptacja, galeria

  Archibar, nie tylko dla architektów

  To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć dobrą architektoniczną wystawę, posłuchać ciekawego wykładu znanego architekta, wypić drinka Zaha albo Corbu, a do tego pobawić się przy koncertach jazzowych.

 • ovo grąbczewscy architekci, konkurs, goczołowie architekci studio autorskie, nagroda, europe 40 under 40

  Europe 40 Under 40: sześć polskich wyróżnień!

  W zeszłym roku dwóch - w tym aż sześciu Polaków otrzymało laur nagrody EUROPE 40 UNDER 40 przyznawanej najlepiej zapowiadającym się europejskim projektantom poniżej czterdziestego roku życia.

 • muzeum, architektura, konkurs, fasada, hiszpania, miedź, dom jednorodzinny

  Cu-dne budynki z miedzi

  Miedź nie odchodzi do architektonicznego lamusa! Współcześni architekci na nowo odkrywają ten materiał. A najlepsze nowoczesne budynki z miedzi walczą właśnie o medal w europejskim konkursie European Copper In Architecture Campagnie. Tylko w BRYLE zobaczysz finałową piątkę! 

 • modernizm, architektura, frank lloyd wright, ameryka, usa, fotografia, światło, dom jednorodzinny, fotografia

  Julius Shulman - fotograf architektury. Amerykański modernizm nie zaistniałby bez tych zdjęć

  Praktycznie każda książka lub album poświęcony amerykańskiej architekturze XX wieku zawiera zdjęcia autorstwa Juliusa Shulmana. Fotografował budynki najlepszych: Wright`a, Eames`a, Saarinen`a... Był jednym z pierwszych na świecie profesjonalnych fotografów architektury.

 • Polish Architects Exhibition London '09

  Polish Architects Exhibition London

  W ciągu ostatnich lat wielu Polaków wyemigrowało do Wielkiej Brytanii. Wśród nich jest również duża liczba architektów. Od 28 do 30 września bieżącego roku w Barbican Center w Londynie odbędzie się wystawa Polish Architects Exhibition London '09 zorganizowana przez polskich projektantów działających na Wyspach.  

 • Dom OUTrialny nominowany do nagrody Leaf Awards 2009

  Dom OUTrialny w finale LEAF Awards 2009

  Okazuje się, że wśród domów gwiazd zdarzają się też projekty wybitne. Dom OUTrialny z pracowni KWK Promes znalazł się wśród trójki finalistów LEAF Awards 2009.

 • W konkursie wzięli udział adepci architektury z 17 krajów z całego świata, którzy przedstawili 147 propozycji, wśród nich było kilka z Polski. Zwyciężył projekt Alicji Choła i Jana Ledwonia z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

  Scena w Lubljanie już gotowa

  Niedawno pisaliśmy o zwycięstwie polskich studentów Alicji Choły i Jana Ledwonia w międzynarodowym konkursie Trimo Urban Crash. Scena o lekkiej, przypominającej rzeźbę konstrukcji zyskała sobie poetyckie miano "białego tancerza". Dziś prezentujemy realizację tego projektu.