newsletter

 • RAPORT O SZCZECINIE 22.02.2012 SZCZECIN , TRAMWAJ PESA SWING NA BRAMIE PORTOWEJ . FOT. CEZARY ASZKIELOWICZ / AGENCJA GAZETA DLOSZ strony lokalne GW - Szczecin SLOWA KLUCZOWE: MIASTO BRAMA PORTOWA ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOSZ strony lokalne GW - Szczecin

  Odgadniesz, które to miasto na podstawie wyglądu tramwaju? [QUIZ]

  Pojazdy komunikacji miejskiej w polskich miastach mają swoje specyficzne malowanie. Czy pamiętasz gdzie można zobaczyć biało-niebieskie tramwaje, a po ulicach jakiego miasta jeżdżą te w żółto-zielonych barwach?

 • Makabryła 2012

  Wytypuj MAKABRYŁĘ ROKU 2012

  To już szósta edycja plebiscytu na najbrzydszy polski budynek ostatniego roku. Liczymy, że pomożecie nam znaleźć archi-potworki. Wasze nominacje będą bezcenne!

 • BRYŁA ROKU 2011: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach, proj HS99

  POLSKA BRYŁA z HS99. Przyjdźcie na wykład architektów!

  Gośćmi serwisu BRYŁA i Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej będą twórcy najlepszego budynku minionego roku. Na spotkanie z Dariuszem Hermanem i Piotrem Śmierzewskim, założycielami HS99, zapraszamy w czwartek 25 października. Wstęp wolny

 • Bryluj z Bryłą

  Bryluj z Bryłą!

  Masz głowę pełną pomysłów, śledzisz najnowsze trendy architektoniczne, lubisz pisać? Zostań redaktorem Bryły!

 • Nowoczesna koncepcja elewacji wentylowanej

  Cembrit Urbannature jest propozycją płyty elewacyjnej skandynawskiego producenta. Pomysł gamy produktowej URBANNATURE powstał w ścisłej współpracy ze skandynawskimi architektami oraz firmą designerską (Pentagon Design).

 • Platinium Business Park proj. JEMS

  Konferencja "Biurowce w Polsce"

  28 października w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się spotkanie specjalistów branży nieruchomości biurowych, które dotyczyć będzie obecnej sytuacji na rynku.

 • mobius, architektura, przemek olczyk

  Wywiad BRYŁY: Mobius

  - Nie robimy architektury typowej. Wywiad z Przemkiem Olczykiem, założycielem krakowskiej pracowni Mobius Architekci.

 • katowice, architektura polska, śląsk, adaptacja, galeria

  Archibar, nie tylko dla architektów

  To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć dobrą architektoniczną wystawę, posłuchać ciekawego wykładu znanego architekta, wypić drinka Zaha albo Corbu, a do tego pobawić się przy koncertach jazzowych.

 • ovo grąbczewscy architekci, konkurs, goczołowie architekci studio autorskie, nagroda, europe 40 under 40

  Europe 40 Under 40: sześć polskich wyróżnień!

  W zeszłym roku dwóch - w tym aż sześciu Polaków otrzymało laur nagrody EUROPE 40 UNDER 40 przyznawanej najlepiej zapowiadającym się europejskim projektantom poniżej czterdziestego roku życia.

 • muzeum, architektura, konkurs, fasada, hiszpania, miedź, dom jednorodzinny

  Cu-dne budynki z miedzi

  Miedź nie odchodzi do architektonicznego lamusa! Współcześni architekci na nowo odkrywają ten materiał. A najlepsze nowoczesne budynki z miedzi walczą właśnie o medal w europejskim konkursie European Copper In Architecture Campagnie. Tylko w BRYLE zobaczysz finałową piątkę! 

 • modernizm, architektura, frank lloyd wright, ameryka, usa, fotografia, światło, dom jednorodzinny, fotografia

  Amerykański modernizm nie zaistniałby bez tych zdjęć

  Praktycznie każda książka lub album poświęcony amerykańskiej architekturze XX wieku zawiera zdjęcia autorstwa Juliusa Shulmana. Fotografował budynki najlepszych: Wright`a, Eames`a, Saarinen`a... Był jednym z pierwszych na świecie profesjonalnych fotografów architektury.   

 • Polish Architects Exhibition London '09

  Polish Architects Exhibition London

  W ciągu ostatnich lat wielu Polaków wyemigrowało do Wielkiej Brytanii. Wśród nich jest również duża liczba architektów. Od 28 do 30 września bieżącego roku w Barbican Center w Londynie odbędzie się wystawa Polish Architects Exhibition London '09 zorganizowana przez polskich projektantów działających na Wyspach.  

 • Dom OUTrialny nominowany do nagrody Leaf Awards 2009

  Dom OUTrialny w finale LEAF Awards 2009

  Okazuje się, że wśród domów gwiazd zdarzają się też projekty wybitne. Dom OUTrialny z pracowni KWK Promes znalazł się wśród trójki finalistów LEAF Awards 2009.

 • W konkursie wzięli udział adepci architektury z 17 krajów z całego świata, którzy przedstawili 147 propozycji, wśród nich było kilka z Polski. Zwyciężył projekt Alicji Choła i Jana Ledwonia z Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

  Scena w Lubljanie już gotowa

  Niedawno pisaliśmy o zwycięstwie polskich studentów Alicji Choły i Jana Ledwonia w międzynarodowym konkursie Trimo Urban Crash. Scena o lekkiej, przypominającej rzeźbę konstrukcji zyskała sobie poetyckie miano "białego tancerza". Dziś prezentujemy realizację tego projektu.