Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zadaszenie zmienne jest

graberski

Stworzono idealny projekt na uniwersalną altanę ogrodową. Dach pawilonu o rzucie w kształcie koła może przybierać rożne formy w zależności od zapotrzebowania użytkownika. Jest on pocięty na osiem części przypominając tym samym pokrojony tort.  

World Architecture News
World Architecture News

Spiral Pool Pavilion został zaprojektowany przez Michaela Jantzena. Do jego wykonania można użyć drewna, metalu, betonu czy zrecyklingowanego plastiku. Jednak na indywidalne zamówienie klienta, mogą się one zmienić. Podobnie jest z wymiarami budowli, które także mogą być dowolne. Wielkość tej, która została zaprezentowana na zdjęciach wynosi około 11 m obwodu oraz 5,5 m wysokości. Jest to według autora optymalny rozmiar, który pozwala na korzystanie z wszystkich funkcji pawilonu.

 

Osiem trójkątnych części dachu jest przytwierdzonych do centralnie ustawionej kolumny. Każdy z kolejnych elementów jest niższy od poprzedniego, dzięki czemu można nimi ruszać w koło. Pozwala to na uzyskanie budowli całkowicie przykrytej, otwartej lub jakiejkolwiek się chce. Do kolumny przyłączone są dwie ławeczki oraz stół, także obrotowe. Na szczycie obiektu znajduje się szklana kula, w której to znajdują się baterie słoneczne. Zasilają one wszystkie światła oraz mechanizm budowli. Dodatkiem ma być także okrągły basen, pasujący stylistycznie do altany.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Zadaszenie zmienne jest