Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mobile Performance Venue - mobilna arena

buma

Niektóre budynki projektuje się tak, by były ikonami miast, w których powstają. Są i takie, które nigdzie nie zagrzeją zbyt długo miejsca. Mobile Performance Venue, to zdaniem autorów - norweskiej pracowni Various Architects, największa mobilna arena na świecie.

5544602 https bi

 

 

Projekt powstał specjalnie na potrzeby spektaklu ?ID - Identity of the soul", który ruszy w światowe tournee już za rok. Arena będzie ciągle zmieniać miejsce lokalizacji, dlatego też głównym zadaniem projektantów było zredukowanie jej wagi do optymalnego minimum. Cel udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu aluminiowych ram oraz nadmuchiwanej, heksagonalnej powłoce.

 

 źródło: variousarchitects.no

 źródło: variousarchitects.no

 

 

Arena ma kształt elipsy o powierzchni 3900 m2 i wymiarach 60 x 90 m, a jej wysokość waha się od 11 do 17 metrów. W centrum budynku znajduje się scena, która jest w stanie pomieścić nawet 3500 osób. Zewnętrzna ściana sceny oddzielona jest jedynie heksagonalną powłoką, co zapewnia wolny dostęp do umieszczonych na niej projektorów.

 

 

 variousarchitects.no

 źródło: variousarchitects.no

 

 

Budynek pomieści również takie podstawowe pomieszczenia jak łazienki, garderoby, biura, oraz szatnie. Dodatkowo zaprojektowano także półpiętro, które służyć ma jako przestrzeń wystawiennicza oraz miejsce imprez.

Nadmuchiwana powłoka wykonana została z polichlorku winylu (PVC), który jest w stu procentach odnawialny. W razie złych warunków pogodowych arena przykrywana jest dachem wykonanym również z PVC.

 

 

źródło: variousarchitects.no

 źródło: variousarchitects.no

 

 

Konstrukcja oparta jest na owalnym szkielecie, który stabilizuję nadmuchiwaną powłokę, a w niektórych miejscach całkowicie osłania arenę. W zależności od potrzeb, powierzchnia areny może być modyfikowana - od 1500 do 3900 m2.

 

 

źródło: variousarchitects.no

 źródło: variousarchitects.no

 

 

Mobile Performance Venue mieści się w 30 kontenerach. Jej montaż zajmuje dwa tygodnie, natomiast na złożenie obiektu potrzeba tygodnia.

 

buma

 

 Zobacz także:

 

Pływające wyspy Lilypads

 

Zenith Music Hall z biura Fuksas

 

Arena O2 World w Berlinie

 

Skomentuj:

Mobile Performance Venue - mobilna arena