Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Studenckie M1 od Ofis Arhitekti

buma

Kolejny przykład dobrej słoweńskiej architektury. Biuro Ofis Arhitekti wygrało konkurs na projekt akademików w Paryżu.

6000310 https bi
Ofis Arhitekti

 

Nowoczesny kompleks akademików powstanie w 19 dzielnicy Paryża tuż przy Route des Petits Ponts. Budynki są częścią projektu rozbudowy dzielnicy, którym zajmuje się biuro Reichen & Robert architects. Do 2012 roku obok akademików powstanie także nowa trasa tramwajowa.

 

Budynki akademików musiały spełnić wiele wymogów. Przede wszystkim muszą być zgodne z ?zieloną" polityką francuskiej stolicy i powstać do 2010 roku. BiuroOfis Arhitekti postawiło więc na prostotę i ekologiczne rozwiązania - zwycięski projekt przez cały rok będzie zachowywał równowagę cieplną dzięki dobrej wentylacji i odpowiedniej izolacji.

 

Wygląd projektu został również narzucony przez wymiary i kształt parceli przeznaczonej pod budowę. Szeroka na 11 metrów i ciągnącą się wzdłuż przez 200 metrów działka sprawiła, iż budynki wchodzące w skład projektu będą stały w rzędzie, jeden przy drugim otoczone przez boisko oraz tory tramwajowe, ścieżkę rowerową i chodnik.

 

Kompleks składać się będzie z modułów o różnych wielkościach, które poukładane na sobie tworzą nieregularną konstrukcję. Każdy z modułów podzielony będzie na studenckie apartamenty. Większość modułów posiada również dostęp do logii, które są przedłużeniem wewnętrznej przestrzeni budynku. Na parterze usytuowane będą kawiarnia, lobby oraz pokoje dla niepełnosprawnych studentów. Na wyższych kondygnacjach znajdować się będą pozostałe pokoje oraz taras.

 

Wentylację w budynku reguluje system VMC (Ventilation Mécanique Controlee). Budynek izolować będzie dodatkowa, 16-centymetrowa warstwa, która ma pełnić także funkcję dźwiękoszczelną.

 

 

Wschodnia ściana kompleksu zostanie pokryta bambusowymi listwami. Dodatkowo w lecie budynki w części przykryte zostaną pnączem.

 

Projekt biura Ofis Arhitekti, to nie tylko przyjazny dla środowiska kompleks, to również miejsce przyjazne dla jego mieszkańców, tworzące idealną atmosferę zarówno do nauki, jak i spędzania wolnego czasu.

 

buma

 

Zobacz także:

Architektura made in Slovenia

Młodzieżowy skład w Paryżu - Chaix & Morel

Liceum trochę inne niż wszystkie

Skomentuj:

Studenckie M1 od Ofis Arhitekti