Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mediaplaza - kolorowa rewolucja

buma

W Mediaplaza wszystko mieni się kolorami, a każdy zakątek wygląda inaczej. Feeria barw, różnorodność kształtów i form pobudzają zmysły i wyobraźnię.

Mediaplaza, Liong Lie Architects, holandia
Źródło: Liong Lie Architects

 

Nowe skrzydło kompleksu Mediaplaza otwarto w październiku tego roku. Osiem pomieszczeń konferencyjnych oraz główna sala będąca w stanie pomieścić siedemset osób tworzą ten nietypowy projekt. Całość jest częścią kompleksu Jaarbeurs działającego w Utrechcie od 1917 roku.

 

 

Autorzy projektu, to holenderskie biuro Liong Lie Architects. Architekci podkreślają, iż dzięki różnym pomysłom, jakie zastosowali w Mediaplaza, chcą dać klientom szansę wyboru najdogodniejszego dla nich pomieszczenia. Dlatego też każda z sal konferencyjnych wygląda inaczej i daje inne możliwości.

 

Mediaplaza, to obiekt z dużą zawartością nowoczesnej techniki. Do sal konferencyjnych prowadzą dwa tunele. W każdym z nich przejście do dalszych pomieszczeń podkreślane jest przez interaktywny system oświetlenia, który oddaje ruchy przechodzących osób. Projekcję można oglądać na ścianach i podłodze tunelu.

 

Ściany w foyer podświetlane diodami oraz sufity poszczególnych sal konferencyjnych mogą zmienić kolor w zależności od zapotrzebowania. Kolory mogą podkreślać nastrój spotkania lub odzwierciedlać barwy firmowe.

 

 

W głównej sali konferencyjnej dominuje naturalne światło. Dach wykonany z przeźroczystego ETFE - etylenu tetrafluoroetylenu, wykorzystanego poprzednio m.in. do zadaszenia stacji kolejowej Picadilly w Manchesterze oraz stadionu Allianz Arena w Monachium, sprawia, iż można się tam poczuć jak pod gołym niebem.

 

buma

 

Zobacz także:

Hiszpańska sala koncertowa w Toruniu

Future Systems w Czeskich Budziejowicach

Changing Room Unstudio

 

Skomentuj:

Mediaplaza - kolorowa rewolucja