Mediaplaza - kolorowa rewolucja
W Mediaplaza wszystko mieni się kolorami, a każdy zakątek wygląda inaczej. Feeria barw, różnorodność kształtów i form pobudzają zmysły i wyobraźnię.
Nowe skrzydło kompleksu Mediaplaza otwarto w październiku tego roku. Osiem pomieszczeń konferencyjnych oraz główna sala będąca w stanie pomieścić siedemset osób tworzą ten nietypowy projekt. Całość jest częścią kompleksu Jaarbeurs działającego w Utrechcie od 1917 roku.
Autorzy projektu, to holenderskie biuro Liong Lie Architects. Architekci podkreślają, iż dzięki różnym pomysłom, jakie zastosowali w Mediaplaza, chcą dać klientom szansę wyboru najdogodniejszego dla nich pomieszczenia. Dlatego też każda z sal konferencyjnych wygląda inaczej i daje inne możliwości.
Mediaplaza, to obiekt z dużą zawartością nowoczesnej techniki. Do sal konferencyjnych prowadzą dwa tunele. W każdym z nich przejście do dalszych pomieszczeń podkreślane jest przez interaktywny system oświetlenia, który oddaje ruchy przechodzących osób. Projekcję można oglądać na ścianach i podłodze tunelu.
Ściany w foyer podświetlane diodami oraz sufity poszczególnych sal konferencyjnych mogą zmienić kolor w zależności od zapotrzebowania. Kolory mogą podkreślać nastrój spotkania lub odzwierciedlać barwy firmowe.
W głównej sali konferencyjnej dominuje naturalne światło. Dach wykonany z przeźroczystego ETFE - etylenu tetrafluoroetylenu, wykorzystanego poprzednio m.in. do zadaszenia stacji kolejowej Picadilly w Manchesterze oraz stadionu Allianz Arena w Monachium, sprawia, iż można się tam poczuć jak pod gołym niebem.
- Więcej o:
Centralna Kolej Transandyjska. Jedno z najważniejszych osiągnięć światowej inżynierii jest dziełem Polaka
Nowa siedziba ambasady RP w Berlinie projektu JEMS Architekci
Mies van der Rohe. Zanim stał się ojcem szklanych drapaczy chmur
Wielkie Muzeum Egipskie w Gizie projektu Heneghan Peng Architects. Największe muzeum archeologiczne na świecie
Rozwiązania polskiej marki Aluprof w wieżowcu Flatiron w Nowym Jorku
Rusza akcja “Architekci grają dla WOŚP 2025”! Zapraszamy architektów, projektantów i firmy do udziału w wyjątkowej inicjatywie charytatywnej
Futuro House - latające spodki z Finlandii
Robert Majkut Design z nagrodą Opal Award 2024 za projekt OASIS HOUSE - unikalnego domu na na pustyni