Artfarm - współpraca architekta i artysty

asia

HHF Architects wspólnie z Ai Weiwei zaprojektowali prywatną galerię w pobliżu Nowego Jorku . Bo przecież to artysta wie najlepiej, jak powinna wyglądać przestrzeń, w której chce umieścić swoje prace.

galeria, Ai Weiwei
Artfarm
HHF Architects

 

Artfarm to galeria przeznaczona dla profesjonalnej kolekcji dzieł sztuki nowoczesnej, położona na terenie prywatnym w Salt Point. Budynek to prosta konstrukcja ze stali, ustawiona na betonowych płytach. Zatem pieniądze zaoszczędzone na materiałach budowlanych z pewnością pozwolą na bogatsze "wyposażenie wnętrz" przestrzeni galeryjnej.

 

 

Artfarm

 

Wnętrze podzielone jest na kilka pomieszczeń wystawienniczych o różnej wielkości, biuro i magazyn dzieł sztuki. Ciężka, betonowa podłoga w połączeniu z białym, błyszczącym, izolującym stropem z PCV tworzą cichą, spokojną przestrzeń, która zapewnia odpowiednie temperatury dla przechowywanych tam artefaktów. Galeria ma jedynie trzy okna, ale czysta biel typowa dla wielu dokonań HHF Architects rozświetla surowe wnętrze bryły .

 

 

HHF Architects

 

Współtwórcą galerii jest znany chiński artysta - Ai Weiwei - pomysłodawca stadionu olimpijskiego w Pekinie, tak zwanego "Ptasiego Gniazda", autorstwa pracowni Herzog & de Meuron.

 

 

Ciekawe zatem, czy ARTFARM wkrótce zostanie nazwany "Kurzą Fermą".

 

 

asia

 

 

Zobacz także:

 

Zmiana terminu POLSKIEJ BRYŁY

 

 

Herzog and De Meuron na Teneryfie

 

 

Kultowy stadion Ptasie Gniazdo

Skomentuj:

Artfarm - współpraca architekta i artysty