Barbie Flagship Store w Szanghaju
W Szanghaju powstał pierwszy sklep firmy Barbie projektu nowojorskiej pracowni Slade Architecture.






Jesteśmy już przyzwyczajeni do współpracy architektów z producentami samochodów czy wielkimi domami mody, jak m.in. współpracy Prady z Koolhaasem , SANAA z Dior. Tymczasem związana z Nowym Jorkiem pracownia Slade Architecture zaprojektowała pierwszy Barbie Flagship Store. Oczywiście w Szanghaju , w Chinach.
Chiny , choć teoretycznie wciąż komunistyczne, stają się obecnie społeczeństwem konsumpcyjnym, nadpobudliwie reagującym na wszystkie trendy i nowości. Dlatego tez promocja marki w postaci super-sklepu właśnie tam przyniesie wręcz natychmiastowy efekt. To właśnie założył największy na świecie producent zabawek, mający prawa autorskie do gry Scrabble, lalki Barbie czy HotWheels. Promując w taki sposób lalkę Barbie zdobywa bezpośrednio kolejne pokolenie klientów wśród małych dziewczynek.
Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz sklepu wszystko musi być różowe. Wewnątrz znajduje się największa kolekcja lalek Barbie i wszystkich związanych z tym produktów. Oferta atrakcji jest naprawdę szeroka: piętro dla dziewczynek, na którym znajdzie się wszystko co niezbędne do życia małej Barbie, piętro dla nieco większych kobiet z ubraniami, kosmetykami i innymi akcesoriami, i w końcu piętro lalek zarezerwowane dla ekspozycji niezliczonej ilości modeli, akcesoriów, książek i Barbie Design Center, gdzie dziewczynki mogą zaprojektować własną lalkę Barbie. Wielka klatka schodowa wypełniona jest lalkami barbie, a na ostatnim piętrze budynku znajdziemy Barbie Cafe.
Wszystko wewnątrz sklepu działa gdzieś na granicy różowego szaleństwa. I podobnie jak w przypadku innych sklepów znanych marek, wszystko to ma tylko jeden cel - sprzedaż jak największej ilości egzemplarzy i gadżetów Barbie. Z tą tylko różnicą, że tutaj polega to na zawróceniu w głowach małym dziewczynkom.
- Więcej o:
Spalarnia śmieci Spittelau w Wiedniu. Arcydzieło Hundertwassera
Nowy budynek Uniwersytetu St. Gallen w Szwajcarii projektu Sou Fujimoto Architects. Pochwała prostoty
Czy uczelnie mogą nie męczyć studentów hałasem? Tu nauka idzie w parze z przyjazną akustyką
Kto powiedział, że się nie da? Znikająca autostrada w centrum 10-milionowego miasta
Kranhaus - Wygładzacze Chmur z Kolonii
Tak będzie wyglądał odnowiony stadion im. Selmana Stërmasiego w Tiranie. To projekt OMA
Wyburzenie osiedla Pruitt-Igoe - symboliczny upadek idei modernistów?
Tak będzie wyglądać Węgierskie Muzeum Historii Naturalnej w Debreczynie. Zaprojektuje je BIG