Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Barbie Flagship Store w Szanghaju

hada

W Szanghaju powstał pierwszy sklep firmy Barbie projektu nowojorskiej pracowni Slade Architecture. 

barbie, szanghaj
Barbie Flagship Store Shanghai - różowe szaleństwo widać już z zewnątrz

 

 

Jesteśmy już przyzwyczajeni do współpracy architektów z producentami samochodów czy wielkimi domami mody, jak m.in. współpracy Prady z Koolhaasem , SANAAz Dior. Tymczasem związana z Nowym Jorkiem pracownia Slade Architecture zaprojektowała pierwszy Barbie Flagship Store. Oczywiście wSzanghaju , w Chinach.


Chiny , choć teoretycznie wciąż komunistyczne, stają się obecnie społeczeństwem konsumpcyjnym, nadpobudliwie reagującym na wszystkie trendy i nowości. Dlatego tez promocja marki w postaci super-sklepu właśnie tam przyniesie wręcz natychmiastowy efekt. To właśnie założył największy na świecie producent zabawek, mający prawa autorskie do gry Scrabble, lalki Barbie czy HotWheels. Promując w taki sposób lalkę Barbie zdobywa bezpośrednio kolejne pokolenie klientów wśród małych dziewczynek.

 

 

Barbie Flagship Store, SzanghajKlatka schodowa z gigantyczną kolekcją różowych lalek Barbie

 

 

Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrzsklepu wszystko musi być różowe. Wewnątrz znajduje się największa kolekcja lalek Barbie i wszystkich związanych z tym produktów. Oferta atrakcji jest naprawdę szeroka: piętro dla dziewczynek, na którym znajdzie się wszystko co niezbędne do życia małej Barbie, piętro dla nieco większych kobiet z ubraniami, kosmetykami i innymi akcesoriami, i w końcu piętro lalek zarezerwowane dla ekspozycji niezliczonej ilości modeli, akcesoriów, książek i Barbie Design Center, gdzie dziewczynki mogą ?zaprojektować ? własną lalkę Barbie. Wielka klatka schodowa wypełniona jest lalkami barbie, a na ostatnim piętrze budynku znajdziemy Barbie Cafe.

 

 

Barbie Flagship Store, Szanghaj

Barbie Flagship Store, Szanghaj

 

Wszystko wewnątrz sklepu działa gdzieś na granicy różowego szaleństwa. I podobnie jak w przypadku innych sklepów znanych marek, wszystko to ma tylko jeden cel - sprzedaż jak największej ilości egzemplarzy i gadżetów Barbie. Z tą tylko różnicą, że tutaj polega to na zawróceniu w głowach małym dziewczynkom.

 

da

 

 

 

Zobacz też:

 

Moda i architektura

 

Wieżowiec H&M

 

Galeries Lafayette Berlin

 

 

 

Skomentuj:

Barbie Flagship Store w Szanghaju