Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wertykalne miasto Koolhaasa

NB

Rem Koolhaas podjął się rewitalizacji części portu w Rotterdamie. Projekt ma całkowicie zmienić charakter dzielnicy znacznie podnosząc jej standard i wzbogacając ofertę mieszkalno-rekreacyjno-rozrywkową.  Wielofunkcyjne założenie u brzegu rzeki Mozy stanie się "miastem w mieście".

Rotterdam, OMA
Wertykalne Miasto "De Rotterdam" Rema Koolhaasa
www.plusmood.com

 

 

Założenie zaprojektowane przez pracownię architektoniczną OMA, składa się z trzech wież o wysokości 150 metrów, zajmujących powierzchnię 160,000 metrów kw. Nie są to jednak tradycyjne wysokościowce. Rem Koolhaas zaproponował bowiem zróżnicowaną strukturę składającą się z sześciu prostopadłościanów. Powstał w ten sposób nieregularny i zaskakujący zespół połączonych ze sobą, prostych brył. Ponadto architekci podkreślają, że wszystkie elementy założenia zostały zrealizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

 

 

De Rotterdam, OMA

 

 

Założenie De Rotterdam jest częścią trwającej przebudowy starej dzielnicy portowej Wilhelminapier w pobliżu mostu Erazma. Ma ono ożywić ten obszar, tworząc z niego nowoczesne centrum mieszkalno-biznesowo-rozrywkowe. W wieżach będą się mieścić: biura, mieszkania, hotel, sale konferencyjne, centrum sportowe, sklepy, restauracje, kawiarnie. Dlatego też już teraz realizacja ta nazywana jest wertykalnym miastem.

 

 

De Rotterdam, OMA

 

 

Nazwa De Rotterdam związana jest z jednym ze statków, który wypływał dawniej z Wilhelminapier wioząc tysiące europejskich imigrantów do Stanów Zjednoczonych.

 

 

De Rotterdam, OMA

 


Parter będą zajmować przestrzenie publiczne oraz hole wejściowe do poszczególnych części. Najważniejszym punktem będzie duży hol funkcjonujący, jako miejsce spotkań i węzeł komunikacyjny.

 

 


  

nb

 

 

 

Zobacz także:

 


Nowoczesne miasta portowe

 


Projekt Zeekracht z pracowni OMA

 


Szczecin - miasto portowe na miarę XXI wieku

 

.

Skomentuj:

Wertykalne miasto Koolhaasa