Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czarna strona Medusa Group

red

Najpierw powstał czarny biurowiec Roedl & Partner, teraz pora na kolejne czarne budynki z bytomskiej pracowni Medusa Group.

Gdy po raz pierwszy zaprezentowano projekt biurowca dla firmy doradczej Roedl & Partner, od razu wzbudził wiele kontrowersji. Jedni chwalili jego czarną, powściągliwą i pragmatyczną bryłę, inni krytykowali i prostą formę i charakterystyczny kolor. Niemniej realizacja została doceniona - otrzymała Platynowe Wiertło 2010, została wyróżniona w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego 2009/2010.  W ubiegłym roku pojawiła się w naszym albumie "101 najciekawszych polskich budynków", a w tym roku została nominowany do nagrody "Superjednostka", czyli architektonicznego wyróżnienia za najlepszą realizację w regionie, które przyznaje katowickie stowarzyszenie Moje Miasto. Czy kolejne czarne projekty powtórzą ten sukces?

Teraz mają się rozpocząć prace nad kolejnym budynkiem utrzymanym w ciemnych barwach. Cumulus, bo o nim mowa, zostanie wybudowany w pobliżu placu Grunwaldzkiego w Gliwicach. Ten projekt bytomskiej pracowni ma szarą, miejscami niemal czarną elewację, którą ożywiają czerwone balkony.

Kolejnym czarnym pomysłem od Medusa Group jest apartamentowiec Widok, który ma powstać na katowickiej Koszutce. Na jego ciemnej niczym antracyt elewacji mają się pojawić żywe rośliny, które ożywią budynek. Projekt ma już kilka lat i wciąż czeka na ukończenie.

źródło:katowice.gazeta.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Czarna strona Medusa Group