Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy warszawski wieżowiec. Będzie miał 155 metrów wysokości

red

Budynek stanie w miejscu wyburzonego hotelu Mercure, przy Alei Jana Pawła II. Nad projektem pracował prof. Stefan Kuryłowicz.

Wieżowiec Q22 będzie wysoki na 155 metrów
Wieżowiec Q22 będzie wysoki na 155 metrów
źródło: Echo Investment

Wysokościowiec buduje kielecka spółka Echo Investment. Za projekt szklanej bryły odpowiada pracownia APA Kuryłowicz & Associates.

Rozpoczynamy realizację najwyższego i największego projektu w historii Echo Investment. To wyjątkowa inwestycja. Nie tylko za sprawą świetnej lokalizacji, ale również dzięki niezwykłemu projektowi architektonicznemu autorstwa prof. Stefana Kuryłowicza. Jestem przekonany, że Q22 wyznaczy nową jakość na biznesowej mapie Warszawy - mówi Piotr Gromniak, Prezes Zarządu Echo Investment.

Liczący 155 metrów biurowiec Q22 oferuje blisko 50 000 m kw. powierzchni biurowej. Obiekt powstaje w miejscu rozebranego hotelu Mercure. Co ciekawe, wszystkie materiały uzyskane podczas rozbiórki budynku zostały poddane recyklingowi - w ten sposób uzyskano 1 500 ton stali i 25 000 ton betonowego kruszywa. Prof. Ewa Kuryłowicz zdradziła, że wzniesienie tej wieży było marzeniem jej tragicznie zmarłego męża prof. Stefana Kuryłowicza:

Wzniesienie wieżowca w centrum Warszawy było marzeniem Stefana. Rozpoczęty przez niego projekt rozwinęliśmy tak, by nosił znamiona architektury wyrazistej, charakterystycznej i widocznej nie tylko w sylwecie miasta i jego historycznych wedutach, ale i w perspektywach warszawskich alei i ulic coraz mocniej zarysowującego się city. Q22 choć ze szczytem w chmurach, ziemi dotyka lekko, otwierając się na ulicę przyjaznym parterem. Oferuje przestrzenie wygodne do pracy, spotkań i rekreacji w komforcie, a jednocześnie w duchu innowacji, która od początku towarzyszyła temu projektowi - mówiła prof. Ewa Kuryłowicz.

Biurowiec będzie składał się z dwóch części: wyższej i niższej. Ta druga zostanie pokryta skośnym, szklanym dachem, pod którym obok automatycznych żaluzji znajdą się ogniwa fotowoltaiczne pozwalające przemienić słoneczną energię w prąd. Elewacja wieżowca niemal całkowicie zostanie wykonana ze szkła. Pomiędzy wyższą i niższą częścią budynku architekci przełamali spokój elewacji zaginając szkło w ten sposób, że bryła budynku wygląda jak kryształ.

Spółka Echo Investment dysponuje już pozwoleniem na budowę Q22. Wkrótce rozpocznie się budowa ścian szczelinowych, platformy roboczej do dalszych robót. We wrześniu br. zaplanowano start budowy parkingu Q22, która potrwa około 12 miesięcy. Zakończenie realizacji biurowca zaplanowano na I kwartał 2016 roku. Wartość inwestycji to 500 mln zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy warszawski wieżowiec. Będzie miał 155 metrów wysokości