Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szczecin: centrum handlowe Galaxy będzie rozbudowane

red

Centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy znajduje się w centrum Szczecina, w bliskim sąsiedztwie wieżowca Pazim. Projekt jego rozbudowy przygotowała pracownia Open Architekci

Właścicielem Galaxy jest kielecka firma Echo Investment, która w marcu 2011 r. kupiła od Orbisu sąsiadujący z nim budynek dawnego hotelu Neptun. W miejscu wyburzonego hotelu powstanie trzypiętrowa galeria handlowa z podziemnym parkingiem, który będzie mógł pomieścić 200 samochodów.

Nowa część Galaxy zabudowana zostanie wokół rozległego, wewnętrznego placu, na którym znajdzie się scena do organizowania różnego rodzaju imprez i wydarzeń. Zaplanowano też duży, przeszklony dach, który ma zapewniać odpowiedni dopływ naturalnego światła do wnętrza.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie ul. Matejki tak, by można było przez nią wjechać do budynku. Zmieni się również wygląd starej części. Inwestor zmodernizuje jej elewację. Pojawią się między innymi duże, wysokie witryny.

Rozbudowa obiektu rozpocznie się wiosną tego roku. Przebudowane centrum handlowe otwarte zostanie wiosną 2017 r. W sumie Galaxy będzie mieć 62 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Koszt inwestycji to 100 mln zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Szczecin: centrum handlowe Galaxy będzie rozbudowane