Odręczny rysunek w świecie wizualizacji. Szkice architekta Marka Tryzybowicza [WYSTAWA]
Czy w świecie komputerów, które dziś są nieodłącznym narzędziem pracy każdego architekta jest jeszcze miejsce na szkice i odręczny rysunek? Jak najbardziej! To ciągle bardzo prosta i skuteczna metoda na szybkie zapisanie pomysłu i podzielenie się nim z innymi. Odręczna, szkicowa forma pozwala się skupić na wzajemnych proporcjach, kompozycji i relacjach poszczególnych brył składających się na budynek bez wchodzenia w precyzyjne dobieranie faktury czy światłocienia. To zapis idei,a ta w architekturze przecież jest najważniejsza!

Do 26 stycznia w Warszawie będzie można obejrzeć wystawę prac jednego z najbardziej doświadczonych polskich architektów, który wciąż celebruje sztukę rysunku odręcznego - Marka Tryzybowicza, partnera grupy Bose International Planning & Architecture. Wernisaż wystawy odbędzie się 7 stycznia o godz. 19:00 w PROMie Kultury Saska Kępa.
Wernisaż rozpocznie wystawę odręcznych szkiców Marka Tryzybowicza pt. Koncepcje Architektoniczne, która prezentuje zbiór wybranych szkiców projektów zrealizowanych w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat w Ameryce Północnej, Europie, Azji oraz na Bliskim Wschodzie. Rysunki autorstwa Marka Tryzybowicza są odzwierciedleniem koncepcji wstępnych etapów projektów wielofunkcyjnych. Są one również świadectwem zespołowych działań projektanta i klientów. Szkice, czarno-białe oraz w kolorze, stanowią uniwersalny kod przekazu wizji projektanta, język komunikacji zrozumiały w każdym geograficznym i kulturowym obszarze.
Wśród prezentowanych szkiców zobaczymy projekty takich obiektów, jak Palladium w Pradze, Eurovea w Bratysławie, Silesia w Katowicach, Bonarka w Krakowie, Korona w Kielcach, Poznan City Center, a także koncepcje obiektow w Indiach, Chinach i w krajach Zatoki Perskiej.
Mimo rozwoju techniki projektowej wciąż skutecznym narzędziem przekazywania wizji i rozwiązań projektanta, kluczowych założeń i nastroju projektowanego obiektu, jest technika rysunków odręcznych. Ta niezwykle sprawna metoda komunikacji jest szczególnie efektywna we wczesnych etapach projektu.- mówi Marek Tryzybowicz.
Przedstawienie koncepcji projektowej, założeń oraz idei autora, wymaga umiejętności efektywnej prezentacji. Rysunek odręczny był w przeszłości bardzo ważnym „narzędziem zawodowym” architekta i podstawową formą komunikacji z klientem oraz wewnątrz zespołu projektowego. Współcześni projektanci wykorzystują w tym celu szeroki wachlarz narzędzi oferowanych przez współczesną technologię. Przy ich pomocy opracowują realistyczne wizualizacje i modele trójwymiarowe, które odzwierciadlają ich twórczy zamysł. Czy w komputerowym świecie jest jeszcze miejsce na odręczne szkice?
Wystawę można będzie obejrzeć od 7 do 26 stycznia w PROMie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie.
- Więcej o:
- sztuka
Kraina Gigantów. Zwykłe słupy energetyczne o niezwykłym wyglądzie
Mistrz iluzji! Artysta namalował największy obraz świata [ZDJĘCIA]
W Warszawie powstał mural wspierający gastronomię
Clean Art - wodne murale na warszawskich budynkach. Malowane "na brudzie" obrazy pokażą czym oddychamy
Nowy warszawski mural Tytusa Brzozowskiego. Artysta umieścił na nim charakterystyczne budynki dawnej dzielnicy żydowskiej
Dzieła sztuki na wiejskich przystankach PKS. Folkowe Przystanki to jedyna taka galeria w Polsce
Wyjątkowe grafiki we wnęrzach hotelu The Bridge Wrocław MGallery od studia Kolektyf. Odnoszą się do bogatych dziejów Wrocławia
Artystyczna „Ściana kultury” - murale w Pradze i Warszawie już gotowe. To dzieło ponad granicami!