Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bez dodatkowych usług nie ma apartamentowca. Co zaoferuje Złota 44?

red

Dziś dobra lokalizacja i architektura już nie wystarczy. Aby zaistnieć na rynku luksusowych nieruchomości budynek powinien zaoferować coś więcej - usługi dostosowane specjalnie dla potrzeb mieszkańców. Czasy kiedy synonimem luksusu była jedynie usługa concierge już dawno odeszły w przeszłość.

Złota 44
Złota 44
mat. prasowe

Inwestorzy budujący luksusowe apartamentowce prześcigają się w tworzeniu udogodnień dla przyszłych mieszkańców. Nowy apartamenty mają otoczyć opieką swoich mieszkańców i odpowiadać na wszystkie ich potrzeby. W zasadzie można zaryzykować stwierdzenie, że w tych najlepszych i najdroższych można komfortowo mieszkać i korzystać ze wszystkich usług nie opuszczając budynku. Poza mieszkaniami projektowane są w nich specjalne piętra przeznaczone jedynie na część rekreacyjną. Prywatna siłownia, basen? Czemu nie!

Inwestorzy działający w segmencie mieszkań luksusowych zdają sobie sprawę z tego, że ważne jest zapewnienie mieszkańcom dodatkowych usług i udogodnień. Najczęściej w budynkach apartamentowych pojawiają się strefy fitness czy relaksu z niewielką siłownią lub jacuzzi. W inwestycjach o dużej skali znacznie częściej spotkać możemy np. basen, czy nawet całe piętra rekreacyjne. Elementy te w procesie zakupowym mogą być z jednej strony czynnikiem wyróżniającym w skali rynku, a z drugiej strony, przy zbliżonych parametrach ofert, elementem przesądzającym o wyborze konkretnej lokalizacji – mówi Paweł Sztejter, Partner Zarządzający REAS.

Co można znaleźć w najbardziej luksusowych inwestycjach? 432 PARK AVENUE swoim mieszkańcom zaoferuje 23 metrowy basen, pokoje do masażu, prywatny ogród i restaurację,a  nawet bibliotekę i salę baletową. Znajdzie się tu także sala zabaw dla dzieci oraz sala konferencyjna.

Pod względem wielkości dodatkowej oferty swojemu konkurentowi nie ustępuje także budowany w pobliżu wieżowiec ONE 57 zaprojektowany przez Christiana de Portzamparca. Możemy tu liczyć na 7-metrowe akwarium, prywatne centrum jogi czy gabinet mycia zwierząt. Pierwszych 39 pięter zajmie tutaj hotel, a wieżowiec został tak zaplanowany, aby jego stali mieszkańcy mogli korzystać ze wszystkich udogodnień serwisu hotelowego - od gotowych posiłków dostarczanych do mieszkania po serwis sprzątający.

Londyński One Hyde Park wymieniany przez Forbs wśród najdroższych apartamentowców świata również oferuje swoim mieszkańcom możliwość korzystania ze wszystkich usług hotelowych. Dodatkowo w budynku powstał także kort do squasha, symulator do gry w golfa i piwniczki na wina. Można tam także skorzystać z pokoi do spotkań biznesowych, rozrywki i czytania.

Czy polskie apartamentowce dorównują standardem światowej czołówce? Kilka dni temu poznaliśmy datę zakończenia budowy piętra rekreacyjnego w wieżowcu Złota 44. Strefa rekreacji ma być ukończona 26 października i stanie się największą tego typu powierzchnią w Polsce. Na co mogą liczyć przyszli mieszkańcy wieżowca zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda? Na 1800 m² powierzchni rekreacyjnej znajdzie się 25-metrowy basen, w pełni wyposażona siłownia, gabinety masażu, sauna fińska, łaźnia parowa, pokój zabaw dla dzieci, a także kino z symulatorem do gry w golfa. Na zewnętrznym tarasie znajdzie się też czynne całe rok zewnętrzne jacuzzi. Za jakość usług concierge w budynku odpowiedzialna będzie londyński Harrods Estates Property Management.

Na budowie Złotej 44 pracuje codziennie ponad 500 osób. W ramach wykańczania piętra rekreacyjnego aktualnie zakończył się proces instalowania metalowej basenowej niecki oraz ogrzewania podłogowego w strefie wellness i SPA. Gotowe są również wszystkie instalacje. Piętro rekreacyjne zostanie oficjalnie otwarte 26 października, a zakończenie prac budowlanych w budynku nastąpi na koniec 2016 roku.

Zobacz jak będzie wyglądało piętro rekreacyjne w wieżowcu Złota 44 >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Bez dodatkowych usług nie ma apartamentowca. Co zaoferuje Złota 44?