Sikora Wnętrza w budynku Dyrekcji na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku
Budynek Dyrekcji na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku jest już w pełni skomercjalizowany. Jednym z najemców została pracownia Sikora Wnętrza. Historyczny budynek przeszedł na przestrzeni 2019/2020 roku generalny remont, dzięki czemu uzyskał szereg nagród.
Budynek Dyrekcji: historia
Budynek Dyrekcji jest jednym najstarszych budynków na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku, którego historia sięga 1878 roku. Był świadkiem wielu wydarzeń historycznych, m.in. strajków stoczniowców protestujących pod jego drzwiami w imię swoich praw i wartości. Po trwającym 18 miesięcy remoncie (od marca 2018 do września 2020 roku) budynek Dyrekcji odzyskał należyty blask, powitał nowych najemców i został w pełni skomercjalizowany.
Pomimo trwającej wówczas pandemii budynek po remoncie cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony najemców, że zmuszeni byliśmy przekształcić kilka sal konferencyjnych i salę bankietową w regularną przestrzeń biurową. Bardzo szybko po ponownym otwarciu budynku we wrześniu 2020 roku, w czasie głębokiej pandemii, gdzie w innych biurowcach najemcy rozważali zmniejszanie powierzchni, nam udało się skomercjalizować budynek - mówi Agnieszka Braun, Leasing Manager w Stocznia Cesarska Development.
Remont budynku Dyrekcji z nagrodami
Remont budynku Dyrekcji zyskał wiele pozytywnych recenzji środowiska nieruchomości. Został wyróżniony w konkursie Narodowego Instytutu Dziedzictwa Zabytek Zadbany 2021 oraz otrzymał nagrodę European Property Award 2021 w kategorii Office Architecture. Ponadto budynek otrzymał nominację w konkursie na Najlepszą Gdańską Realizację Architektoniczną 2020-2021 r.
Zabytkowe budynki mają swoją specyfikę. Zdecydowanie nie są standardowymi przestrzeniami biurowymi. Z dumą możemy podkreślić, że nasz obiekt przyciąga bardzo świadomych Najemców, poszukujących unikalnej przestrzeni z charakterem - podkreśla Agnieszka Braun. Do największych najemców budynku należą m.in. takie firmy, jak Seatech Engineering, YETIZ Interactive, BST Brokers, ICETEK, Interreg South Baltic, Generalny Konsulat Węgier, Grupa Morizon Gratka, Spring Production i Interlogic Poland.
Sikora Wnętrza w budynku Dyrekcji
W drugiej połowie marca swoje biuro w budynku Dyrekcji otworzyła jedna z najbardziej rozpoznawalnych pracowni projektowania wnętrz - Sikora Wnętrza. To renomowane biuro projektowe, które w ostatnim czasie zyskało uznanie dzięki licznie realizowanym spektakularnym projektom, jak np. projekt nowego studia najpopularniejszego programu śniadaniowego „Dzień Dobry TVN". Obecnie pracownia realizuje kolejne prestiżowe projekty, m.in. wnętrza w Sejmie i Senacie RP. Pracownia Sikora Wnętrza powstała 10 lat temu i w tym czasie zrealizowała ponad 200 projektów w całym kraju i za jego granicami. Najdalszy projekt zrealizowany został na Karaibach, a ich najnowszy projekt to wnętrza własnego biura w budynku Dyrekcji.
Nowy najemca podkreśla, że wybór lokalizacji był nieprzypadkowy i wiąże z rewitalizowanym terenem Stoczni Cesarskiej przyszłość swojej firmy.
Od lat przyglądam się planom i poczynaniom Stoczni Cesarskiej. Wybór budynku Dyrekcji jako miejsca naszej nowej siedziby nie był przypadkowy. Wyróżnia się on na tle innych powierzchni biurowych. Został odrestaurowany w sposób bardzo pietystyczny. Do tego fantastyczna historia i plany, w które bardzo wierzę. Z terenem wiążę przyszłość naszej pracowni, kluczowe jest dla nas bycie w miejscu, w którym bije nowe serce inwestycyjne Gdańska - mówi Jan Sikora, właściciel Sikora Wnętrza.
Wystrój i wnętrze nowej pracowni czerpią z dziedzictwa stoczni. Znalazło się w nim miejsce na stara szafę magazynową, przemysłowe regały czy model statku wykonany z klocków Lego. Są też inne wyjątkowe detale takie jak Riksza z Mumbaju czy trzy i półmetrowy stół wykonywany w lokalnej stolarni. Całość osadzona w klasycyzującym nastroju wnętrz Budynku Dyrekcji.
- Więcej o:
Nowy streetartowy projekt na terenie dawnej Stoczni Gdańsk
Stocznia Cesarska w Gdańsku. Dobiega końca rewitalizacja budynku dyrekcji
Wita 77 - nowa inwestycja na gdańskiej Strzyży
W dawnym młynie olejowym w Gdańsku powstaje Kamienna 28. To projekt pracowni POTE architekci
Co dalej z zegarem na kamienicy przy Placu Wolności 15 w Poznaniu? Inwestor Skarbca przedstawił nową koncepcję
Instytut Francuski przeprowadza się do budynku dawnego Domu Wydawniczego Bellona
Mercure Szczyrk Resort już otwarty. Zobaczcie wnętrza hotelu
Warszawa: Doki - kolejny etap rozbudowy Portu Praskiego. Nowe osiedle i atrakcyjna przestrzeń publiczna