Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Freedom Plaza w Nowym Jorku od BIG. Wieże z ogrodami na dachach

WG

Duńska pracownia BIG (Bjarke Ingels Group) przedstawiła projekt Freedom Plaza – zespołu czterech wież z parkiem i muzeum. Kompleks ma stanąć na Manhattanie.

Freedom Plaza w Nowym Jorku. Proj. BIG
Freedom Plaza w Nowym Jorku. Proj. BIG
Wiz. © Negativ

Projekt Freedom Plaza w Nowym Jorku, opracowany przez BIG wspólnie z Soloviev Group i Mohegan, jest zorientowany w stronę East River. Wieże otoczą centralny park zaprojektowany przez amerykańskie studio OJB Landscape Architecture. - Projekt nawiązuje do słynnego kompleksu ONZ, jednocześnie dodając rzeźbiarskie elementy do nabrzeża – stwierdził zespół BIG w oświadczeniu.

Freedom Plaza: hotele

W dwóch wieżach będą hotele, w dwóch mieszkania. Każda z 51- piętrowych hotelowych wież będzie mieć wysokość 187 metrów. Na najwyższych poziomach bryły będą połączone wielopiętrowym mostem, oferującym multisensoryczną platformę widokową ze szklaną podłogą i sufitem. Na nim zaprojektowano zielony taras. W wieżach znajdą się hotele Banyan Tree i Mohegran, a także centrum konferencyjno-rozrywkowe. Obie bryły będą miały metalowe okładziny w cieplej barwie.

Freedom Plaza: mieszkania

Dwie wieże mieszkalne osiągną wysokość 167 i 198 metrów i będzie w nich 1325 mieszkań, w tym 40 proc. dla mniej zamożnych nowojorczyków. Wieże pokryją elewacje ze szkła i aluminium, a ich projekt jest hołdem dla modernistycznych budynków Nowego Jorku z lat 50. i 60. XX wieku.

Freedom Plaza: park i muzeum

Bryły połączy półkoliste podium u podstawy, które pomieści powierzchnie handlowe. Na nim założony zostanie park o powierzchni 1,9 hektara. Będzie w nim wybieg dla psów, plac zabaw dla dzieci i muszla koncertowa. W centrum parku stanie Muzeum Wolności i Demokracji. Budynek muzeum połączony będzie z ogrodem rzeźb i amfiteatrem.

    Więcej o:

Skomentuj:

Freedom Plaza w Nowym Jorku od BIG. Wieże z ogrodami na dachach