Jacek Lenart. Architektura - wystawa i spotkanie z laureatem honorowej Nagrody SARP 2019
W TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie już 4 lutego zostanie otwarta wystawa "Jacek Lenart. Architektura". To doskonała okazja, aby dokładnie poznać dorobek architekta, który w 2019 roku został laureatem Honorowej Nagrody SARP. Podczas wernisażu, będzie można również spotkać się z bohaterem wystawy!
Jacek Lenart jest laureatem Honorowej Nagrody SARP 2019. To prestiżowy tytuł, przyznawany od 1966 roku architektowi (bądź zespołowi architektonicznemu) za szczególny wkład w rozwój polskiej architektury.
Już we wtorek, 4 lutego 2020 roku o godzinie 19.00 w TRAFO Trafostacji Sztuki (gmachu autorstwa Lenarta) otwarta zostanie wystawa "Jacek Lenart. Architektura". Podczas wernisażu, będzie można spotkać się z jej bohaterem.
Krótka ekspozycja zaprezentuje dorobek architekta, towarzyszyć jej będzie program spotkań i prelekcji. Istotnym elementem dokonań Jacka Lenarta jest sam budynek Trafostacji Sztuki. Architekt jest autorem koncepcji gruntownej przebudowy i renowacji zabytkowego, poprzemysłowego budynku przy ul. Św. Ducha 4, w którym mieści się obecnie największa publiczna galeria sztuki współczesnej w regionie.
Wystawę prezentującą architektoniczne projekty Jacka Lenarta będzie można oglądać jedynie przez trzy dni, do czwartku 6 lutego 2020.
Co? Wystawa "Jacek Lenart. Architektura"
Gdzie? TRAFO TRafostacja Sztuki (ul. Świętecho Ducha 4, Szczecin)
Kiedy? Od 4 do 6 lutego 2020
WSTĘP WOLNY
-----
JACEK LENART mgr inż. architekt
- Studia architektoniczne na Politechnice Szczecińskiej oraz studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej.
- Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP od 1978 roku; Członek Honorowy Bund Deutscher Architekten BDA. Wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w latach 1997-2003 oraz 2012-2020. Wielokrotnie członek organów SARP oraz Izby Architektów RP. Wielokrotny przedstawiciel Polski w organizacji EUROSAG oraz w Radzie Architektów Europy ACE; Doradca Rządu RP w dziedzinie wzajemnego uznawania kwalifikacji w zawodzie architekta.
- Projektant w „Miastoprojekt - Szczecin” w latach 1977-1988; Praca dydaktyczna na Politechnice Szczecińskiej od 1981 do 198roku; Architekt Miasta Szczecin w latach 1989 – 1990.
- Współzałożyciel i projektant w pracowni architektonicznej „STUDIO A4” w Szczecinie (od 1990 roku).
- Laureat nagród polskich i zagranicznych za twórczość architektoniczną, m.in. w Polsce: „Modernizacja Roku”, „Życie w Architekturze”, Nagroda Roku SARP, Nagroda Prezesa UMiRM, Nagroda Prezydenta Miasta Szczecin, Nagroda Fundacji Twórców Architektury, Nagroda Architektoniczna Tygodnika „Polityka”, Nagroda Stowarzyszenia Producentów Betonu, a także Europejska Nagroda Mies van de Rohe oraz Nagroda Honorowa SARP za całokształt twórczości. Najważniejsze realizacje: – kwartał zabudowy XIX w. „turzyński”, rewitalizacja, Szczecin - Zabudowa kwartału staromiejskiego, Stargard Szczeciński, - Galeria Sztuki Współczesnej TRAFO w Szczecinie - Nowa Filharmonia w Szczecinie, razem z EBV (Hiszpania), - Centrum Koncertowo–Konferencyjne JORDANKI w Toruniu, razem z MENIS Arquitectos, Hiszpania, - obiekty pofabryczne STOEWER i POLMO, rewitalizacja, Szczecin,
- Sędzia konkursowy SARP od 1984. Sędzia w konkursach międzynarodowych na budynek Rady Europy w Brukseli oraz na Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a także w konkursach na Centrum Dialogu Przełomy (oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie) oraz rozbudowę Teatru Polskiego w Szczecinie.
- Więcej o:
W Stargardzie Szczecińskim wybudowali od podstaw nową Starówkę [ZDJĘCIA]
TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Filharmonia w Szczecinie prawie gotowa, wygląda oszałamiająco [ZDJĘCIA]
Teatr Letni w Szczecinie według projektu Flanagan Lawrence. Ruszył przetarg na przebudowę i rozbudowę obiektu
30 tys m3 betonu i 2 miesiące badań laboratoryjnych. Centrum Kulturalne Jordanki
Mozaika "Miłość" w Szczecinie. Dzieło sztuki z resztek kafelków
Dawny wieżowiec TVP w Szczecinie zmieni się w apartamentowiec z zielonymi tarasami
Alberto Veiga: Filharmonia, która "mówi" do mieszkańców [WYWIAD]