Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jacek Lenart. Architektura - wystawa i spotkanie z laureatem honorowej Nagrody SARP 2019

Mat. prasowe/red. WG

W TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie już 4 lutego zostanie otwarta wystawa "Jacek Lenart. Architektura". To doskonała okazja, aby dokładnie poznać dorobek architekta, który w 2019 roku został laureatem Honorowej Nagrody SARP. Podczas wernisażu, będzie można również spotkać się z bohaterem wystawy!

Jacek Lenart. Architektura
Jacek Lenart. Architektura
Mat. prasowe

Jacek Lenart jest laureatem Honorowej Nagrody SARP 2019. To prestiżowy tytuł, przyznawany od 1966 roku architektowi (bądź zespołowi architektonicznemu) za szczególny wkład w rozwój polskiej architektury.

Już we wtorek, 4 lutego 2020 roku o godzinie 19.00 w TRAFO Trafostacji Sztuki (gmachu autorstwa Lenarta) otwarta zostanie wystawa "Jacek Lenart. Architektura". Podczas wernisażu, będzie można spotkać się z jej bohaterem.

Krótka ekspozycja zaprezentuje dorobek architekta, towarzyszyć jej będzie program spotkań i prelekcji. Istotnym elementem dokonań Jacka Lenarta jest sam budynek Trafostacji Sztuki. Architekt jest autorem koncepcji gruntownej przebudowy i renowacji zabytkowego, poprzemysłowego budynku przy ul. Św. Ducha 4, w którym mieści się obecnie największa publiczna galeria sztuki współczesnej w regionie.

Wystawę prezentującą architektoniczne projekty Jacka Lenarta będzie można oglądać jedynie przez trzy dni, do czwartku 6 lutego 2020.


Co? Wystawa "Jacek Lenart. Architektura"
Gdzie? TRAFO TRafostacja Sztuki (ul. Świętecho Ducha 4, Szczecin)
Kiedy? Od 4 do 6 lutego 2020

WSTĘP WOLNY

Jacek Lenart
Jacek Lenart
Mat. prasowe

-----

JACEK LENART mgr inż. architekt

  • Studia architektoniczne na Politechnice Szczecińskiej oraz studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej.
  • Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP od 1978 roku; Członek Honorowy Bund Deutscher Architekten BDA. Wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w latach 1997-2003 oraz 2012-2020. Wielokrotnie członek organów SARP oraz Izby Architektów RP. Wielokrotny przedstawiciel Polski w organizacji EUROSAG oraz w Radzie Architektów Europy ACE; Doradca Rządu RP w dziedzinie wzajemnego uznawania kwalifikacji w zawodzie architekta.
  • Projektant w „Miastoprojekt - Szczecin” w latach 1977-1988; Praca dydaktyczna na Politechnice Szczecińskiej od 1981 do 198roku; Architekt Miasta Szczecin w latach 1989 – 1990.
  • Współzałożyciel i projektant w pracowni architektonicznej „STUDIO A4” w Szczecinie (od 1990 roku).
  • Laureat nagród polskich i zagranicznych za twórczość architektoniczną, m.in. w Polsce: „Modernizacja Roku”, „Życie w Architekturze”, Nagroda Roku SARP, Nagroda Prezesa UMiRM, Nagroda Prezydenta Miasta Szczecin, Nagroda Fundacji Twórców Architektury, Nagroda Architektoniczna Tygodnika „Polityka”, Nagroda Stowarzyszenia Producentów Betonu, a także Europejska Nagroda Mies van de Rohe oraz Nagroda Honorowa SARP za całokształt twórczości. Najważniejsze realizacje: – kwartał zabudowy XIX w. „turzyński”, rewitalizacja, Szczecin - Zabudowa kwartału staromiejskiego, Stargard Szczeciński, - Galeria Sztuki Współczesnej TRAFO w Szczecinie - Nowa Filharmonia w Szczecinie, razem z EBV (Hiszpania), - Centrum Koncertowo–Konferencyjne JORDANKI w Toruniu, razem z MENIS Arquitectos, Hiszpania, - obiekty pofabryczne STOEWER i POLMO, rewitalizacja, Szczecin,
  • Sędzia konkursowy SARP od 1984. Sędzia w konkursach międzynarodowych na budynek Rady Europy w Brukseli oraz na Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a także w konkursach na Centrum Dialogu Przełomy (oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie) oraz rozbudowę Teatru Polskiego w Szczecinie.
    Więcej o:

Skomentuj:

Jacek Lenart. Architektura - wystawa i spotkanie z laureatem honorowej Nagrody SARP 2019