Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Webinar: WXCA i Bellprat Partner opowiedzą o Pawilonie Polski na EXPO 2020 w Dubaju

Mat. prasowe/red. WG

O Pawilonie Polski na EXPO 2020 w Dubaju opowiedzą, po raz pierwszy w pełnym składzie, autorzy zarówno pawilonu, jak i koncepcji wystawy - czyli warszawska pracownia WXCA i Bellprat Partner ze Szwajcarii. Prezentacja odbędzie się w trakcie bezpłatnego webinaru organizowanego przez Virtus Studio 19 listopada 2020 r. ok. godz. 12.30.

Polski Pawilon na EXPO 2020 w Dubaju. Proj. WXCA
Polski Pawilon na EXPO 2020 w Dubaju. Proj. WXCA
Wiz. vivid-vision.net

Pawilon Polski na EXPO 2020 w Dubaju daje możliwość poprowadzenia pięknej, wielowątkowej opowieści o polskiej innowacyjności inspirowanej przyrodą i znaczeniu Polski w świecie. Jego koncepcja idealnie wpisuje się i w wiodące motto wystawy – „łącząc umysły, tworzymy przyszłość”, i hasła sektora, w którym znajduje się Pawilon Polski – „mobilność”, i samego pawilonu – „Polska. Kreatywność inspirowana naturą”.

Ideę tego wyjątkowego obiektu przybliżą Marta Sękulska-Wrońska, Michał Czerwiński z pracowni WXCA oraz Iwan Funk ze studia Bellprat Partner w Szwajcarii. Webinar organizowany przez Virtus Studio rozpocznie się o godz. 11.00, a prezentacja Pawilonu Polski odbędzie się ok. godz. 12.30. Udział w webinarze jest bezpłatny, wystarczy się zarejestrować tutaj: https://virtusstudio.clickmeeting.com/wxca-pawilon-polski-na-expo-2020-w-dubaju/register

 

Webinar: WXCA i Bellprat Partner opowiedzą o Pawilonie Polski na EXPO 2020 w Dubaju
Webinar: WXCA i Bellprat Partner opowiedzą o Pawilonie Polski na EXPO 2020 w Dubaju
Mat. prasowe

Przestrzeń inspirowana naturą

Równoległe projektowanie zarówno architektury, jak i wystawy przez warszawską pracownię WXCA i szwajcarskie studio Bellprat Partner, pozwoliło stworzyć spójną, immersyjną całość, wyjątkową przestrzeń, która się przenika i zaprasza odwiedzających do udziału w sekwencji zdarzeń, składających się na wielowymiarowe doświadczenie bliskiego naturze, świadomego, zrównoważonego życia w Polsce. Sam pawilon staje się ważnym elementem ekspozycji, utożsamiając polską gościnność szacunek dla środowiska, zbiorową mądrość. Współpraca WXCA i Bellprat Partner w zakresie opracowania koncepcji pawilonu i ścieżki zwiedzania zaowocowała znalezieniem takich wyróżników naszego kraju, które zapadną w pamięć
i serca zwiedzających.

Odwiedzający polską wizytówkę na Światowej Wystawie EXPO w Dubaju doświadczą podróży nie tylko wśród bogactw przyrody, ale także wielu przykładów zrównoważonego rozwoju i technologii sprzyjających środowisku. Ścieżkę zwiedzania przemierza się płynnie, intuicyjnie, krok po kroku poznając kolejne ciekawostki o Polsce. Swobodna wędrówka po kolejnych przestrzeniach pawilonu doprowadzi gości do punktu, w którym będą mogli połączyć wszystkie odkryte elementy opowieści o naszym kraju i zrozumieć, jak niezbędne jest rozsądne czerpanie z natury do mądrego kreowania współczesnego świata i jak ważną rolę w tym odgrywają Polacy.

Przeczytaj więcej o polskim pawilonie na EXPO 2020 w Dubaju>>

 

Polski Pawilon na EXPO 2020 w Dubaju. Proj. WXCA
Polski Pawilon na EXPO 2020 w Dubaju. Proj. WXCA
Wiz. vivid-vision.net

Symbole, które łączą

Pierwszoplanowa kinetyczna rzeźba okalająca budynek, ruch, gra światła, podmuchy powietrza i towarzyszący im szelest, stworzą okazję do kontemplacji zjawisk przyrody, refleksji nad współistnieniem człowieka z naturą i przywiodą na myśl stado ptaków, żagle, łopoczące na wietrze liście, które symbolizują mobilność, integrację i zbiorową inteligencję. Cała architektura obiektu wykonuje gest zaproszenia: do odpoczynku w cieniu rozłożystego zadaszenia, biesiady, kontemplacji czy wspólnego słuchania muzyki.
Sama budowa pawilonu świadczy o rozsądnym i optymalnym wykorzystaniu bardzo różnych zasobów. Dynamiczna bryła, składająca się z rozrastających się ku górze modułowych konstrukcji, tworzy otwartą przestrzeń i zachęca do zatrzymania się w cieniu rozległego zadaszenia. Dominującym materiałem wykończeniowym budynku jest drewno.

Przypomnijmy, ze względu na pandemię COVID19, EXPO 2020 w Dubaju zostało przełożone o rok i odbędzie się między 1 października 2021r. a 30 marca 2022r.

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Webinar: WXCA i Bellprat Partner opowiedzą o Pawilonie Polski na EXPO 2020 w Dubaju