Wieżowce w Polsce

Wieżowce w Polsce

Wieżowce w Polsce powstają jak grzyby po deszczu. W samej Warszawie budowanych jest obecnie kilkanaście drapaczy chmur (w tym najwyższy w Polsce wieżowiec Varso).

Pierwszym wieżowcem na ziemiach polskich była PAST-a w Warszawie zbudowana w latach 1906–1908. Kolejne polskie drapacze chmur powstawały w latach 20. w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Chorzowie. Najwyższym budynkiem jest wciąż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (237 metrów z iglicą). Najwyższe drapacze chmur w Polsce to:

 • Warsaw Spire w Warszawie (wysokość całkowita 220 m) z 2016 roku
 • Sky Tower we Wrocławiu (wysokość całkowita 212 m) z 2012 roku
 • Warsaw Trade Center w Warszawie (wysokość całkowita 208 m) z 199 roku
 • Z okien apartamentu będzie można dostrzec przemiany Warszawy: bloki mieszkalne z lat '60, współczesne, "szklane domy" i wkomponowaną zieleń podwórzy.

  Złota 44 - fotorelacja ze wstrzymanej budowy

  Budowa wieżowca projektu Daniela Libeskinda zamarła wiele miesięcy temu. Teraz czeka na decyzję wojewody. Przyszłość apartamentowca jest niepewna, a jak wygląda stan obecny? Żelbetowy szkielet ma dopiero jedną trzecią wysokości, a już z jego pięter rozpościera się zachwycający widok na dynamiczną panoramę Warszawy.

 • szkieletor kraków

  Biurowiec Szkieletor

  Z ostatniej chwili! Na ósme piętro Szkieletora, opustoszałego wieżowca w Krakowie wprowadzili się pracownicy biurowi. Codziennie od godziny 22.00 można obserwować ich pracę w oświetlonym biurze, którego okna wychodzą na ul. Beliny-Prażmowskiego.

 • zrównoważone budownictwo, ekologia, wieżowce, polska architektura, wieżowiec, mode:lina, evolo architecture, Gesterbine

  Wieżowiec na ratunek Wielkopolsce

  Ekolodzy i naukowcy biją na alarm: Wielkopolska stepowieje. Czy wieżowiec Gesterbine, autorstwa pracowni mode:lina, zatrzyma ten proces?

 • Sea Towers już z iglilcą

  Sea Towers sięgnęły nieba

  141,6 metra - taką wysokość ma już gdyński apartamentowiec Sea Towers.

 • Internet

  Angel Wings - nowe wieżowce we Wrocławiu

  Firma Wings Development dostała pozwolenie na budowę apartamentowców Angel Wings przy Walońskiej na Starym Mieście. Jedna z dwóch wież luksusowego kompleksu będzie miała aż 160 metrów wysokości.