10.04.2015 11:11
Komentarze (30)
Zaloguj się
 • Gość: joanna sosnowska

  Oceniono 80 razy 28

  Czy dumy z Hali Stulecia i obozu w Oświęcimiu nie powinniśmy zostawić Niemcom?

 • cudaarchitektury

  Oceniono 29 razy 21

  Ja do tej listy dopisałbym jeszcze jakiś pałac. W Polsce mamy piękne pałace chociażby w Wojanowie, Rogalinie. Niezwykłe polskie i zagraniczne pałace zawarto tu - cudaarchitektury.pl/category/palace/

 • Gość: Anna

  Oceniono 53 razy 13

  Ciekawe dlaczego nikt sie nie oburza za" polski" zabytek UNESCO Auschwitz

 • Gość: ggg

  Oceniono 19 razy 5

  Proponuje aby autor przyłożył się bardziej do pracy, po takich tekstach głupoty idą w świat. Warszawa została wpisana w 1980 r. !!!!! Zdjęcia większości miejsc są nieaktualne, czy południowa Małopolska to tylko Podhale? Coś takiego jak Komisja UNESCO nie istnieje.

 • Gość: mixi

  Oceniono 18 razy 4

  Zaraz, zaraz. Na Warszawskiej Starówce jest tablica upamiętniająca wpis do rejestru UNESCO z datą 1980 a nie 88 (zresztą zdjęcie do obejrzenia na polskiej wiki, hasło Stare Miasto w Warszawie).
  Po drugie 25 lat odbudowy to chyba nie do końca "kilka", w powszechnym użyciu wyraz ten odnosi się do wartości liczbowych większych niż 2 i mniejszych niż 10.

  Kościoły Pokoju nie tyle "zaprojektowano z drewna, by nie wydawały się obiektami trwałymi" (co sugeruje, że był to taki wybór budowniczych) ile warunkiem budowy było użycie wyłącznie nietrwałych materiałów, między innymi drewna, nawet gwoździ nie wolno było użyć.
  Z tymi miejscami to też ktoś trochę popłynął, widać że stażysta oglądał te budynki w internetach, bo zakazane jest wchodzenie na górne galerie i MOGŁYBY pomieścić tyle wiernych lub mieściły tyle w czasach chwały,

  Malborkowi największe szkody wyrządziła raczej 2WŚ niż setki lat opuszczenia

  Stare miasto w Krakowie wpisane zostało na listę UNESCO razem z Wawelem (o którym warto byłoby jednak wspomnieć - no ale czegóż wymagać od web-browsera...), oraz z Kazimierzem i Stradomiem.

  Poza tym nieźle, ale trochę nudno i mało ciekawych wiadomości. Jestem przekonana, że dałoby się o tych miejscach napisać kilka sensownych linijek (chociażby Hala Stulecia, o której krążą legendy!), a nie prześliznąć się po wierzchu cytatami, których autor ace (dziennikarstwa? really? nie przeszkadza takie rozdęte ego w pracy?) chyba nie rozumie.

 • adamadamczyk123

  Oceniono 16 razy 4

  Mamy naprawdę piękne miejsca , należy je promować.

 • Gość: gyu

  Oceniono 22 razy 4

  macie nieaktualne zdjęcia Malborka, te wszystkie ruiny zostały już odbudowane

 • pesimist

  Oceniono 19 razy 3

  Binarowa, Blizne i Haczów to wsi w dawnym woj. krośnieńskim, a Dębno leży między Brzeskiem a Tarnowem, nie na żadnym Podhalu redaktory z bożej łaski

 • atlaso

  Oceniono 3 razy 1

  Dokładny opis miejsc z listy UNESCO oraz jeszcze więcej ciekawych miejsc można znaleść na stronie www.atlaso.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX