Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowa atrakcja Londynu: Endless Stair - schody, które nigdy się nie kończą

red

Z przedziwnej instalacji będzie można podziwiać panoramę miasta

W Londynie od 14 do 22 września, odbędzie się Festiwal Designu. Jedną z głównych atrakcji ma być konstrukcja Endless Stair, składająca się z połączonych kondygnacji schodów o surrealistycznej formie, wykonanych z laminowanych paneli z tulipanowca amerykańskiego. Z sięgającej kilku pięter instalacji będzie można podziwiać widoki na Millenium Bridge i galerię Tate Modern.

Pomysłodawcą projektu jest architekt Alex de Rijke, założyciel studio dRMM i dziekan Wydziału Architektury londyńskiej Royal College of Art. Instalacja Endless Stair, oprócz tego, że zapewnia doskonały widok na Tamizę i zabytki Londynu, ma również ukazać potencjał tkwiący w panelach wykonanych z drewna tulipanowca amerykańskiego. Surowiec ten umożliwiaj szybkie konstruowanie budynków przyjaznych środowisku. Alex de Rijke określił nawet drewno mianem „nowego betonu” i przewiduje, że będzie ono dominującym materiałem budowlanym XXI wieku.

Ta ambitna instalacja stanie się punktem odniesienia i miejscem spotkań, leżącym na jednej osi z londyńskim Millenium Bridge - zapewnia Alex de Rijke z dRMM.

Drewno tulipanowca amerykańskiego będzie kontrastowało z kamienną fasadą Katedry św. Pawła i otaczającymi je szklanymi biurowcami. Z kolei intrygująca geometria instalacji stworzy iluzje optyczne przywołujące na myśl grafiki holenderskiego artysty Mauritsa Cornelisa Eschera.

Festiwal Designu w Londynie to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 2003 roku. Na program festiwalu składa się ponad 300 wydarzeń i wystaw.

Skomentuj:

Nowa atrakcja Londynu: Endless Stair - schody, które nigdy się nie kończą