Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Neil Denari i jego niesamowite HL23

graberski

Amerykański architekt Neil Denari zaprojektował nowy, bardzo oryginalny apartamentowiec w Nowym Jorku. Budynek powstanie w artystycznym centrum miasta, w dzielnicy West Chelsea, tuż przy sławnym High Line.

Copyright Hayes Davidson, London
Copyright Hayes Davidson, London
Copyright Hayes Davidson, London

High Line jest to stara linia kolejowa o długości ponad 2 km, znajdującą się kilka metrów nad ziemią. Została zbudowana w latach 30'tych ubiegłego wieku. Z powodu małego zapotrzebowania kolejka zosała zamknięta w latach 80'tych i od tej pory jest nieużywana. Prawie całość torów pokryta była dzikimi krzewami i trawą. Jednak gdy powstało stowarzyszenie przyjaciół High Line (Friends of the High Line) założone przez pobliskich mieszkańców Roberta Hommonda i Joshua David'a, los tej opuszczonej lini się zmienił. Propagowali oni pomysł aby zmienić zarastający obiekt w piękny park lub zieloną aleje.

 

 

High Line

fot. Wikipedia

 

 

W 2004 roku władze miasta przeznaczyły na ten pomysł $50 milionów. Początek budowy nastąpił 10 kwietnia 2006 roku. Za realizacją pomysłu stoją firma Field Operations oraz biuro architektoniczne Diller Scofidio + Renfro. Do tegorocznych wakacji ma powstać odcinek łączący Gansevoort Street i 20th Street. Dalsza część prac obejmie fragment do 30th Street, przejdzie tuż obok, już przez nas opisywanej budowy w Hudson Yards , by wkońcu skończyć na Javits Convention Center przy 34th Street.

 

 

High Line

fot. WikipediaTo właśnie przy samym High Line ma powstać najnowsze dzieło Neil'a Denari. HL23 powstanie przy 23rd Street i ma bezpośrednio graniczyć z nowo powstającym parkiem, o którym przed chwilą była mowa i z już wybudowaną plombą, zaprojektowaną przez Lindy Roy.

 

 

HL23

fot. Copyright Hayes Davidson, LondonHL23 będzie nowoczesnym apartamentowcem z prawdziwego zdarzenia. Wielkość mieszkań będzie oscylowała między 170 m2 a aż 350 m2! Także i cena za mieszkanie w takim budynku będzie odpowiednio wysoko. Najtańszy apartament kupimy za zaledwie 2,65 miliona dolarów, zaś aby mieć najlepsze miejsce w budynku trzeba będzie zapłacić 10,5 miliona dolarów! Nawet przy obecnym kursie złotówki do dolara, nie każdy będzie mógł sobie na nie pozwolić.

 

 

HL23

fot. Copyright Hayes Davidson, LondonElewacja budynku po dwóch stronach będzie szklana, zaś elewacja frontowa, od strony High Line, w większej mierze pokryta będzie powłoką stalową. To właśnie do niej będą przylegać te bardziej intymne pomieszczenia takie jak sypialnie, czy łazienki. Pomocy przy projekcie elewacji udzielili specjaliści z Front, którzy współpracowali ostatnio nawet z Jean Nouvel .

 

 

HL23

fot. Copyright Hayes Davidson, LondonBardzo ciekawy jest fakt, że baza budynku stoi na działce, na której praktycznie nic nie można było wybudować. Działo się tak z racji jej małych wymiarów - ma trochę ponad 7 metrów szerokości! Jednak architekt tak zaprojektował ten 15 kondygnacyjny budynek, że staje się on szerszy wraz nabieraniem wysokości. Mieszkańcy będą wchodzić do budynku poprzez dyskretne lobby wychodzące na West 23rd Street.

 

 

HL23

fot. Copyright Hayes Davidson, LondonWnętrza budynku zostały zaprojektowane według nojnowszych trendów i z wybornym smakiem. Odpowiedzialny jest za nie Thomas Juul-Hansen. Każdy z apartamentów będzie miał inny plan i inaczej zagospodarowane wnetrze. Żadne mieszkanie nie będzie identyczne. Wspólną cechą będzie jednak fakt, że okna salonów będą wychodziły na południową stronę.

 

 

HL23

fot. Copyright Hayes Davidson, London

 

 

HL23

fot. Copyright Hayes Davidson, LondonWarto także wspomnieć, że wszystkie zdjęcia są jedynie renderingami. Za tymi niesamowitymi grafikami komputerowi stoi firma Hayes Davidson.

 

 

HL23

fot. Copyright Hayes Davidson, LondonNowy apartamentowiec Neil'a Denari wspełni wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów. Poza ciekawą architekturą i rozplanowaniem, HL23 projektowane było także pod kątem otrzymania Złotego Certyfikatu od prestiżowej organizacji Leadership in Energy and Enviromental Design (LEED). Szkoda tylko, że mieszkania te osiągają aż tak wysokie ceny. Nam pozostaje tylko pomarzyć...

 

 

Teraz zobacz wnętrza 

 


TAG

Skomentuj:

Neil Denari i jego niesamowite HL23