Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Most niezgody

buma

Za oryginalną koncepcją nie zawsze kryje się wyobraźnia. Oddany niedawno do użytku most autorstwa Santiago Calatravy przysporzył Wenecji więcej problemów, niż korzyści.

picasaweb.google.com
picasaweb.google.com
picasaweb.google.com

 

 

 

źródło: nymag.com - Santiago Calatrava

 

 

Kłopotliwa budowla, to Most Konstytucji, który otwarto niespełna miesiąc temu. Most zajął honorowe miejsce nad Kanałem Grande, ale pomimo wyszukanej formy i nowoczesnego designu już na etapie projektu budził wiele kontrowersji. Przede wszystkim zarzucano mu brak stabilności i dostępu dla osób niepełnosprawnych oraz rosnące koszty realizacji projektu. Niektóre z tych wad udało się usunąć, ale praktyka pokazała, iż most Calatravy jest o wiele bardziej kłopotliwą budowlą niż myślano.

 

 

 źródło: dailylife.com

 

Most kłopotliwy okazał się w szczególności dla 10 turystów, którzy zwichnęli kostki i doznali innych urazów. Problem polega na tym, iż konstrukcja mostu dezorientuje poruszających się po nim przechodniów. Nieregularnie ułożone schodki tworzą złudzenie optyczne,a niektóre z nich służą jako wysunięte punkty widokowe. Most składa się z części szklanych i stalowych, co zdaniem odwiedzających Wenecję dodatkowo wprowadza chaos. W efekcie przechodnie nie trafiają w schodek i niestety czasami nie kończy się jedynie na ześlizgnięciu.

 

 źródło: elmundo.es

 

Na razie pojawił się pomysł, by na stopniach umieścić ostrzegawcze naklejki, jednak doświadczenie pokazuje, iż turyści zwykli są patrzeć raczej na piękne widoki niż pod nogi.

 

www.skyscrapercity.com

 

W wyniku skarg władze miasta musiały zamknąć Most Konstytucji i czekają na poprawki, jakie wniesie architekt.

 

 

 

buma

 

 

Zobacz także:

 

Jak ożywić warszawski most

 

 

Most w kształcie litery S

 

 

Biennale w Wenecji

 

 

 

 

 

Skomentuj:

Most niezgody