Szalone wieżowce z pracowni MAD
Kompleks wieżowców w kanadyjskim Mississauga powiększy się o kolejny wysokościowiec. Absolute North Tower będzie drugim z budynków z chińskiej pracowni MAD Architects, który wejdzie w skład projektu The Absolute Condos.
Najpierw powstał South Tower, któremu mieszkańcy kanadyjskiego miasta nadali przydomek "Marilyn". Jego bryła przypomina bowiem sylwetkę słynnej aktorki. Wieżowiec skręcony niczym ludzki korpus zwęża się w środku jak kobieca talia. Absolute North Tower natomiast będzie się rozszerzać w połowie długości budynku. Niektórzy zaczęli już nawet nazywać wieżowce "parą".
Nowy wieżowiec będzie miał 50 pięter i wzniesie się na wysokość 150 metrów. Na powierzchni 40 tys. m.kw. znajdować się będą głównie apartamenty. Podobnie jak pierwszy budynek, każde z pięter otaczać będą ciągłe balkony. Dzięki takiej konstrukcji zrezygnowano z pionowych linii, które zazwyczaj pojawiają się na wysokościowcach, by podkreślić ich wysokość.
Obydwa wieżowce autorstwa MAD Architects są nie tylko manifestem nowoczesnej architektury. Są również nowoczesną wizytówką miasta. Położone na przedmieściach Mississauga mają być symbolem rozwoju szóstego co do wielkości kanadyjskiego miasta.
Jak podaje biuro MAD Architects, "obydwa budynki pozostają w harmonii, ale każdy z nich stanowi indywidualny projekt". Architekci za myśl przewodnią wzięli słynne zdanie Le Corbusiera, iż ?dom jest maszyną do mieszkania". Projektami wchodzącymi w skład kompleksu The Absolute Condos architekci chcieli pokazać ich interpretację wypowiedzi mistrza modernizmu.
- Więcej o:
Maciej Nowicki - pasja tworzenia. W jego projektach czuć było nową erę [ZNANI ARCHITEKCI]
Waterfront przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Pierwsze budynki mieszkalne i biurowe gotowe
Iliard Architecture & Interior Design projektuje wnętrza dla Við Tjarnir na Wyspach Owczych
Pas startowy dawnego lotniska zamienili w imponujący park
Walter Gropius - nie tylko Bauhaus [ZNANI ARCHITEKCI]
Tauberphilharmonie - filharmonia w niemieckim miasteczku Weikersheim. Surowa bryła wśród miękkich pagórków
Kave Home dla Fundació Joan Miró - światło, kolor, duch
Zlin - od butów Baty do mekki funkcjonalizmu