Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Włoski projekt Zahy Hadid - Regium Waterfront

buma

Budynki Zahy Hadid zaczynają coraz bardziej przypominać rzeźby, które z upodobaniem tworzy. Organiczna bryła projektu Regium Waterfront ma stać się jedną z atrakcji nadmorskiego Reggio di Calabria.

Projekt składa się z dwóch połączonych ze sobą budynków. Pierwszy, to Muzeum Historii Śródziemnomorskiej, w którym znajdować się będą przestrzeń wystawiennicza, laboratoria konserwacji zabytków, archiwum, oceanarium i biblioteka. Drugi z budynków pomieści biura administracji muzeum, siłownię, warsztaty, sklepy, kino oraz trzy sale konferencyjne, których przestrzeń może być dowolnie łączona. Projekt Regium Waterfront będzie położony na wąskiej cieśninie oddzielającej kontynentalne Włochy i Sycylię i ma być widoczny z obu stron.

Organiczna bryła muzeum inspirowana była kształtem rozgwiazdy. Jej radialna symetria sprawia, iż przestrzeń budynku jest dobrze skoordynowana i pozwala na swobodną komunikację pomiędzy poszczególnymi jej częściami. Budynek administracyjny natomiast, składa się z trzech oddzielnych  części, które otaczać będą częściowo osłonięty plac.

Niedawno biuro Zahy Hadid wygrało konkurs na realizację budynku portowego w Antwerpii. Włoska propozycja zagospodarowania nabrzeża jest mniej agresywna w formie i bardziej harmonijna w porównaniu z belgijskim projektem. Regium Waterfont nie jest także pierwszym projektem, jaki znana architekt realizuje we Włoszech. Na ten rok zapowiadane jest otwarcie Narodowego Muzeum Sztuki Nowoczesnej Maxxi w Rzymie, w trakcie budowy jest muzeum w Caligari, apartamentowiec we Florencji oraz stacja kolejowa w Neapolu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Włoski projekt Zahy Hadid - Regium Waterfront