Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wakacje w fabryce lodu

dll

Hotel La Purificadora w Meksyku stanowi przykład udanej adaptacji obiektu przemysłowego do nowej funkcji. Tym razem stara fabryka lodu została przekształcona w miejsce wakacyjnego wypoczynku.

legoretta legoretta, meksyk, zabytki, renowacja, hotel, zabytek, Hotel La Purificadora
Hotel La Purificadora w Meksyku powstał w budynku starej fabryki lodu. Autorem projektu jest pracowania Legoretta Legoretta.
Fot. Undine Pröhl; Źródło: Platforma Arquitectura

 

 

Autorem projektu butikowego hotelu La Purificadora w mieście Puebla w Meksyku, jest pracownia Legoretta+Legoretta. Obiekt zlokalizowany jest na terenie zabytkowej starówki, której budynki pamiętają jeszcze czasy kolonialne. Z racji, że obszar ten jest objęty ścisłą ochroną konserwatorską, pole wykorzystywania nowoczesnych form zostało tu znacznie ograniczone. Jak zatem umiejscowić projekt, zakładający budowę luksusowego, designerskiego hotelu, w ramach wyznaczonych przez wymogi konserwatorskie?

 

Fot. Undine Pröhl; Źródło: Platforma Arquitectura

 

Elementem, wokół którego budowana była koncepcja projektu było duże patio, otoczone budynkiem w kształcie litery ''L''. Jego wertykalna przestrzeń jest obecna na każdym poziomie czterokondygnacyjnego hotelu: na parterze - jako ''pokój'' wypoczynkowy, a także przedłużenie restauracji i recepcji-sklepu; na pierwszym i drugim piętrze - jako przerwa dzieląca ciąg pokoi hotelowych; i na trzecim piętrze - jako panoramiczne ograniczenie pomieszczeń wypoczynkowych. Całość została zamknięta masywnym dachem.

 

Fot. Undine Pröhl

 

Elewacje hotelu zostały pokryte nieciosanym kamieniem. W wykończeniu wnętrza wykorzystano natomiast połączenie starych, kamiennych murów, starego drewna i gładkich, jasnych ścian. Podczas prac archeologicznych odkryto także wiele pozostałości po dawnej działalności. Wiele spośród znalezionych wówczas  przedmiotów, zostało wykorzystanych w dekoracji pomieszczeń hotelu. Mają one budować dialog pomiędzy obecnym obiektem, a jego industrialnym poprzednikiem.

 

dll

 

 

Zobacz także:

 

 

Medusa pożerająca ruiny

 

Nowy biurowiec w Łodzi - Textorial Park

 

Przebudowa elektrowni Battersea - Londyn

 

 

Skomentuj:

Wakacje w fabryce lodu