Achitektoniczna układanka od OFIS Arhitekti

buma

Specjaliści od architektonicznego tetris powracają. Ofis Arhitekti ukończyli właśnie najnowszy projekt - industrialny budynek w Słowenii. Fasada przypomina geometryczną układankę, gdzie każdy kolor odpowiada innej funkcji wnętrza.

ofisa arhitekti, skofja loka, architektura, industrial
Industrialny budynek projektu Ofis Arhitekti, Skofja Loka, Słowenia
źródło: www.ofis-a.si

 

 

Najnowsze dzieło Ofis Arhitekti to biuro i magazyn w jednym. Wszystko utrzymane w surowej stylistyce i jak zwykle w przypadku tej słoweńskiej pracowni dobrze dopracowane w każdym detalu.

 

 

 

 

Inwestor kupił działkę wraz z rozpoczętą już budową i jednym z warunków umowy było jej dokończenie przy udziale wskazanej firmy konstrukcyjnej specjalizującej się w rozwiązaniach z prefabrykatów. Nienaruszony miał pozostać również układ pomieszczeń, dlatego największe pole do popisu stanowiła fasada budynku.

 

 

 

 

Słoweńscy architekci biorąc pod uwagę industrialny charakter okolicy wykorzystali w projekcie jedynie beton, szkło, stal i poliwęglan. W rezultacie powstał prosty w formie budynek, którego monotonię przełamują kolorowe płyty wykonane z poliwęglanu. Wyodrębniają one poszczególne funkcje wnętrz. Fasada przypomina geometryczną układankę, gdzie kolor zielony, to przestrzeń biurowa, pozostałe kolory to magazyny.

 

 

 

 

Kubiczna bryła ma wymiary 35 x 22.5 m i jest wysoka na ponad 11 metrów. Powierzchnia użytkowa budynku stanowi tysiąc m. kw., z czego najwięcej zajmują pomieszczenia magazynowe. Stylistyka, którą wybrali projektanci doskonale wpisuje się w przemysłowy charakter okolicy.

 

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Studenckie M1 od Ofis Arhitekti

 

Architektura made in Slovenia

 

Kaplica projektu Ofis Arhitekti

 

 

Skomentuj:

Achitektoniczna układanka od OFIS Arhitekti