Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Küchenmonument rekordowa guma balonowa

kb

Długa na 20 metrów, szeroka na 12 m i wysoka na 6m - takie wymiary ma rekordowa guma balonowa! Küchenmonument - dzieło niemieckiego biura Raumlabor można wykorzystać w dowolny sposób, jako salę balową, salę koncertową, salę konferencyjną, dyskotekę, kino, jadalnię, czy łaźnię parową.

Küchenmonument jest niczym innym jak mobilną rzeźbą. Już od 2006 roku wędruje z miasta do miasta, stanowiąc doskonałą przestrzeń publiczną.

Olbrzymi pęcherz pomieści w sobie w zależności od funkcji, jakie ma spełniać, od 25 do nawet 150 osób. A wszystko za sprawą niebanalnej konstrukcji. Całość składa się z dwóch części: z boksu, który służy, jako szatnia i zarazem śluza wejściowa do pęcherza oraz z samego pęcherza, który napełniany powietrzem rozwija się i sam dopasowuje się do otoczenia. Ze względu na jego eteryczną budowę, pęcherz musi być obciążony pięćdziesięcioma karnistrami z wodą (każdy po 12 litrów).

Tłumacząc z języka niemieckiego "Küchenmonument" to pomnik kuchenny. Twórcy tłumaczą ideę kuchni, jako odbicie miejskiej tożsamości. To właśnie kuchnia odzwierciedla normy kulturowe i tradycje, jest symbolem gościnności i otwartości.

Obiekt powstał w Duisburgu, w Zagłębiu Ruhry, które z przemysłowej krainy pełnej kominów i hałd przeobraziło się w Europejską Stolicę Kultury 2010. Wielofunkcyjny pęcherz odwiedził już Hamburg, Berlin, Hannover, Liverpool, Bremę, a nawet Warszawę.

Küchenmonument wtapia się w miasto, integruje społeczność, wytwarza niesamowitą aurę, po czym rozpływa się w powietrzu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Küchenmonument rekordowa guma balonowa