Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Küchenmonument rekordowa guma balonowa

kb

Długa na 20 metrów, szeroka na 12 m i wysoka na 6m - takie wymiary ma rekordowa guma balonowa! Küchenmonument - dzieło niemieckiego biura Raumlabor można wykorzystać w dowolny sposób, jako salę balową, salę koncertową, salę konferencyjną, dyskotekę, kino, jadalnię, czy łaźnię parową.

nietypowe, przestrzeń miejska, publiczne, miasto
Wielofunkcyjny Kuchenmonument w kształcie pęcherza dopasowuje się do otoczenia. Może służyć jako sala koncertowa, sala konferencyjna, dyskoteka, kino, jadalnia, czy łaźnia parowa.
www.raumlabor.net; for. Christoph Franz

 

Küchenmonument jest niczym innym jak mobilną rzeźbą. Już od 2006 roku wędruje z miasta do miasta, stanowiąc doskonałą przestrzeń publiczną.

 

 

Olbrzymi pęcherz pomieści w sobie w zależności od funkcji, jakie ma spełniać, od 25 do nawet 150 osób. A wszystko za sprawą niebanalnej konstrukcji. Całość składa się z dwóch części: z boksu, który służy, jako szatnia i zarazem śluza wejściowa do pęcherza oraz z samego pęcherza, który napełniany powietrzem rozwija się i sam dopasowuje się do otoczenia. Ze względu na jego eteryczną budowę, pęcherz musi być obciążony pięćdziesięcioma karnistrami z wodą (każdy po 12 litrów).

 

 

Balon sam dopasowuje się do otoczenia

 

Tłumacząc z języka niemieckiego "Küchenmonument" to pomnik kuchenny. Twórcy tłumaczą ideę kuchni, jako odbicie miejskiej tożsamości. To właśnie kuchnia odzwierciedla normy kulturowe i tradycje, jest symbolem gościnności i otwartości.

 

 

Tańce wewnątrz Küchenmonument

 

Obiekt powstał w Duisburgu, w Zagłębiu Ruhry, które z przemysłowej krainy pełnej kominów i hałd przeobraziło się w Europejską Stolicę Kultury 2010. Wielofunkcyjny pęcherz odwiedził już Hamburg, Berlin, Hannover, Liverpool, Bremę, a nawet Warszawę.

 

 

Küchenmonument wtapia się w miasto, integruje społeczność, wytwarza niesamowitą aurę, po czym rozpływa się w powietrzu.

 

 

 

 

KB

 

Zobacz też:


Najlepsza przestrzeń publiczna poszukiwana


Architektura pamięci


Budynek z pasożytem w środku

 


Skomentuj:

Küchenmonument rekordowa guma balonowa