Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom z zielonego wzgórza, HIT czy KIT?

coolcia

Mała jaskinia z widokiem na Adriatyk? Czemu nie! Architekci z MVRDV zaprojektowali kompleks mieszkaniowy wkomponowany w stok pokryty soczystą zielenią. Trudno o bardziej harmonijne wkomponowanie architektury w krajobraz.

Hybryda w Hiszpani
Całość wkomponowuje się w istniejącą naturę.
www.mvrdv.nl

 

Architekci słynący z niesamowitych pomysłów i wielu wybitnych realizacji, zaproponowali zieloną hybrydę, która obrasta stoki nad wybrzeżem Adriatyku. Projekt w mieście Budva, głównym kurorcie Czarnogóry jest już w trakcie realizacji, a za dwa lata do tych nietypowych domów wprowadzą się pierwsi mieszkańcy.

Hybryda w Hiszpani

To wielka zielona kontynuacja wzgórz, które dominują w krajobrazie. Jak koc rozwija się na nadbrzeżnych stokach i oplata sobą większą część terenu. Ma tu powstać wielki kompleks luksusowych apartamentów oraz kurort wypoczynkowy. Pomysł wygląda jak obrazek z dziecięcej książki. Wewnątrz zaplanowano ogromne zaplecze. Całość ma pomieścić 115 apartamentów, 87 pokoi, basen, parking i powierzchnie handlowe.

Doświetlenie wnętrz będzie doprowadzone przez ażur w konstrukcji, a przede wszystkim przez półokrągłe okna wychodzące na Adriatyk. W efekcie, nie tylko użytkownicy kompleksu będą mieli wspaniałe widoki z okien, ale także przybywający tu od strony morza, będą przyciągani magią zielonych stoków. Z daleka mieszkania, a dokładnie ich tarasy będą przypominać małe jaskinie, w których kwitnie życie. W projekcie architekci korzystali z zasad zrównoważonego rozwoju, dlatego jest to kolejny atut przyszłego miejsca wypoczynku.

Pomysł osiedla wkomponowanego w stok to rozwiązanie wymuszone przez panujące warunki. Czarnogóra bowiem charakteryzuje się krótką linią brzegową. Oszczędne gospodarowanie terenami nadmorskimi to innowacyjny sposób na zachowanie charakteru spokojnego wybrzeża oraz przyciągnięcie turystów, którzy z dala od zgiełku miasta, spędzą tu miło czas.

Projekt MVRDV przypomniał nam o innym niesamowitym obiekcie ukrytym w krajobrazie, zobacz Dom ukryty w alpejskim zboczu


Zobacz także:


Dom ukryty w alpejskim zboczu


Architektura w zgodzie z naturą


MVRDV zielone miasto


Skomentuj:

Dom z zielonego wzgórza, HIT czy KIT?