Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielki mural na parkingu w centrum Warszawy. Hit czy Kit?

aru

Zamiast surowego betonu, kolorowe szlaczki, kwiatki i zawijasy... Znany producent farby sponsoruje street art w samym centrum Warszawy. Podoba wam się taka sztuka?

Wielki mural w środku warszawy. Zamalowali betonowy parking z lat 70.
Wielki mural w środku warszawy. Artyści street-artowi zamalowali betonowy parking z lat 70.
fot. Agnieszka Rumińska

Ten wielopoziomowy parking był, jak na czasy w których powstawał, istną architektoniczną nowinką. Wybudowano go w latach 70. ubiegłego wieku, a ulicę przy której stanął nazwano... Parkingową.

Autorem był Szwed, Sten Samuelson, twórca pobliskiego hotelu Forum (dziś Novotel). Architekt zaprojektował potężny gmach z betonu, tak by na kilku kondygnacjach pomieścić nawet kilkaset samochodów hotelowych gości. Modernistyczna konstrukcja rodem ze Skandynawii przetrwała do dziś i wciąż służy swojej funkcji. Szara i wysłużona elewacja przestała jednak podobać się właścicielowi budynku. Postanowił on oddać ją w ręce street-artowców. Ci pod szyldem znanej firmy produkującej farby wykonali pracę promującą jej projekt reklamowy "Let's Color", który ma się rozprzestrzenić na całą Polskę. Otwarcie muralu nastąpiło 19 sierpnia.

 

A TAK WYGLĄDAŁ PARKING PRZED POMALOWANIEM>>

Betonowy parking z lat 70. w centrum WarszawyBetonowy parking z lat 70. w centrum Warszawy

źródło: www.warszawamoimoczkiem.blogspot.com


Wzorzysty mural autorstwa Swanskiego pokrył cały budynek (2 tys. mkw. powierzchni) i całkowicie zmienił jego charakter. Czy na plus? Zdecydujcie sami!


Wielki mural w środku warszawy. Street-art pokrył w całości betonowy parking z lat 70.Wielki mural w środku warszawy. Street-art pokrył w całości betonowy parking z lat 70.Wielki mural w środku warszawy. Street-art pokrył w całości betonowy parking z lat 70.

 

G   Ł   O   S   O   W   A   N   I   E       P   O   N   I   Ż   E   J

Skomentuj:

Wielki mural na parkingu w centrum Warszawy. Hit czy Kit?