Lifting po rosyjsku: HIT czy KIT?
W Rosji rekordy popularności bije program telewizyjny, w którym dom lub jego część poddawana jest szybkiej metamorfozie. Ulepsza się funkcję lub zmienia wizerunek obiektu. Jaki przepis na "lifting" domu jednorodzinnego znaleźli Rosjanie?
Lifting po rosyjsku - metamorfoza domu jednorodzinnego
Ideą programu telewizyjnego "Dachniy Otvet" jest poprawa jakości użytkowania domu, a dokładnie jego części. Właściciele godzący się na eksperyment, muszą koniecznie zaakceptować propozycję architektów, która zawsze jest oryginalna. W ten sposób każdy projekt jest niespodzianką. W zamian za to, wszystko jest wykonywana bezpłatnie. Prezentowany poniżej ganek powstał w skutek jednej z przemian, prezentowanych w rosyjskim programie telewizyjnym. Metamorfozę przeprowadzono w jednym z podmoskiewskich domów.
Lifting po rosyjsku - metamorfoza domu jednorodzinnego
Obiekt jest zwykłym dwupiętrowym domem z cegły, nakryty mansardowym dachem. Zamieszkuje go małżeństwo nauczycieli akademickich z trójką synów. Projektanci z pracowni za bor architects zaproponowali nowe miejsce spotkań dla rodziny i przyjaciół - ganek. Ten zewnętrzny element domu jest ogniwem spajającym budynek z otaczającym go ogrodem. Architekci za pomocą nowoczesnych elementów nawiązali do detali charakterystycznych dla rosyjskich daczy. Do budowy wykorzystali ażurową konstrukcję wypełnioną w niektórych miejscach kolorowymi elementami z poliwęglanu.
Lifting po rosyjsku - metamorfoza domu jednorodzinnego
W ten sposób dom powiększył swoją powierzchnię użytkową o 43 metry kwadratowe, które mogą być wykorzystane na wiele sposobów - np. podłoga pokryta drewnem może posłużyć jako parkiet do tańca.
Letni taras po rosyjsku - rysunki
- Więcej o:
Hoshino Resorts Tomamu: surrealistyczne, rozpikselowane wieże w Japonii
Marcin Sadowski o ambasadzie RP w Berlinie: wrażliwa twarz dyplomacji
Centralna Kolej Transandyjska. Jedno z najważniejszych osiągnięć światowej inżynierii jest dziełem Polaka
Nowa siedziba ambasady RP w Berlinie projektu JEMS Architekci
Mies van der Rohe. Zanim stał się ojcem szklanych drapaczy chmur
Wielkie Muzeum Egipskie w Gizie projektu Heneghan Peng Architects. Największe muzeum archeologiczne na świecie
Rozwiązania polskiej marki Aluprof w wieżowcu Flatiron w Nowym Jorku
Rusza akcja “Architekci grają dla WOŚP 2025”! Zapraszamy architektów, projektantów i firmy do udziału w wyjątkowej inicjatywie charytatywnej