Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sinosteel International Plaza od MAD

dll

Pszczoły potrafią inspirować nawet architektów. Zobacz budynek z plastrów miodu.

5720145 https bi

Kompleks Sinosteel International Plaza ma stanąć w mieście Tianjing w Chinach. Składać się on będzie w dwóch budynków: niższego (88 m) hotelu i wyższego (358m) wieżowca. Łączna powierzchnia użytkowa obu obiektów ma wynosić 350 tys. m2.

Budynki Sinosteel zostały obdarzone przez architektów z MAD prostopadłościenną bryłą i przykuwającą wzrok fasadą. Została ona złożona z szeregu heksagonalnych paneli, zawierających różnej wielkości okna. Zestawione ze sobą tworzą teksturę przypominają plaster miodu.

Prawdziwie rewolucyjne rozwiązanie kryje się jednak w konstrukcji budynków. Struktury konstrukcyjnej nie stanowi tu wewnętrzny szkielet lecz sama fasada. Zdaniem architektów z MAD, takie rozwiązanie pozwala na bardziej elastyczne wykorzystanie wnętrza budynków, a samą konstrukcję czyni stabilniejszą.

Dzięki heksagonalnej fasadzie i zastosowaniu w niej różnych rozmiarów okien budynki są także bardziej efektywne energetycznie. Choć na pierwszy rzut oka ich rozmieszczenie może wydawać się chaotyczne, to zostały one rozlokowane zgodnie z mapą przepływu powietrza i penetracji promieni słonecznych. Pozwala to na minimalizację utraty ciepła w zimie i jego pozyskiwania w lecie.

Obecnie kompleks jest w budowie, a jego ukończenie planowane jest na rok 2012.

    Więcej o:

Skomentuj:

Sinosteel International Plaza od MAD