Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kontener sztuki Herzog & de Meuron

dll

Słynni szwajcarscy architekci przygotowali dla muzeum Küppersmühle w Duisburgu bardzo odważny projekt.

Niemiecki port śródlądowy w Duisburgu jest największym tego typu miejscem na świecie. Jego rozległy obszar został w 1991 roku poddany rewitalizacji, gdzie nowy plan zagospodarowania przestrzennego przygotował Norman Foster. W jej wyniku duża część starych budynków portowych zamieniona została na obiekty spełniające funkcje kulturalne.

Samo Muzeum Küppersmühle mieści się w starym magazynie, a jego projekt, dostosowujący obiekt do nowej roli, został przygotowany w 1997 także przez architektoniczny duet z Bazylei. Obecnie Herzog & De Meuron zostali poproszeni o przebudowę budynku, prowadzącą do powiększenia jego przestrzeni wystawienniczej.

Jednym z założeń projektu było zachowanie istniejącego obiektu muzeum w możliwie nietkniętym stanie. Tak też się stało - nowe powierzchnie wystawiennicze zostały zlokalizowane w olbrzymim, półprzeźroczystym prostopadłościanie, umieszczonym na szczycie dawnych silosów, które obecnie pełnią rolę wejścia do muzeum. Jego wnętrze ma mieć powierzchnię 2000 m2 i mieścić 22 nowe pomieszczenia wystawowe.

Ściany prostopadłościanu wykonane zostały folii ETFE - polimeru wykorzystanego w budowie m.in. Water Cube i Ptasiego Gniazda. Dzięki tej technologii ściany prostopadłościanu mają mieć gładką powierzchnię, a sam obiekt ma być dobrze widoczny z nawet z dalekiej odległości.

Realizacja inwestycji ma się rozpocząć wiosną. Natomiast zakończenie budowy planowane jest na 2010 rok.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kontener sztuki Herzog & de Meuron