polska architektura

 • Nowoczesna stodoła w Mysłowicach
 • Dom japoński z widokiem na Jezioro Czorsztyńskie
 • Wisząca stodoła - projekt domu w Ustroniu
 • Dom pod Warszawą projektu INTER-ARCH Architekci

  Dom pod Warszawą projektu INTER-ARCH Architekci

  Właścicielom domu w podwarszawskim Józefosławiu zależało na prostej, nowoczesnej bryle, wpisaniu jej w otaczającą przyrodę oraz wpuszczeniu do wnętrz dużej ilości światła. Projekt spełniający te wymagania przygotowała pracownia INTER-ARCH Architekci.

 • Dom pod lasem projektu INOSTUDIO architekci

  Dom pod lasem projektu INOSTUDIO architekci

  Ten nowoczesny dom jednorodzinny znajduje się w spokojnej, zielonej dzielnicy Katowic.

 • Peryskop: dom projektu Mus Architekci

  Peryskop: dom projektu Mus Architekci

  Spojrzeć dalej i zobaczyć więcej – taki cel projektowy postawił przed architektami z pracowni Mus Architekci inwestor ze Śląska. Chciał uzyskać bezpośredni widok na pobliskie jezioro, zasłonięte przez wał ziemny. Projektanci zaproponowali dom w kształcie peryskopu, który przez potężne, 15-metrowe przeszklenie dosięgnął upragnionego widoku na wodę.

 • Polska Zagroda - od historycznego gospodarstwa do rezydencji

  Polska Zagroda - od historycznego gospodarstwa do rezydencji

  "Każdy projekt jest wyzwaniem, chęcią stworzenia czegoś unikalnego i pięknego, to wielka odpowiedzialność społeczna za kształtowanie przestrzeni, w której żyjemy." - Bogusław Barnaś

 • Szkoła podstawowa w Ząbkach - realizacja projektu pracowni MAMGUSTA
 • Dom B projektu STOPROCENT Architekci
 • Nowa dominanta w Radomiu inspirowana twórczością Jacka Malczewskiego

  Nowa dominanta w Radomiu inspirowana twórczością Jacka Malczewskiego

  Przy ulicy Jacka Malczewskiego w Radomiu powstanie nowy wielorodzinny budynek mieszkalny z częścią usługowo-handlową oraz garażem podziemnym. Jego architektura nawiąże do tradycji radomskiego modernizmu, a także do malarstwa znakomitego radomianina Jacka Malczewskiego. Jest to projekt spod kreski Kuryłowicz & Associates.

 • Dom Y: projekt pracowni 81.WAW.PL

  Dom Y: projekt pracowni 81.WAW.PL

  Charakterystyczny, miękki kształt brył podkreślony został białym kolorem. Zgodnie z założeniem wymaganiem, jest on otwarty na zieloną przestrzeń i maksymalnie wykorzystuje naturalne światło, co dodatkowo podkreśla jego nietypową formę.

 • Leśna Sonata: osiedle przy Operze Leśnej w Sopocie

  Leśna Sonata: osiedle przy Operze Leśnej w Sopocie

  Leśna Sonata to osiedle z segmentu premium, które swoją nazwę zawdzięcza sąsiedztwu słynnej Opery Leśnej. Powstaje na malowniczym Przylesiu, nieopodal Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W 7-piętrowym budynku o ciekawej, inspirowanej modernizmem bryle, z pokrytymi zielenią dachami, znajdzie się w sumie 108 apartamentów, 5 lokali usługowych, a na ostatniej kondygnacji taras widokowy do wspólnego użytku mieszkańców.

 • RE: LATTE HOUSE. Projekt REFORM Architekt

  RE: LATTE HOUSE. Projekt REFORM Architekt

  W tym projekcie to ukształtowanie terenu zdefiniowało bryłę. W połączeniu z zastosowanymi materiałami i kolorystyką powstał dom, który z każdej strony wygląda inaczej.

 • Ogrodzenie Antara II

  Ogrodzenie ma znaczenie!

  Ogrodzenia towarzyszą ludzkości od wielu stuleci. Niektóre źródła twierdzą, że już od epoki brązu. Chronią naszą prywatność oraz otaczają dom pasem bezpieczeństwa. Jednym z najpopularniejszych materiałów XXI wieku, cenionym przez architektów jest beton. Ogrodzenie z elementów betono-wych to swego rodzaju „klasyka gatunku”, ale nieustannie zaskakuje możliwościami i designem.

 • Wzgórze Marzeń Resort & Spa

  Karpiel Steindel Architektura: spojrzenie na projektowanie hoteli

  Tworząc nowoczesne projekty budynków, odwołują się do tradycji podhalańskiej architektury. Bez wyjątku, od 2006 r., pozostają wrażliwi na kontekst miejsca, zarówno w projektowaniu domów, jak i hoteli. Druga gałąź działalności - na fali rosnącego zainteresowania pensjonatami i condohotelami - staje się właśnie nową specjalizacją biura Karpiel Steindel Architektura.

 • PRZYSTAŃ KULTURY – Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie

  PRZYSTAŃ KULTURY – Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie

  Prezentowany projekt zajął 3. miejsce w konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Legionowie oraz warszawski oddział SARP. Koncepcja architektoniczno-budowlana siedziby Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie, wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenu, została stworzona w ramach współpracy FAV (Filip Zieliński), IPSO (Paulina Sobiech, Łukasz Piszczałka) i Wójtowicz Architecture (Jakub Wójtowicz).

 • Osiedle Atrium Oliva w Gdańsku

  Osiedle Atrium Oliva w Gdańsku

  Osiedle Atrium Oliva jest kameralnym założeniem, którego sercem jest obniżone terenowo patio. Rozwiązanie inspirowane klasycznymi domami atrialnymi tworzy bezpieczną, cichą, skąpaną w zieleni przestrzeń, która sprzyja zawiązywaniu więzi społecznych wśród mieszkańców. Inwestycja, zlokalizowana w dzielnicy słynącej z zacisznych uliczek i kameralnej zabudowy oraz sąsiedztwie wielkich centrów biurowych, łączy te, z pozoru przeciwstawne, miejskie charaktery. Za projekt odpowiada pracownia architektoniczna Roark Studio.

 • RE: LIGHT SIDE OF THE MOON HOUSE - projekt REFORM Architekt

  RE: LIGHT SIDE OF THE MOON HOUSE - projekt REFORM Architekt

  Zestawienie bryły i układu funkcjonalnego w tym projekcie wskazuje na dwa zupełnie inne, niezwiązane ze sobą koncepcje. Miał być prosty dom w kształcie „L”, ale Marcin Tomaszewski kolejny raz zaskoczył finalną formą i tym, co go zainspirowało. Powstał obiekt o nietypowym kształcie. Redukcja formy oraz brak korelacji wizualnej bryły z układem funkcjonalnym wnętrz to dwa najważniejsze motywy tego projektu.

 • Dom na jednym poziomie w Żorach
 • Domek na środku jeziora - projekt nagrodzony w 12. edycji konkursu VASCO Integracja

  Domek na środku jeziora - projekt nagrodzony w 12. edycji konkursu VASCO Integracja

  Vatn to w języku islandzkim woda. Nie przez przypadek więc nazwę taką zyskał domek letniskowy zaprojektowany z myślą o lokalizacji na środku jeziora przepływowego, który zdobył nagrodę w kategorii "Innowacje" w 12. edycji konkursu VASCO Integracja. Za jego projekt odpowiada Emilia Gabryjel z Pracowni Gama Box.

 • Dom K - projekt pracowni STOPROCENT Architekci
 • Dom Podlaski - wolno stojący budynek jednorodzinny
 • Perła architektury odrestaurowana w Zakopanem

  Perła architektury odrestaurowana w Zakopanem

  Cechuje ją elegancja zakopiańskiego stylu i autentyczność, a naturalny zapach drewna przypomina czasy świetności. - Willa Elżbiecina w porównaniu z innymi willami z tego okresu jest absolutnym unikatem pod względem odtworzenia historycznych elementów - podkreśla Rafał Rafacz, architekt odpowiedzialny za odbudowę zabytku.

 • Willa w Żółwinie

  Willa w Żółwinie

  Willa w Żółwinie to energooszczędny parterowy dom zbudowany w technologii CLT.

 • Przedszkole Pasywne w Podkowie Leśnej

  Przedszkole pasywne w Podkowie Leśnej

  Przedszkole pasywne w Podkowie Leśnej to budynek przeznaczony dla ponad setki dzieci. Poza salami przedszkolnymi, znajduje się tu także sala żłobkowa. Centralnym punktem koncepcji jest dziedziniec, na którym zostało posadzone drzewo.

 • Light House - projekt pracowni 3DPROJEKT ARCHITEKTURA

  Light House - projekt pracowni 3DPROJEKT ARCHITEKTURA

  Koncept domu Light House to kolejny kompleksowy projekt pracowni 3DPROJEKT ARCHITEKTURA, w którym wnętrze koresponduje z otoczeniem, tworząc integralną całość.

 • Dom w Ustroniu - projekt pracowni Z3Z ARCHITEKCI

  Dom w Ustroniu - projekt pracowni Z3Z ARCHITEKCI

  Projektanci z pracowni Z3Z ARCHITEKCI stanęli przed kolejnym ciekawym zadaniem. Tym razem zaprojektowania domu na malowniczej działce z widokiem na Pasmo Czantorii w Ustroniu, położnego na północnych stokach Beskidu Śląskiego, u wylotu doliny Wisły.

 • DOM W LESIE

  Dom w lesie

  Dom został zaprojektowany w sercu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Powściągliwa, prosta forma typowej kaszubskiej stodoły oferuje możliwość odpoczynku i relaksu poprzez integrację z otoczeniem, w jakim się znajduje.

 • Nowe osiedle na wschodnich obrzeżach Katowic

  Nowe osiedle na wschodnich obrzeżach Katowic

  Rynek nieruchomości mieszkaniowych zostanie powiększony o ważną realizację przy ul. Korczaka w Katowicach. Niedaleko secesyjnej wieży ciśnień powstanie ponad pół tysiąca mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Oznacza to, że już niebawem wielu nabywców nieposiadających wkładu własnego będzie mogło cieszyć się architekturą, która nawiązuje do stylu śląskiej zabudowy. Projekt przygotowała renomowana pracownia Kuryłowicz & Associates.

 • Nowy Rynek, Budynek D

  Nowy Rynek w Poznaniu: Medusa dopisuje swój rozdział

  Teren między ulicami Matyi, Przemysłową, ks. Jakuba Wujka i Wierzbięcicami zmienia funkcje. W miejsce dawnego dworca autobusowego i zajezdni powstaje Nowy Rynek – kompleks pięciu budynków o przeznaczeniu biurowym i mieszkaniowym wraz z usługami, zlokalizowany na obszarze niemal 4 ha. Nową wartością dla Poznania jest też zielony, otwarty dziedziniec, zaplanowany jako ważny trakt komunikacyjny w centrum miasta.