Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

RE: VMAX HOUSE – oryginalny dom wbity w spadzisty teren

mat. architektów/red. WG

RE: VMAX HOUSE to najnowszy projekt Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt. Spadzisty teren ukształtował finalny kształt i funkcjonalność bryły. Powstała koncepcja oryginalnego domu, w którym funkcje są odwrócone

RE: VMAX HOUSE. Proj. Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt
RE: VMAX HOUSE. Proj. Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt
Wiz. mat. REFORM Architekt

Z pozoru ten mały, parterowy dom nie wyróżnia się niczym szczególnym. Istotę tego projektu widać dopiero oglądając go dookoła. Od frontu jest niepozorną bryłą, ale w rzeczywistości, zaprojektowany przez Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architektobiekt,  to potężny budynek na planie kwadratu, który został świetnie wkomponowany w teren. Spore wrażenie robi zwłaszcza tył domu.

Zobacz także: European Property Awards 2020-2021 dla REFORM ARCHITEKT. Nagrodzono aż dwa projekty domów>>

W tym projekcie działka pod budowę domu była bardzo wymagająca i skomplikowana. Skośna, z dużym 8-metrowym spadkiem, co spowodowało, że zdecydowałem się nie tylko na odwrócenie funkcji wewnątrz budynku, ale także na płynne wkomponowanie, wręcz wbicie bryły w teren

mówi architekt Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt.

Układ funkcjonalny jest nieoczywisty. Zwykle część dzienna znajduje się na parterze, jednak w tym przypadku architekt zabawił się formą i zaproponował salon i resztę funkcji na piętrze, zaś sypialnię - na dole tuż przy wyjściu na taras. Zaskakujące wrażenie robią również wysokie, 6-metrowe okna z widokiem na okoliczną przyrodę.

Zobacz także: New Iron - nowy apartamentowiec w centrum Łodzi projektu REFORM Architekt. Budowa ruszy już wkrótce>>

Budynek zostanie w całości wykończony jednym materiałem - spiekiem kwarcowym. Dodatkowo kontrastująca kolorystyka bieli i czerni doda „rzeźbie" elegancji. Dom RE: VMAX HOUSE o wymiarach 13,5 na 13,5 m posiada ponad 300 m² powierzchni i powstanie na działce mierzącej około 1500 m². Projekt ma zostać zrealizowany w 2021 roku.

Skomentuj:

RE: VMAX HOUSE – oryginalny dom wbity w spadzisty teren