Wokół projektowania
Samowystarczalny energetycznie Dom Zmienny - projekt pracowni ANTA Architekci
Prezentowany dom można skonfigurować niczym samochód klasy premium i zrealizować w opcji "pod klucz" na terenie całego kraju. To budynek całkowicie samowystarczalny energetycznie, co jest możliwe dzięki zasilaniu energią z dachu solarnego, fasady lub carportu oraz innowacyjnym technologiom magazynowania i zarządzania energią.
Inwestycja Nowe Liliopolis „Tu Las Tam Woda”
Inwestycja "Tu Las Tam Woda" autorstwa pracowni Boris Kudlička with Partners została stworzona, by w pełni wykorzystać potencjał Kalborni, popularnej lokalizacji na Mazurach. Wkrótce mieszkańcy i ich goście będą mieli szansę zanurzyć się w wodach jeziora Dąbrowa Wielka, korzystając z posiadania nieruchomości w okolicach Wzgórz Dylewskich.
Dom Wielkiego Brata w Gołkowie pod Warszawą
Architekt Paweł Naduk z warszawskiej pracowni 77Studio apeluje o podjęcie działań mających na celu ratowanie Domu Wielkiego Brata, który popada w ruinę.
Dom pod Bydgoszczą projektu pracowni todos
Prezentowany dom znajduje się na malowniczo położonej działce w pobliżu lasu. Podłużna bryła otwiera się na ten widok, z kolei z drugiej strony, w strefie wejściowej, jest zamknięta i sprawia wrażenie niedostępnej.
Pasaż Róży w Łodzi
Nowoczesna i nieustająco podlegająca modernizacjom Łódź staje się coraz chętniej wybieranym miejscem przez polskich i zagranicznych turystów. Poza ulicą Piotrkowską i zabytkowymi manufakturami i halami fabrycznymi turystów zachwyca też Pasaż Róży w Łodzi.
Dom z kamienia
W nowoczesnym budownictwie na nowo odkrywa się domy z kamienia naturalnego. Projekty domu tego typu cieszą się dużą popularnością i coraz częściej występują w dużych miastach i na przedmieściach.
Willa pod Skocznią na warszawskim Mokotowie
Nowa realizacja projektu warszawskiej pracowni 77 STUDIO architektura odwołuje się do charakteru historycznej zabudowy willowej Starego Mokotowa, w tym domu Romualda Gutta i nieistniejącego już kina Moskwa.
Dune House projektu Mobius Architekci
Malowniczy widok ze wzgórza na Narew, zielone łąki i okoliczne lasy tworzą krajobraz miejsca, który przesądził o wyborze działki pod budowę prezentowanego domu. Autorem projektu jest Przemek Olczyk z Mobius Architekci.
Plac miejski w Łobzie - rewitalizacja wg BIASTUDIO
W centrum niewielkiego miasta Łobez, w województwie zachodniopomorskim, znajduje się teren, który jeszcze kilka lat temu był asfaltową pustynią, służącą jako miejsce do nauki jazdy samochodem. Teraz przestrzeń ta stała się przyjazna i funkcjonalna, a nowe rozwiązania zachęcają, by spędzać tu wolny czas. Nad projektem rewitalizacji, którą ukończono w 2021 roku, pracował zespół architektów ze szczecińskiej pracowni BIASTUDIO.
ECLIPSE PROJECT - połączenie formy i faktury
Leśne otoczenie tego domu powoduje, że cień tworzy wzory na elewacji.
Rewitalizacja zabytkowych budynków w Szwajcarii
Projekt polegał na adaptacji zabytkowych budynków pasterskich w Szwajcarii, w malowniczej alpejskiej dolinie. Szukając nowej funkcji mieszkalnej dla tych dwóch obiektów, architekci starali się zachować historyczne dziedzictwo. W sposób nowatorski potraktowali elementy mobilne, takie jak - składany balkon i składane rolety. Zwiększają one funkcjonalność i ergonomie obiektu, jednocześnie nadają inwestycji nowatorski charakter.
Jak powinny wyglądać osiedla przyszłości?
Zakup mieszkania zawsze był poważnym krokiem i wiązał się z podjęciem wielu długofalowych decyzji. Za sprawą pandemii COVID-19, wojny w Ukrainie, a później ich następstw w postaci kryzysu gospodarczego i pędzących procesów inflacyjnych, w 2023 roku stał się jeszcze bardziej skomplikowanym procesem. Poza posiadaniem własnego domu z atrakcyjnym otoczeniem, szukamy w mieszkaniach również potencjału inwestycyjnego. O tym, jak projektować architekturę otwartą na potrzeby ludzkie i holistycznie rozumieć związki pomiędzy wnętrzem a jego otoczeniem, opowiada architekt Bogdan Kulczyński, założyciel pracowni Kulczyński Architekt i laureat Honorowej Nagrody SARP.
Dom w Górze - projekt Pracowni Projektowej ArchPro
Koncepcja tego domu zrodziła się z chęci wkomponowania jego bryły w ukształtowanie terenu. Po szybkim odręcznym szkicu architekt postanowił wykonać rzuty w programie komputerowym i w ten sposób, małymi krokami, zaczął powstawać projekt. Dzięki trójwymiarowemu modelowi możemy zobaczyć pełniejszą wersję wizji autora.
Luksusowy hotel w Szklarskiej Porębie - design z poszanowaniem tradycji
Po boomie na zagraniczne wyjazdy i egzotyczne wczasy coraz więcej Polaków chce spędzać urlop na terenie kraju. Swoje znamię na tym trendzie odcisnęła niewątpliwie pandemia COVID-19, która zmusiła do poszukiwania bliższych destynacji wakacyjnych eskapad. Na szczęście położenie naszego kraju oferuje wiele możliwości. Szczególnie zadowoleni mogą być miłośnicy gór, w których powstaje coraz więcej ciekawych inwestycji zachwycających nawet najbardziej wybrednego odbiorcę.
Olivia Garden: czy wnętrze może mieć wpływ na zdrowie człowieka?
Naukowcy podkreślają, że to właśnie jesienią i zimą najbardziej potrzebujemy stymulacji światłem i kontaktu z przyrodą, kiedy brakuje tego w naturalnych warunkach. Czy jednak trzeba jechać na egzotyczne wakacje, aby naładować organizm pozytywną energią i radością?
Dom z Grotą projektu BXB studio
Tutaj nowoczesny design, zakorzeniony w legendzie o Smoku Wawelskim, łączy się z ideą architektury ekologicznej i zrównoważonej.
Najwyższy budynek w Polsce
Polska rozwija się zarówno w przenośni, jak i w dosłownym tego słowa znaczeniu. Z roku na rok coraz więcej drapaczy chmur zdobi panoramy polskich miast, a jednym z nich jest Varso Tower.
Dom w sosnowym lesie projektu MUS ARCHITECTS
Dom w dzielnicy Wawer pod Warszawą to biała, nowoczesna willa o kubicznej formie, zlokalizowana na częściowo zalesionej działce. Architektura budynku czerpie z minimalizmu i nawiązuje do nowoczesnych trendów.
MONZA CASA - projekt pracowni REFORM ARCHITEKT
Inspiracją do stworzenia projektu MONZA CASA był zjawiskowy model Ferrari - Monza. Wyjątkowa kolorystyka, dynamiczna bryła, linia oświetlenia czy wąski boczny wlot powietrza - to tylko niektóre elementy, które są swoistym hołdem dla Ferrari Monza.
Dom w Wilanowie inspirowany rzeką
Nowoczesny, a nawet futurystyczny. Surowy i minimalistyczny, mimo to przytulny. Projektantkom domu w Wilanowie - architektkom z pracowni TISSU - zależało, by budynek płynnie wpisywał się w krajobraz i maksymalnie wykorzystywał jego walory. Dynamiczna bryła nawiązuje więc do nurtu rzeki, skośne wykończenia okapów do nierówności terenu, a poziomy poszczególnych partii wnętrza obniżają się wraz z ukształtowaniem skarpy.
Dom w Jastkowie projektu Z3Z ARCHITEKCI
Dom W-półotwarty został zaprojektowany tak, aby spełniał potrzebę mieszkania w otoczeniu natury, pełnił funkcje wypoczynkowe, sprzyjał spotkaniom i spokojnemu życiu z dala od miasta. Przestrzeń domu zaaranżowano kierując życie w stronę ogrodu, widoku na dolinę rzeki Ciemięgi oraz basenu będącego silnym akcentem całości założenia.
Podcieniowy Domek projektu BXB studio
„Ten niewielki domek o powierzchni 170 m kw. inspirowany jest przypadkowo napotkaną podczas rowerowej wyprawy drewnianą chatką, która jakoś szczególnie mnie urzekła i zapadła w mojej pamięci, podobnie jak charakterne podcieniowe domy Lanckorony. Podcieniowy Domek przełamuje wszelkie konwenanse, reguły i zasady. Jest niegrzeczny, niesymetryczny, ale bardzo logiczny i konsekwentny, przez to tak bardzo go lubię. Jego forma jest wynikową funkcji, zasad ergonomii i światła w architekturze." - Bogusław Barnaś, BXB studio
Dom Kaskadowy projektu MUS ARCHITECTS
DOM KASKADOWY to trzy prostopadłościany ustawione jeden na drugim. Każda z brył ma inną funkcję, poziom posadowienia i odmienną relację z poziomem terenu w otoczeniu domu. W nawiązaniu do tych czynników różny jest również sposób wykończenia (materiał i kolor) oraz stopień otwarcia poszczególnych kondygnacji budynku.
Bukova Forest – willa w Magdalence projektu 81.waw.pl
Bukova Forest to nowoczesna, podmiejska willa, która znajduje się na leśnej działce w sercu Magdalenki, przy ulicy Bukowej. To nowy projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.waw.pl. Klarowny podział bryły sprawia, że doskonale wpisuje się ona w okolicę i tkankę leśną, tworząc idealny dom dla rodziny 2+3.
Aranżacja wnętrz biurowych PepsiCo Polska
Tworząc koncepcję tego wnętrza projektanci z MIXD chcieli wykorzystać charakterystyczny wizerunek marek produktowych z portfolio PepsiCo i wyrazić bogactwo doznań, które im towarzyszą.