Wokół projektowania

 • Projekt: własny dom

  Projekt: własny dom

  Budowa domu to pod wieloma względami skomplikowane przedsięwzięcie. Można ułatwić sobie to wyzwanie, korzystając z pomocy specjalistów.

 • Przekręcona Stodoła - dom w Mielcu

  Przekręcona Stodoła - dom w Mielcu

  Prezentowany budynek mieszkalny jednorodzinny, o charakterystycznej formie „przekręconej stodoły”, znajduje się w Mielcu na Podkarpaciu. Bryłę budynku determinują: funkcja mieszkaniowa, uwarunkowania miejscowe i wymagania inwestora.

 • Nowy hotel pod Wawelem od BXB studio

  Nowy hotel pod Wawelem od BXB studio

  "Krakowska Kamienica pod Zamkiem Królewskim na Wawelu definiuje zupełnie nową jakość bulwarów nadwiślańskich. To budynek niezwykle nowatorski i bardzo krakowski zarazem. Posiada dynamiczną i zmienną stylistykę uzależnioną od położenia obserwatora, która wprost nawiązuje do kontekstu miejsca - Zamku Królewskiego na Wawelu i architektury Starego Miasta." - arch. Bogusław Barnaś

 • RE: Q HOUSE. Cztery bryły - jedna spójna wizja

  RE: Q HOUSE. Cztery bryły - jedna spójna wizja

  Dom skomponowany z czterech brył można rozbudowywać, nie tracąc przy tym wrażenia, że całość idealnie się komponuje. Architekt Marcin Tomaszewski zaprojektował ponadczasową formę, która zmienia myślenie o funkcjonalności projektów.

 • Pracownia Tremend projektuje butikowy hotel w Paryżu

  Pracownia Tremend projektuje butikowy hotel w Paryżu

  Swój urok stolica Francji zawdzięcza wielkiej przebudowie, która miała miejsce w latach 1852-1870, zmieniając całkowicie jej dotychczasowe oblicze. Wybudowane wówczas eleganckie kamienice z dużymi oknami i nowe pasy zieleni stały się wyznacznikiem wysublimowanego poziomu estetyki ówczesnej metropolii. W jednej z takich kamienic powstaje właśnie butikowy hotel, projektowany przez warszawską pracownię architektoniczną Tremend.

 • Studio Plac Dominikański - inwestycja w centrum Wrocławia oddana do użytku

  Studio Plac Dominikański - inwestycja w centrum Wrocławia oddana do użytku

  Właśnie zakończyła się rozpoczęta w 2019 roku inwestycja wrocławskiej firmy TOSCOM Development - Studio Plac Dominikański. To położony w samym centrum Wrocławia luksusowy, siedmiopiętrowy apartamentowiec o łącznej powierzchni 3860,42 mkw.

 • Spacer po Nowym Jorku z architektką Magdaleną Daszkiewicz

  Spacer po Nowym Jorku z architektką Magdaleną Daszkiewicz

  O Nowym Jorku można powiedzieć wiele. To miasto, które nie śpi. Niezależnie, czy w dzień, czy w nocy – inspiruje. I właśnie z tego powodu, architekt Magdalena Daszkiewicz z pracowni architektonicznej PRZESTRZENIE postanowiła wybrać się tam na kilka dni, a dziś zaprasza nas na wspólny spacer połączony z jej refleksjami na temat miasta i amerykańskiego podejścia do projektowania. Poznaj 5 kluczowych punktów tej podróży!

 • RE: ASSOLUTO HOUSE projektu REFORM Architekt z rzeźbą Mitoraja

  RE: ASSOLUTO HOUSE projektu REFORM Architekt z rzeźbą Mitoraja

  Architekt Marcin Tomaszewski, projektując RE: ASSOLUTO HOUSE, chciał stworzyć dom przypominający monumentalną rzeźbę, a jednocześnie zależało mu, aby z każdego pomieszczenia w domu rozpościerał się widok na jezioro.

 • Subtelny dialog z historią - Grand Prix konkursu „Projekt Łazienki 2022”

  Subtelny dialog z historią - Grand Prix konkursu „Projekt Łazienki 2022”

  Architekturze sprzyja odłożenie ego na bok, szukanie wartości w samej pracy i znajdowanie jak najlepszych odpowiedzi na postawione pytania - zgodnie twierdzą Dominik Pierzchlewicz, Kuba Zajusz i Tomasz Bachórz, laureaci Grand Prix konkursu „Projekt Łazienki 2022”.

 • Elegancki dom w Latchorzewie
 • Dom Biały projektu Z3Z ARCHITEKCI
 • Plac Pięciu Rogów w Warszawie

  Plac Pięciu Rogów w Warszawie

  Mieszkańcy Warszawy od blisko miesiąca mogą cieszyć się nową przestrzenią publiczną w centrum miasta, uporządkowaną i spójną architektonicznie, sprzyjającą spotkaniom i wypoczynkowi. Otwarty zadrzewiony plac Pięciu Rogów – powstały w miejscu rozległego ruchliwego skrzyżowania ulic Chmielnej, Brackiej, Kruczej, Zgoda i Szpitalnej – zaprojektowali architekci z pracowni WXCA.

 • Dom Obustronny w Mikołowie
 • DOM OGRÓD - projekt domu w Warszawie
 • Osada w Kościelisku projektu Karpiel Steindel Architektura

  Osada w Kościelisku projektu Karpiel Steindel Architektura

  Projektując luksusowe szałasy u podnóża Giewontu, architekci z pracowni Karpiel Steindel Architektura zaproponowali współczesną, przestrzenną i funkcjonalną osadę rezydencyjną. Zaoferowali jednocześnie architekturę głęboko zakorzenioną w Podhalu, wysoko ceniącą szacunek do miejsca i jego tradycji.

 • Łódzki biurowiec projektu REFORM Architekt

  Łódzki biurowiec projektu REFORM Architekt

  Ten 6-kondygnacyjny budynek przy ulicy Dowborczyków 30/34 w Łodzi doczekał się drugiego życia. Pierwsze firmy wprowadziły się już do nowej przestrzeni, w tym pracownia architekta Marcina Tomaszewskiego. Nie jest to przypadek, ponieważ za projekt renowacji odpowiada właśnie REFORM ARCHITEKT. Odnowiony budynek prezentuje się elegancko i stylowo.

 • Dom po drugiej stronie lustra - projekt pracowni 81.waw.pl

  Dom po drugiej stronie lustra - projekt pracowni 81.waw.pl

  To kolejny projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.waw.pl. Został zlokalizowany na działce leśnej, a głównym założeniem inwestora była chęć oddzielenia budynku od ulicy i maksymalne otwarcie na działkę od strony głównego ogrodu. Dzięki zastosowaniu lustrzanej elewacji parteru otrzymano złudzenie lewitującego betonowego „obrazu” w przestrzeni leśnej.

 • Osiedle Urzeka - oaza spokoju nad Potokiem Oruńskim

  Osiedle Urzeka - oaza spokoju nad Potokiem Oruńskim

  Dwustumetrowa aleja nad Potokiem Oruńskim zakończona punktem widokowym, a także pokaźnych rozmiarów naturalny plac zabaw powstaną w ramach nowej inwestycji – Urzeka. Za jej realizację odpowiedzialny jest gdański deweloper Domesta.

 • „Sweet 90” - w hołdzie dla Solpolu

  „Sweet 90” - w hołdzie dla Solpolu

  Lata 90. przyniosły w Polsce powiew wielkich zmian, nadziei, wolności i odreagowania siermiężnego PRL-u. Przemiany te objawiały się we wszystkich dziedzinach życia, ale najbardziej spektakularnie w sztuce, szczególnie w dziedzinie projektowej. Projektanci z hanczarstudio postanowili uczcić zdobycie przez krzesło Honza ich autorstwa tytułu must have 2022. Stworzyli specjalną wersji mebla, odwołującą się do estetyki tamtej dekady i jej słynnego reprezentanta - wrocławskiego Solpolu.

 • Nowoczesna Sielskość: dom jednorodzinny projektu BRIC Architekci
 • Polski Hak według projektu pracowni Medusa Group

  Polski Hak według projektu pracowni Medusa Group

  Projekt zagospodarował działkę na półwyspie otoczonym wodami Motławy i Martwej Wisły, w ważnym historycznie regionie Gdańska. Architekci z Medusa Group skonfrontowali nowe potrzeby mieszkańców miasta z genem przemysłowym okolicy i zaproponowali współczesną architekturę mieszkaniową, kreśląc obiekt wielorodzinny o wysokim standardzie z dodatkową przestrzenią usługową.

 • Kompleks mieszkaniowy Rezydencja Ogród Saski w Lublinie
 • Brama Miasta w systemach ALUPROF

  Nowoczesna stolarka w strategii renowacji budynków

  Rewitalizacja istniejącego budynku to zdecydowanie bardziej ekologiczne rozwiązanie niż budowa nowego obiektu. Taka idea przyświecała twórcom krajowej Długoterminowej Strategii Renowacji Budynków (DSRB). Plan zakłada poprawę efektywności energetycznej budynków, a co za tym idzie – jakości powietrza, komfortu użytkowników oraz spadku emisji CO2. Innowacyjna ślusarka aluminiowa Aluprof doskonale wpisuje się w ten trend.

 • Centrum dentystyczne niczym modna kawiarnia

  Centrum dentystyczne niczym modna kawiarnia

  W Warszawie przybywa centrów dentystycznych, które klimatem przypominają… kawiarnie. Czwarta tego typu lokalizacja w stolicy, po m.in. Placu Konstytucji i biurowcu Spark, została otwarta na Bemowie. Za inwestycją stoi marka Medicover Stomatologia.

 • Monolit - osiedle domów z kamienia pod Gdańskiem

  Monolit - osiedle domów z kamienia pod Gdańskiem

  W Straszynie powstaje osiedle, a właściwie wyjątkowa kolekcja domów, których bryły zostały wykończone kamieniem. To dzieło pracowni Paweł Lis Architekci.

 • Projekt domu jednorodzinnego pod Łodzią

  Projekt domu jednorodzinnego pod Łodzią

  O projekcie opowiadają jego twórcy, architekci z pracowni A-88.

 • Kompleks aparthotelowy Minimaxy

  Kompleks aparthotelowy Minimaxy

  Mini format, maksimum zadowolenia – tak właśnie najkrócej można opisać kompleks aparthotelowy Minimaxy znajdujący się w zachodniej części Wrocławia. Mikroapartamenty wyróżnia doskonała lokalizacja, a także ergonomia lokali. Budynek skrywa nie tylko piękne wnętrze, ale także zachwyca geometryczną fasadą. Jej kompozycję doceniło jury konkursu Fasada Roku 2021, przyznając bryle nagrodę główną w kategorii „Budynek niemieszkalny nowy”.

 • Poznaliśmy zwycięzców konkursu Paradyż Designers!

  Poznaliśmy zwycięzców konkursu Paradyż Designers!

  Prestiżowy konkurs Ceramiki Paradyż dedykowany dla architektów i projektantów wnętrz właśnie dobiegł końca. Oryginalność i kreatywność nadesłanych projektów oceniło Jury pod przewodnictwem światowej klasy projektantki mody Gosi Baczyńskiej. Wszystkie z nagrodzonych prac zaskakują ogromną wrażliwością i nieszablonowym podejściem do urządzania wnętrz.

 • Crowne Plaza Budapest - kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend

  Crowne Plaza Budapest - kolejna zagraniczna realizacja pracowni Tremend

  Położony nieopodal zabytkowego dworca kolejowego Nyugati i centrum handlowego Westend City Center, hotel Crowne Plaza Budapest jest połączeniem niepowtarzalnej atmosfery podróży, tętniącego życiem miasta i klimatu węgierskich kafejek. Architekci warszawskiej pracowni Tremend projektując wnętrza hotelu znakomicie oddali w nich klimat Budapesztu i otaczających go terenów. Okazała węgierska Opera znajduje się zaledwie kilometr od obiektu.

 • ARCH_IT - realizacja BRANIBORSKA 44

  ARCH_IT - realizacja BRANIBORSKA 44 we Wrocławiu

  Zespół kwartałowej zabudowy mieszkalnej wielorodzinnej Braniborska 44 zlokalizowany jest w obszarze poprzemysłowym, w pobliżu centrum Wrocławia. Budynek zaprojektowano w formie zamkniętego układu, z wewnętrznym, wyniesionym dziedzińcem.