polska architektura
RE: NOTTURNO HOUSE. Dom na wzgórzu projektu REFORM Architekt
Architekt Marcin Tomaszewski stworzył projekt domu, który wpisuje się w teren. Istniejące na działce wzniesienie nie zostało zlikwidowane - to budynek dopasowano do ukształtowania terenu.
Dom asymetryczny projektu INOSTUDIO
Dom asymetryczny projektu pracowni INOSTUDIO powstał w Tarnowskich Górach. Charakteryzuje się oryginalnym kształtem, który nie od razu przywodzi na myśl standardowy podmiejski dom. Szczególna forma intryguje i zastanawia. Czy zdecydowała o niej jedynie artystyczna wizja projektantów?
RE: GRIGIO TURISMO CASA projektu REFORM Architekt
Dynamika bryły RE: GRIGIO TURISMO CASA powoduje, że budynek sprawia wrażenie, jakby był w ciągłym ruchu. To zamierzony efekt, o który zadbał Marcin Tomaszewski z REFORM Architekt. Dzięki wyciągnięciu jednego z narożników dom z każdej strony zaskakuje i wygląda zupełnie inaczej. Inspiracją do powstania tego projektu był również pewien kultowy model samochodu.
Dom z widokiem na Tatry
"Dom z widokiem", najnowszy projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.waw.pl, został zlokalizowany w niesamowitym miejscu. Wybudowano go na wzniesieniu ponad miastem, przez co pozwala spoglądać na okolicę z innej perspektywy. Z okien rozpościera się piękny widok na pasmo Tatr.
Dom niczym most - projekt pracowni Mobius Architekci
Zawisł jak pomost prowadzący do tajemniczego świata przyrody. Jego architektura, choć prosta i czytelna, zaskakuje zarówno z zewnątrz, jak i we wnętrzu budynku.
Drewniane domy modułowe od BXB studio
Projekt oparty jest na technologii, która znacznie skraca czas inwestycji oraz umożliwia precyzyjną produkcję w ściśle kontrolowanych warunkach, w zakładzie produkcyjnym, gdzie montowane są poszczególne elementy domu w całości i transportowane na miejsce docelowe.
Dom pod Warszawą projektu INTER-ARCH Architekci
Właścicielom domu w podwarszawskim Józefosławiu zależało na prostej, nowoczesnej bryle, wpisaniu jej w otaczającą przyrodę oraz wpuszczeniu do wnętrz dużej ilości światła. Projekt spełniający te wymagania przygotowała pracownia INTER-ARCH Architekci.
Dom pod lasem projektu INOSTUDIO architekci
Ten nowoczesny dom jednorodzinny znajduje się w spokojnej, zielonej dzielnicy Katowic.
Peryskop: dom projektu Mus Architekci
Spojrzeć dalej i zobaczyć więcej – taki cel projektowy postawił przed architektami z pracowni Mus Architekci inwestor ze Śląska. Chciał uzyskać bezpośredni widok na pobliskie jezioro, zasłonięte przez wał ziemny. Projektanci zaproponowali dom w kształcie peryskopu, który przez potężne, 15-metrowe przeszklenie dosięgnął upragnionego widoku na wodę.
Polska Zagroda - od historycznego gospodarstwa do rezydencji
"Każdy projekt jest wyzwaniem, chęcią stworzenia czegoś unikalnego i pięknego, to wielka odpowiedzialność społeczna za kształtowanie przestrzeni, w której żyjemy." - Bogusław Barnaś
Nowa dominanta w Radomiu inspirowana twórczością Jacka Malczewskiego
Przy ulicy Jacka Malczewskiego w Radomiu powstanie nowy wielorodzinny budynek mieszkalny z częścią usługowo-handlową oraz garażem podziemnym. Jego architektura nawiąże do tradycji radomskiego modernizmu, a także do malarstwa znakomitego radomianina Jacka Malczewskiego. Jest to projekt spod kreski Kuryłowicz & Associates.
Dom Y: projekt pracowni 81.WAW.PL
Charakterystyczny, miękki kształt brył podkreślony został białym kolorem. Zgodnie z założeniem wymaganiem, jest on otwarty na zieloną przestrzeń i maksymalnie wykorzystuje naturalne światło, co dodatkowo podkreśla jego nietypową formę.
Leśna Sonata: osiedle przy Operze Leśnej w Sopocie
Leśna Sonata to osiedle z segmentu premium, które swoją nazwę zawdzięcza sąsiedztwu słynnej Opery Leśnej. Powstaje na malowniczym Przylesiu, nieopodal Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W 7-piętrowym budynku o ciekawej, inspirowanej modernizmem bryle, z pokrytymi zielenią dachami, znajdzie się w sumie 108 apartamentów, 5 lokali usługowych, a na ostatniej kondygnacji taras widokowy do wspólnego użytku mieszkańców.
RE: LATTE HOUSE. Projekt REFORM Architekt
W tym projekcie to ukształtowanie terenu zdefiniowało bryłę. W połączeniu z zastosowanymi materiałami i kolorystyką powstał dom, który z każdej strony wygląda inaczej.
Karpiel Steindel Architektura: spojrzenie na projektowanie hoteli
Tworząc nowoczesne projekty budynków, odwołują się do tradycji podhalańskiej architektury. Bez wyjątku, od 2006 r., pozostają wrażliwi na kontekst miejsca, zarówno w projektowaniu domów, jak i hoteli. Druga gałąź działalności - na fali rosnącego zainteresowania pensjonatami i condohotelami - staje się właśnie nową specjalizacją biura Karpiel Steindel Architektura.
PRZYSTAŃ KULTURY – Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie
Prezentowany projekt zajął 3. miejsce w konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Legionowie oraz warszawski oddział SARP. Koncepcja architektoniczno-budowlana siedziby Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie, wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenu, została stworzona w ramach współpracy FAV (Filip Zieliński), IPSO (Paulina Sobiech, Łukasz Piszczałka) i Wójtowicz Architecture (Jakub Wójtowicz).
Osiedle Atrium Oliva w Gdańsku
Osiedle Atrium Oliva jest kameralnym założeniem, którego sercem jest obniżone terenowo patio. Rozwiązanie inspirowane klasycznymi domami atrialnymi tworzy bezpieczną, cichą, skąpaną w zieleni przestrzeń, która sprzyja zawiązywaniu więzi społecznych wśród mieszkańców. Inwestycja, zlokalizowana w dzielnicy słynącej z zacisznych uliczek i kameralnej zabudowy oraz sąsiedztwie wielkich centrów biurowych, łączy te, z pozoru przeciwstawne, miejskie charaktery. Za projekt odpowiada pracownia architektoniczna Roark Studio.
RE: LIGHT SIDE OF THE MOON HOUSE - projekt REFORM Architekt
Zestawienie bryły i układu funkcjonalnego w tym projekcie wskazuje na dwa zupełnie inne, niezwiązane ze sobą koncepcje. Miał być prosty dom w kształcie „L”, ale Marcin Tomaszewski kolejny raz zaskoczył finalną formą i tym, co go zainspirowało. Powstał obiekt o nietypowym kształcie. Redukcja formy oraz brak korelacji wizualnej bryły z układem funkcjonalnym wnętrz to dwa najważniejsze motywy tego projektu.
Domek na środku jeziora - projekt nagrodzony w 12. edycji konkursu VASCO Integracja
Vatn to w języku islandzkim woda. Nie przez przypadek więc nazwę taką zyskał domek letniskowy zaprojektowany z myślą o lokalizacji na środku jeziora przepływowego, który zdobył nagrodę w kategorii "Innowacje" w 12. edycji konkursu VASCO Integracja. Za jego projekt odpowiada Emilia Gabryjel z Pracowni Gama Box.